Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Bal gimnazjalny 2017 r.

15 stycznia 2017; 09:02

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. Agnieszka Maliszewska / PG w Grójcu Fot. Agnieszka Maliszewska / PG w Grójcu

Sto dziewięćdziesiąt dwoje gimnazjalistów, uczniów klas trzecich, prezentowało w sobotę 14 stycznia 2017 r. tańce narodowe: poloneza i mazura.

News will be here

W bieżącym roku trzecioklasiści wykorzystali trzy motywy muzyczne utrzymane w rytmie poloneza: pieśń patriotyczną z roku 1830 pt. „Piękna nasza Polska cała”, „Polonez weselny” skomponowany przez AL. Orłowskiego i motyw zaczerpnięty z opery „Krakowiacy i górale”. Niespodzianką był mazur zatańczony na tle XVIII wiecznej pieśni biesiadnej pt. „Kurdesz”.

Wrażenie nadzwyczajne wywołuje polonez przygotowywany od kilku już lat  w Publicznym Gimnazjum w Grójcu przez panią Barbarę Dąbrowską. Jest  jego  reżyserem i choreografem. To dzięki  jej miłości do tańca i talentowi pedagogicznemu  gimnazjaliści  zgłębiają tajniki skomplikowanych układów, aby jak mówią, nie wypaść gorzej niż ich poprzednicy. Powagę tańca podkreśla stosowny do okoliczności strój: elegancki i gustowny, obowiązkowo czarno-biały. Urozmaiceniem tej stonowanej scenografii były ludowe, szlacheckie i ułańskie kostiumy par klasowych.

Widownią dla tańczących poloneza uczniów byli ich rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście: władze samorządowe  i przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących ze szkołą. Bardzo  sobie cenimy przyjaźń i życzliwość jaką okazują naszej placówce, dlatego pani dyrektor i uczniowie podziękowali za okazywaną na co dzień przychylność i wsparcie. Trzecioklasiści efektownie podziękowali także  swoim wychowawcom.

Po  uroczystym odtańczeniu narodowych tańców  nastąpiła znacznie lżejsza część – program artystyczny o tematyce bliskiej nauczycielom i uczniom, czyli o szkole. Wykonawcami byli uczniowie kl. IIIH i IIIi pod kierunkiem wychowawczyń – PP.  M. Napory – Wiśniewskiej i K. Zawistowskiej.  Kabaretowe scenki z życia szkolnego ubawiły   widownię. Niemalże   każdy  rodzic miał osobistą chwilę szczęścia i radości obserwując swoje dziecko w roli młodego artysty. Występ zakończył wspólny taniec wszystkich uczniów klas trzecich. Dekorację hali sportowej, w której zainaugurowany został bal, przygotowała    p. Ż. Pietrzyk.

Po uczcie duchowej młodzież została zaproszona na wspólny posiłek z wychowawcami przy pięknie nakrytych stołach bankietowych, a potem to już DJ nie oszczędzał sił, a na parkiecie w sali gimnastycznej PSP nr 2, w karnawałowych nastrojach, była zabawa, było głośno, było radośnie aż do 23.00. Muzyka, przyjaźń, radość i śmiech wzięły w dobrowolną niewolę młodzież, dla której ten wieczór długo będzie  miłym  wspomnieniem. Trzecioklasiści bardzo lubią tę szkolną imprezę, przeznaczoną tylko dla nich. Publicznie podziękowali za jej zorganizowanie pani dyrektor Teresie Winkler.

Info. Publiczne Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia w Grójcu

Pełna fotorelacja z balu: http://www.grojec24.net/galeria-bal-gimnazjalny-2017-r,88.html

TAGI:

Komentarze (1):

Yaro; 16 stycznia 2017, 21:52

A gdzie filmy z tego balu mogę obejrzeć ?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.