Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Obydwa szpitale w Powiecie Grójeckim mogą upaść - są wyniki audytu

11 lipca 2019; 08:03

Grojec24.net

32 komentarze

Starostwo Powiatowe przedstawiło wyniki audytu, jaki na zlecenie nowych władz przeprowadzono w szpitalach w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą.

News will be here

Jak czytamy w artykule starosty Krzysztofa Ambroziaka, zamieszczonym na stronie internetowej starostwa, wyniki audytu jednoznacznie wskazują, że w obydwu placówkach nie były wykonywane świadczenia medyczne za kwotę przyznaną przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co skutkowało zmniejszeniem przyznanych ryczałtów począwszy od ostatniego kwartału 2018. - Pomimo dostępnych wolnych łóżek w obydwu szpitalach i niewykorzystanych środkach finansowych obie placówki świadczyły usługi medyczne dla zbyt małej liczby pacjentów - zauważaAmbroziak. Zaznacza przy tym, że ryczałt jest podstawą działalności każdego szpitala i musi być wykonywany, aby placówka funkcjonowała w sposób prawidłowy.

Kolejnym aspektem, na który zwrócił uwagę audytor jest zbyt długi okres pobytu pacjenta w szpitalu. - Każdy pacjent, który trafia do szpitala oczekuje szybkiego i skutecznego leczenia. W przypadku naszych placówek hospitalizacje trwały zbyt długo i nie przynosiły oczekiwanego efektu - przyznaje starosta.

W artykule możemy przeczytać, że obydwie lecznice są bardzo zadłużone, a strata finansowa rośnie o ponad 600 tys. zł miesięcznie. - Pogłębianie się tej sytuacji realnie może doprowadzić do upadku obydwu szpitali - ostrzega Ambroziak. Jednocześnia zapewnia, że nie ma planów likwidacji któregokolwiek ze szpitali. - W tym roku szpital w Grójcu wystąpi do Narodowego Funduszy Zdrowia o dodatkowe środki pieniężne na świadczenia medyczne z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), natomiast szpital w Nowym Mieście na Pilicą wystąpi o dodatkowy kontrakt na Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) - zapowaida starosta. Przekonuje, że takie rozwiązania podyktowane są głównie potrzebami mieszkańców. - Od kilku lat w Grójcu obserwujemy duży napływ nowych mieszkańców, którzy potrzebują korzystać również z podstawowej opieki zdrowotnej. W chwili obecnej bardzo trudno dostać się do lekarza pierwszego kontaktu w Grójcu. Obserwując sytuację demograficzną na terenie naszego powiatu oraz sytuację starszych pacjentów przebywających w naszych szpitalach widzimy potrzebę długotrwałego leczenia. Dlatego też podjęliśmy decyzję o utworzeniu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego na terenie nowomiejskiego szpitala - wyjaśnia Ambroziak.

- Biorąc pod uwagę zbyt niską liczbę hospitalizowanych pacjentów na oddziałach: ginekologiczno-położniczych i pediatrycznych obydwu szpitali należy natychmiast podjęć działania zmierzające do połączenia i przeniesienia tych oddziałów do jednej lokalizacji - uważa starosta.

Władze starostwa informują też o urealnieniu liczby łóżek w szpitalu, co ma ograniczyć niepotrzebne koszty. - Co oznacza, że urealnimy liczbę łóżek? Do końca 2018 r. dla dyrektorów szpitali liczba łóżek w zarządzanych przez nich placówkach nie miała wpływu na koszty udzielanych świadczeń dlatego dla dyrektorów nie miało znaczenia czy tych łóżek jest zgłoszonych więcej czy mniej do właściwego rejestru. Większa liczba łóżek do końca ubiegłego roku skutkowała tak naprawdę tylko tym, że wiele z nich nie było wykorzystanych. Można powiedzieć, że stały w gotowości. Natomiast od stycznia 2019 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych na oddziałach liczone proporcjonalnie od ilości istniejących łóżek, a nie liczby chorych - wyjaśnia Krzysztof Ambroziak.

TAGI:

Komentarze (32):

xgn; 11 lipca 2019, 11:03

Mam szczerą nadzieję, że upadnie. To co się tam dzieje to skandal na niewyobrażalną skalę. Grójecki szpital załatwiło lekarskie towarzystwo wzajemnej adoracji, które odwalało tam prywatę, kradło leki i sprzęt. To trwa od lat 90., władze powiatu się zmieniają, a szpital jak był dojną krową, tak jest dalej. Oczywiście nikomu włos z głowy nie spadnie, bo w kręgu władzy starostwo-szpital-prokuratura ręka rękę myje.

Zorek01; 11 lipca 2019, 11:14

Poroblemem jest cała obsługa szpitala. Że każdy stosuje spychologie. Powinni sprawdzić lekarzy jak pracują i sprzęt który jest z epoki kamienia łupanego.

Re; 11 lipca 2019, 13:19

A gdzie ten SOR na europejskim poziomie i lądowisko dla helikopterów

Kameleon; 11 lipca 2019, 13:27

problemem to są pseudo politycy w Powiecie od lat 90, którzy doprowadzili do tego bałaganu.

Pacjent; 11 lipca 2019, 13:46

Jak na razie to starostwo i nowe dyrekcję obu szpitali rozbudowują tylko administrację , zatrudniając swoich wyborców. Nie zależy im na szpitalu i pacjentach tylko na kasie !

Pacjent; 11 lipca 2019, 15:30

W pierwszej kolejności to panie starosto pozmienjaj lekarzy iusun ten syf.Bo odział wewnętrzny to umieralnia

Pacjent 16. 05.2019; 11 lipca 2019, 16:37

Mam nadzieje że upadnie wypisują pacjentów z zawał serca.

Xyz; 11 lipca 2019, 16:43

Patrząc na to co dzieje się na ginekologii w Grojcu ręce opadają.... Przyjęli kilka miesięcy temu fajnych lekarzy z Warszawy naprawdę nie tylko specjalistów ale i fajnych ludzi i co... Po kilku miesiącach jeden z nich odchodzi bo z tym betonem co tam zastał nie da się pracować.... Jedna pani doktor cały czas zajmuje się tylko swoim prywatnym rozprawaniem o 500+ czywiscie mało pozytywnym a pacjencji w czarnej dziurze.... Zasciankowosc, zacofanie i elementarny brak kultury... Mając pod nosem Warszawę z kilkoma szpitalami na bardzo dobrym poziomie za chwilę cała ta klika zostanie na zielonej trawce...

Do pacjenta ; 11 lipca 2019, 18:07

A kogo przyjęli?chyba jesteś słabo zorientowany

a2; 11 lipca 2019, 18:24

jest to wynik niegospodarności, tworzenie sztucznych etatów administracyjnych, brak nadzoru ze strony władz gminnych i samorządowych itd., itp.-

Wolny ; 11 lipca 2019, 18:47

Zamknąć ten syf w Grójcu to nie szpital to umieralnia. Łóżka nie wykorzystane, normalne jak nieroby lekarze nie przyjmują chorych na oddział bo trzeba się nimi zajmować. A po co kiedy można pospać i drzec mordę że mało płacą. Pierwsza pomoc dla swoich pacjentów i lapowkarzy reszta niech zdycha na korytarzu. Lekarze niech najpierw oddadzą nam pieniądze za wykształcenie i za pracę której nie wykonują, i wynocha na bruk. Po co nam te nieroby i cwaniaki ( Olczyk ) czy młody pan Bielen. A starosta specjalista od opryskow i dotacji myśli co tu zrobić i nic nie wymyśli bo tu państwo za darmo pieniędzy nie daje jak w sadownictwie. Zarządcy od siedmiu boleści, sloma z butów wam wystaje więc wracajcie do swoich chłodni i nie róbcie obciachu.

pacjent; 11 lipca 2019, 19:36

Wystarczył tylko niecały rok światłych rządów PSL-u i SLD, żeby doprowadzić szpitale do upadłości. To był plan od wielu lat, żeby sprzedać za przysłowiową złotówkę. Komu ? swoim.

Pacjentka; 11 lipca 2019, 21:14

Ja dzięki temu lekarzowi z Warszawy co odchodzi to dziś żyje. Gdyby nie on mój synek by dziś mógł nie mieć mamy. Szkoda że odchodzi naprawdę fajny i dobry lekarz.

Ala; 11 lipca 2019, 21:57

Oddział wewnętrzny w Grójcu to umierania. Nie można tego inaczej nazwać. Ordynator to potwór który mimo swojego sędziego wieku mówi rodzinom starszych pacjentów, że nie ma po co ich leczyć i najlepiej żeby umarli. Brak opieki nad takimi osobami to zmora tego szpitala

aga; 11 lipca 2019, 22:02

Pan Starosta twierdzi że dużo łózek jest niewykorzystywanych w szpitalach czy to prawda 1,5 miesiąca temu byliśmy z dzieckiem na oddziale pediatryczny w nowym mieście i musieliśmy czekać aż się zwolni jakieś łózko, byliśmy już nie raz na tym oddziale i jak pamiętam zawsze było dużo dzieci, tak samo jak rodziłam dzieci na oddziale położniczo- ginekologicznym były wszystkie łóżka zajęte więc nasuwa się pytanie czy z tym niewykorzystaniem łóżek w nowomiejskim szpitalu na tych dwóch oddziałach jest tak jak piszą w gazetach...

Pacjent; 11 lipca 2019, 22:57

Zamknąć ten pseudo szpital w Grójcu. Sty i malaria. Na NOLU tylko jedna pielegniarka. Gdzie etyka zawodową i pretensje że w ogóle miałam czelność kogoś obudzić. Sama pracuje na nocy a nie śpię. A wewnętrzny to prawie kostnica. Nikt stamtąd żywy nie wyjdzie. Szczególnie że starszych osób. Nic dziwnego że nikt nie chce się tam leczyć

do pacjenta; 12 lipca 2019, 07:51

szpitali nie zadłuża się w rok... Marszałek Senatu zna szpital w Nowym Mieście powinno być łatwiej go zmodernizować ..... ale tylko zdjęcia, spotkania, no i wszystko wina naszych poprzedników..... A jest tak samo czy rządzi SLD PO PiS PSL nie ma różnicy ...Tylko kiedyś ludzie się bardziej szanowali ...

Pantuniestał niestał; 12 lipca 2019, 10:01

Pacjenci za długo przebywają w szpitalu? Czy ta hołota polityczna zdebilałeś do reszty? Byle kmiot będzie leczył ludzi? Oddajcie szpitale lekarzom! Bliska mi osoba spędziła w ostatnim czasie trzy tygodnie na wewnętrznym. Było naprawdę źle. Zaskoczony byłem tym co robią lekarze, ich staraniami życie i zdrowie pacjenta. Do tego mamy w Grójcu wielu młodych lekarzy, pielęgniarki, opiekunki uśmiechnięte choć każdemu zdarza się gorsza chwilą, zwłaszcza jak ma sie 40 leżących pacjęntów do przewijania. Obiady pachną w całym budynku, jedzenie jest dobre. Problem w tym że szpitalem rządzi klika lokalnych watażków politycznych. Dużo robi też niewidza społeczeństwa i szczególne upodobanie Polaków do narzekania. Jeśli ktoś nie przeszedłem tego co bliska mi osoba niech lepiej milczy. Wielkia wdzięczność dla super kadry medycznej!

Romek; 12 lipca 2019, 11:03

I to jest właśnie komuna zadłużony powinien upaść ale władze nie planują zamknięcia normalnie gospodarka centralnie planowana socjalizm pełną gębą.

lol; 12 lipca 2019, 12:00

Dopóki pielęgniarki, lekarze i nauczyciele nie zaczną zarabiać na odpowiednim poziomie to nie ma co marzyć o czystkach w tych zawodach. Jesteś dobrym fachowcem to zarabiaj i 8 tys. na miesiąc mam to gdzieś, ale jeżeli jesteś kiepski to wynocha z zawodu. Tak powinno być. byle jakich specjalistów nam nie potrzeba.

miron; 12 lipca 2019, 12:24

A co z tą uzdrowicielką z Radomia. Ktoś dobierze się jej do ,,dupy;

pacjent; 12 lipca 2019, 12:59

Prywatyzację szpitala grójeckiego planowano wiele, wiele lat temu. Zadam pytanie czy to dobry czas na podzielenie się nim? Przypomnę, że część szpitala już zrestrukturyzowano. To czasy PO i PSL-u.

Gość; 12 lipca 2019, 13:30

Chodzą słuchy od kilku lat, że to pierdyknie i jest już chętny tylko trzeba dokończyć lądowisko dla helikoptera.

Maryska ; 12 lipca 2019, 17:11

Narzekacie na szpital w Grójcu. Proszę spędzić kilka dni na Józefowie w Radomiu. Tam to jest dopiero bałagan. Nikomu nie życzę pobytu w tamtym szpitalu. W Grójcu lezalam i było bez porównania lepiej.

grucha; 12 lipca 2019, 22:35

Szpitale nie wykonały kontraktu? A co? Miały robić łapankę na pacjentów, zlecać niepotrzebne procedury, wypisywać fikcyjne pobyty?
Ile miały pacjentów, tyle zrobiły.
Jeszcze zarzut, że za długie pobyty? Jakby były krótsze to jeszcze mniejsze byłyby przychody, a pacjenci gorzej leczeni.

James; 14 lipca 2019, 12:38

Czekam jak ten szpital ktoś przejmie i zrobi porządek dosłownie.

do Jamesa; 14 lipca 2019, 17:13

Jeżeli ktoś przejmie to myśli pan/i, że będzie lepiej? Będzie jak do tej pory albo gorzej. Przecież cały czas o to chodzi tej obecnej władzy, co planowała od wielu lat. Wszystko sprzedać a co będzie - nieważne. A miało być cudownie.

Milo; 16 lipca 2019, 10:43

do Maryska - żeś zeszłego roku był na oddziale ortopedii na Józefowie. Gicołe żem złumał a tak paskudnie . Blachów mi nakładli śrub nakręcili że ho ho. Muszę rzec ino młyn to mają co nie lada. Na opiekę jak mną się zajęli nie narzekam. Wszyćko com chciał wiedzieć powiedzieli. Co więcej chcieć? , no o laseczce ale sobie teraz pomykam.

Darek; 26 lipca 2019, 12:40

Panie starosto, tak pan grzmiał przed wyborami, że ma pan cudowny sposób na uleczenie szpitali w naszym powiecie ale widzę że to lek tylko na kaszel a nie antybiotyk. Razem z panem Karbowiakiem możecie uzdrawiać własne sady i konta. Wasza przyszłość to kryminał a szpitalna to upadłość. Z waszymi pustymi głowami i pustymi frazesami z przed wyborów to tylko ciemna przyszłość dla każdej jednostki która byście zarządzałli. Dlatego róbcie audyt u siebie w sadzie i zostawcie poważne sprawy dla fachowców, bo według mnie Maciej trociny a nie rozum w głowie.

Pacjent z Moskwy; 5 sierpnia 2019, 22:09

Kłaniam się do samej ziemi, Bóg Zapłać medykom lekarzom pielęgniarkom pielęgniarzom opiekunkom sprzątaczkom kucharzom ratownikóm - wszystkim niech Pan Bóg pomaga! Szpital w Grójcu jest fantastyczny! Uratowali mnie. Dziękuję!

Grójczak; 20 sierpnia 2019, 15:05

Witam, moi drodzy dla Naszego wspólnego dobra lepiej będzie jak ten szpital upadnie. Powiem więcej ! Niech on w końcu upadnie !
To chamstwo wszechobecne na korytarzach tego szpitala zaczynając od sprzątaczki a kończąc na ordynatorach musi się zakonczyc.Wyrzucic ich na zbity pysk , precz !
Do szpitala trafiają ludzie chorzy którzy nie mają wyboru.Towarzystwo wzajemnej adoracji i tumany które się panoszą na korytatzach.
"To luzie ludziom zgotowali ten los"....do Lochu

Pacjent; 21 sierpnia 2019, 08:56

Był PiS i po wielu perturbacjach w szpitalu obsadzi Barwicka i jej się jakoś udawało wychodzić z długu bo pozbyła się trochę trucicieli znalazła fajnych ginekologów z Warszawy zaczynała wolnym krokiem iść wreszcie do przodu i ups wróciło stare Czarnecka a z nią cała czereda która była balastem to co się dziwić to towarzystwo w latach 2009-2010 już szpital prywatyzowali. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to ze nowy prywatny zarządca polowe wywali na bruk pozbędzie się tych którzy ‚ najwiecej robili krzyk’

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.