Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Awaria auta za granicą – co robić?

1 czerwca 2015; 12:33

Grojec24.net

0 komentarzy

Gdy jeździmy za granicę w celach wypoczynkowych lub w interesach, musimy zdawać sobie sprawę, że auto może się popsuć. W celu uniknięcia stresu i dużych wydatków warto się zabezpieczyć.

News will be here

Postępowanie po awarii różni się w zależności od kraju, w którym miała ona miejsce, gdyż obowiązują w nich różne przepisy i obyczaje. W uprzywilejowanej sytuacji są osoby posiadające ubezpieczenie assistance, gdyż mogą one liczyć na odholowanie samochodu do miejsca naprawy, które wybiorą. Niestety, ale prawie nigdy nie pokrywa ono kosztu napraw. Za granicą przeszkodą jest bariera językowa i to, że jesteśmy postawieni pod ścianą, gdyż nasze auto musi zostać naprawione jak najszybciej. Wpływa to na wysoki koszt usługi i częste naciąganie obcokrajowców na wydatki przez zakłady mechaniczne.
 
Jak zapobiegać takim sytuacjom?
 
Przed rozpoczęciem podróży powinniśmy zadbać, na ile się tylko da, o to, by samochód nie uległ awarii. Nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, jednak przegląd samochodu w profesjonalnym serwisie sprawi, że będziemy pewni jego stanu technicznego.

Mechanik skupia się podczas takiego przeglądu na elementach, które mogą unieruchomić nasz pojazd. Warto zatem skorzystać z serwisu pomp wspomagania, przekładni kierowniczych czy skrzyni biegów. Niektóre elementy wpływające na funkcjonowanie samochodu, takie jak stan płynów i ciśnienie powietrza, można sprawdzić samodzielnie.

Dobrze pamiętać, iż na terenie Unii Europejskiej nie musimy dokupować osobnego ubezpieczenia OC, jednak sprawdźmy, czy nasze AC obejmuje dany kraj. Niektóre pakiety assistance, które dokupuje się oddzielnie, oferują transport uszkodzonego samochodu do Polski. Pozwoli to na tańszą naprawę, zapewni nam samochód zastępczy lub nawet miejsce w hotelu.

W ofercie ubezpieczycieli możemy znaleźć także usługę pomocy ze strony klubu automobilowego, który działa w danym kraju.

Odpowiedni pakiet usług wykupiony przed wyjazdem to gwarancja mniejszej ilości problemów. Jeśli samochód odmówi nam posłuszeństwa, to będziemy musieli polegać jedynie na ubezpieczycielu.
 
Gdzie serwisować auto?
 
Awaria za granicą to poważny problem, dlatego serwis naszego auta przed wyjazdem powierzmy firmie, która ma doświadczenie i świadczy usługi na profesjonalnym poziomie. W razie potrzeby warto dodatkowo zainwestować w samochód, wyposażając go w nowe części, które wcześniej jedynie naprawialiśmy. Dzięki temu jazda nim stanie się bezpieczniejsza i mniej awaryjna, a samochód posłuży nam dłużej.

Dobrym wyborem są firmy, które oferują oryginalne części dla wielu marek pojazdów. Wizyta w takim zakładzie pozwoli na szybką wymianę i serwisowanie najważniejszych podzespołów samochodu.

Informacje na ten temat znajdują się na stronie www.renz.pl.

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Przeciwzapalne właściwości ziół – kurkuma i mastika Stan zapalny jest normalną odpowiedzią organizmu na urazy i...
Jak dobrać opony do quada i motocyklu? Wybór odpowiednich opon do quada lub motocykla jest...
Nie żyje znany i lubiany mieszkaniec Grójca Był osobą niezwykle szanowaną i lubianą przez mieszkańców...
ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.