Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Awans do finału OMDO

27 maja 2016; 09:37

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. UKS Orion Fot. UKS Orion

Jan Werpachowski, 11-letni pływak grójeckiego klubu UKS "ORION" zakwalifikował się do finałów cyklu zawodów "Od młodzika do olimpijczyka" w pływaniu stylem dowolnym oraz grzbietowym.

News will be here

Aby znaleźć się na liście finałowej pośród 16-tu najlepszych zawodników, oprócz trudu włożonego w treningi oraz w rywalizację z najlepszymi pływakami z całej Polski należy spełnić następujące warunki regulaminu zawodów.

 Osiągnąć jeden z trzech najwyżej punktowanych wyników w danej konkurencji bądź znaleźć się wśród 13-stu najlepszych osób według zestawienia uzyskanych punktów. Zestawienie to uwzględnia cztery najlepsze wyniki ze wszystkich zawodów eliminacyjnych danej edycji.

Jaś swój udział w finałach przypieczętował wysokimi notami uzyskanymi w ostatnich, V-tych eliminacjach jakie miały miejsce 21 maja 2016 r.

- styl dowolny, 100 metrów: 1 min. 15.50 sek. (11 miejsce na 54 startujących)

- styl grzbietowy, 100 metrów: 1 min. 26.99 sek. (9 miejsce na 30 startujących)

 Młodemu zawodnikowi i jego trenerom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy udanych startów w finale, który odbędzie się 11 czerwca 2016 roku na olimpijskiej pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

 Jan Werpachowski, rocznik 2005, uczeń IV klasy grójeckiej PSP nr 1 im. Gabriela Narutowicza. Pływanie trenuje od 3 lat, najpierw w sekcji pływackiej GOS "MAZOWSZE" a następnie w Uczniowskim Klubie Sportowym "ORION". Pierwszym nauczycielem i trenerem pływania Jasia jest Pan Paweł Zegarski.

 OMDO - to skrót pochodzący od nazwy cyklu ogólnopolskich zawodów pływackich "Od młodzika do Olimpijczyka" organizowanych od 2011 roku przez AZS Środowisko Warszawa. W obecnym sezonie 2015/2016, w zawodach mogą uczestniczyć zawodniczki i zawodnicy urodzeni w latach 2002-2007. Zawody organizowane są w oparciu o przepisy FINA i PZP. Starty odbywają się seriami na czas przy użyciu elektronicznego pomiaru czasu za pomocą tablic dotykowych z wykorzystaniem elektronicznych tablic wyników. Dodatkowo wyniki wyświetlane są, przy użyciu specjalnego programu, na ekranach projekcyjnych oraz są dostępne on-line.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.