Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Apel w sprawie ratowania szpitala w Grójcu

3 września 2015; 11:17

Grojec24.net

15 komentarzy

Fragment listu Piotra Bączka.

Radny powiatowy Piotr Bączek wystosował list do posłów Ziemi Grójeckiej i Burmistrza Warki w sprawie ratowania szpitala w Grójcu.

News will be here

Warka, 2. IX. 2015 r.
Piotr Bączek
Radny Rady Powiatu Grójeckiego

Dotyczy: Apel do Pani Poseł Małgorzaty Woźniak, Pana Posła Mirosława Maliszewskiego, Pana Burmistrza Warki Dariusza Gizki w sprawie ratowania szpitala w Grójcu

Szanowni Państwo,

Szpital grójecki stoi na skraju bankructwa. Brak nadzoru organu założycielskiego i wieloletnie błędne decyzje podejmowane w poprzednich kadencjach powodują, że zagrożona jest płynność finansowa tej placówki, która za czasów radnych z koalicji PSL-PO została przekształcona w spółkę prawa handlowego. W ostatnich tygodniach nowy prezes szpitala podjął się karkołomnej próby uratowania szpitala, być może ostatniej.

Niestety przygotowany plan ratunkowy został odrzucony przez 11 radnych, którzy w jakiś sposób związani są z Państwem. Bez wątpienia duża grupa radnych jest związana z PSL. W Radzie Powiatu zasiada grono bardzo bliskich współpracowników Pana Burmistrza Warki Dariusza Gizki. Radnym Powiatowym jest również wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej.

Brakuje tylko jednego głosu do przyjęcia programu, który daje szansę na uratowanie największej placówki medycznej w naszym powiecie. Dlatego zwracam się do Państwa z apelem o konstruktywny dialog i skłonienie swoich współpracowników, którzy zasiadają w Radzie Powiatu Grójeckiego o podjęcie decyzji, która stwarza nadzieję na uratowanie publicznego szpitala w Grójcu.

Otrzymują:
1. Pani Poseł Małgorzata Woźniak,
2. Pan Poseł Mirosław Maliszewski
3. Pan Poseł Marek Suski
4. Burmistrza Warki Pan Dariusz Gizka
5. Przewodnicząca Rady Gminy Warka Pani Aldona Rzeźnik
6. Starosta Grójecki Pan Marek Scisłowski
7. Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego Janusz Karbowiak

TAGI:

Komentarze (15):

tadek61; 3 września 2015, 16:49

SZNOWNI PANSTWO PORA PRZYJSC PO ROZUM DO GLOWY I URATOWAC TO CO JESZCZE MOZNA URATOWAC CZYLI SZPITAL A WY ZAGOZALI PRZECIWNICY NIE MYSLCIE ZE BEDZIECIE RADNYMI CALE ZYCIE TYCZY SIE TO DO TYCHPRZCIWNIKOW Z RADY POWIATU MY TEGO NIE ZAPOMNIMY CZY NASTEPNE WYBORY DO SAMORZADOW LOKALNYCH BEDOM ZA 3 LATA A ROWNIE DOBRZE MOGA BYC JUZ W MARCU 2016 R PROJEKT LEZY W SEJFI W SEJMIE.

do tadek61; 3 września 2015, 19:29

Proponuje powtórzyć sobie ortografię.

ask; 3 września 2015, 20:36

Po ci mamy ratować jak nadzorcami bedą m.in. Ci, którzy pozwolili na takie zadłużenie. Nie zrobią tego ponownie? Cholerni PSL-owcy i PO-wcy powtykają tam swych synków i kolesi i za kilka lat znowu będziemy ratować szpital.

Do tadek61; 3 września 2015, 20:48

Tadziu, mordo Ty nasza, rozumiemy Twe wzburzenie ale pisz wolniej, myśl szybciej i nie wał tylu byków.

P>B>; 4 września 2015, 17:44

Panie Bączek - przeczytaj Pan ten program skonfrontuj z tym co mówią mądrzy ludzie znający się na ekonomii ( jeśli nie to chociaż super prezesa Z. Kończaka ) i później apeluj. Z pewnością po kilkukrotnym czytaniu, dojdziesz Pan do wniosku, że na podstawie tej makulatury to nie jesteś Pan niczego ratować a już na pewno szpitala grójeckiego. Jeśli Pan podniesiesz rękę za obciążeniem hipoteki, będziesz Pan bezpośrednio odpowiedzialny za zmarnowanie mienia społecznego. Zmieniliście czterech prezesów przyjęliście do pracy kuzynkę starosty i do tej pory nie przeprowadziliście choćby kosmetycznych działań, które oszczędziłyby 1 złotówkę. Macie 16 mln długów z miesiąca na miesiąc dokładacie kolejne 200 tys.chcecie wziąć kredyt 10 mln. i co - sądzicie, że to jest rozwiązanie problemów ? Co wy mieliście z matematyki w podstawówce? Wykorzystujecie te biedne pielęgniarki robiąc im wodę z mózgów. Szczyt perfidii !

Piotr B; 4 września 2015, 18:14

Szanowni Państwo,
Szpital grójecki stoi na skraju bankructwa. Brak nadzoru wlascicielskiego, brak rozsądnych rozsądnych decyzji od lutego tego roku spowodowały że zagrożona jest płynność finansowa tej placówki. W ostatnich tygodniach nowy prezes szpitala (czwarty z kolei w tym roku) podjął się próby definitywnego zniszczenia szpitala, jeśli radni PiS zagłosują za obciążeniem hipoteki - napewno ostatniej.
Niestety przygotowany plan ratunkowy okazał się bublem i został odrzucony przez 11 radnych. która dzięki mądrości wyborców dostała się do Rady Powiatu( niestety tylko 11). Bez wątpienia jednak duża grupa radnych(10) jest związana teraz akurat z PiS-em. Na szczęście to mniejszość związana z posłem Markiem Suskim. Radzie Powiatu zasiada grono bardzo bliskich współpracowników Pana Leppera i Leszka Millera jak również czołowy likwidator WSI.
Brakuje tylko jednego głosu do zrzucenia trutnia ze stanowiska starosty - niestety, daje to pewność zniszczenia definitywnego największej placówki medycznej w naszym powiecie. Dlatego zwracam się do Państwa z apelem o konstruktywny dialog i skłonienie swoich współpracowników, którzy zasiadają w Radzie Powiatu Grójeckiego o podjęcie decyzji, która stwarza nadzieję na uratowanie publicznego szpitala w Grójcu.

:)do P> B>; 4 września 2015, 18:50

Przepraszam, ale mam wrażenie, że to Pan z koalicji pisze, bo ciekawa jestem gdzie Pan zapoznał się z tym programem?
proszę powiedzieć, gdzie taki zwykły wyborca może poczytać ten program, jestem ekonomistą akurat, chętnie zerknę.
Jeśli okazałoby się, że program nie jest dostępny dla wszystkich wtedy byłby to bardzo perfidny wpis.
Proszę o odpowiedź

P>B>; 4 września 2015, 19:04

proszę podać adres e-mail

obserwator pikiety; 4 września 2015, 22:23

A co będzie jak złożą wniosek do prokuratury na poprzedni zarząd? Kto wtedy był w Zarządzie? Jaką poniosą odpowiedzialność? Czy jak zamkną nasz szpital, to i ich zamkną???

NA PEWNO; 4 września 2015, 23:39

Garstka pisze i ta sama czyta:) i po co te komentarze???

obserwator pikiety; 4 września 2015, 23:41

A co będzie jak złożą wniosek do prokuratury na poprzedni zarząd? Kto wtedy był w Zarządzie? Jaką poniosą odpowiedzialność? Czy jak zamkną nasz szpital, to i ich zamkną???

do Piotr B; 4 września 2015, 23:42

Już samo Pana określenie "do zrzucenia tego trutnia ze stanowiska starosty" doskonale odzwierciedla o co chodzi w tej polityce:)) Walka o stanowiska, a ten człowiek jest dla was bardzo niewygodny, O tym już chyba wszyscy wiedzą, trochę trzęsienie Waszymi portkami, bo trafiła kosa na kamień;)
Zamiast pisać głupoty, żeby się wybielać, spinać tyłki i do ROBOTY,
skoro Wam tak zależy jak piszecie w swoich apelach.

uuuu; 4 września 2015, 23:51

NIEKTÓRE, TO TAKIE CIĘTE RIPOSTY NA APEL, BO UDERZYŁ RADNY BĄCZEK CZUŁY PUNKT, PUNKT WYBORCZY,
a co Posłowie i Posłanka na to??
Brawo Panie Bączek!
Wreszcie mądry apel.

doP>B>; 5 września 2015, 21:23

Wyślij go wszystkim wyborcom, a i nie odpowiedziałeś na pytanie

do wszystkich do których nie odp przedmówca; 29 września 2015, 23:03

Pan z koalicji który tu pisze, który nie chciał odp, na moje pytanie gdzie można przeczytać ten plan, więc sam zacząłem szukać i znalazłem. Na stronie Życie Grójca, można ściągnąć plik pdf. Zachęcam też do obejrzenia filmiku z sesji z dn 16.09. Myślę że warte obejrzenia i przysłuchania się. Myślę że sesje powinny być transmitowane, wtedy znikną te zbędne komentarze na wszystkich forach........
żartuję, nie znikną,
..........
wiadomo kto tu pisze; )))

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.