Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Babciu, dziadku - bądźcie ostrożni

21 stycznia 2017; 12:14

Informacja prasowa

0 komentarzy

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka grójeccy policjanci składają wszystkim Państwu serdeczne życzenia, a jednocześnie apelują:„Dzień Babci” i „Dzień Dziadka” to nie tylko okazja do złożenia życzeń i wręczenia upominków osobom starszym. To również moment, aby przypomnieć seniorom o zagrożeniach, z jakimi mogą się zetknąć ze strony przestępców.

News will be here

Przy okazji dni Babci i Dziadka grójeccy policjanci, odwiedzają w tym czasie seniorów. Jest to dla nich czas uczestnictwa w organizowanych z okazji ich święta spotkaniach m.in. w szkołach, przedszkolach, świetlicach wiejskich, klubach seniora i domach kultury. To wyjątkowa okazja dla funkcjonariuszy do przekazania seniorom cennych informacji na tematy, związane z ich bezpieczeństwem. 

Podczas spotkań policjanci oprócz złożenia seniorom życzeń, będą rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Poruszona zostanie między innymi tematyka oszustw na tzw. „wnuczka”, zakupów internetowych, bankowości internetowej, pożyczek tzw. „ chwilówek” i odwróconej hipoteki oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Jak nie stać się ofiarą oszustów?

Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub jakie przechowujemy na koncie. Nie wypłacajmy z banku wszystkich oszczędności.

Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów. Niezwykle ważna jest także czujność pracowników banków.

Przypominamy również wszystkim seniorom aby w porze nocnej poza terenem zabudowanym nosili elementy odblaskowe, które mogą uchronić nasze zdrowie lub życie.

Każdorazowo o każdych podejrzenia prosimy dzwonić na numer alarmowy 997 lub 112.

Przy okazji obchodzonego Dnia Babci i Dziadka policjanci zwracają się do prawdziwych wnuczek i wnuczków z apelem - składając życzenia porozmawiajmy. Uczulmy naszych najbliższych na to co może im grozić. Nie ma lepszej profilaktyki, niż rozmowa z osobami najbliższymi i ich zainteresowanie. Nie zostawiajmy babci i dziadka samych w obliczu zagrożeń. Jeszcze raz wszystkiego, wszystkiego najlepszego w dniu waszego święta dla babci i dziadka.

/AW

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec i FC Mundialito zapraszają piłkarskie młode talenty na TESTY W czwartek, 20 czerwca na stadionie GOS w Grójcu odbędą si...
Będą zmiany personalne w parafiach z terenu powiatu grójeckiego Archidiecezja Warszawska opublikowała w poniedziałek...
Trzy awanse! Rewelacyjna wiosna młodzieży Mazowsza Grójec! Kapitalnie spisały się zespoły młodzieżowe grójeckiego...
Przedszkole nr 4 w Grójcu kończy 40 lat! Publiczne Przedszkole nr 4 w Grójcu rozpoczęło działalność...
Półkolonie z Mazowszem Grójec! Zapisy trwają! GKS Mazowsze Grójec zaprasza do udziału w zajęciach...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.