Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Bal na 200 par - studniówka w LO Grójec

23 stycznia 2015; 07:48

Grojec24.net

26 komentarzy

Fot. LO Grójec

W sobotę 17 stycznia 2015 roku odbyła się studniówka Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu. Blisko 400 osób bawiło się po raz kolejny w lokalu Kasjopeja, grał zespół Kazuar, a filmowała firma Starmedia.

News will be here

Dyrektor Szkoły – Zbigniew Krawczak powitał przybyłych gości: Parlamentarzystów – Małgorzatę Woźniak, Mirosława Maliszewskiego, Marka Suskiego, Radnego Sejmiku Mazowieckiego – Leszka Przybytniaka, Członka Zarządu Rady Powiatu – Pawła Siennickiego, Wiceburmistrza Grójca – Karola Biedrzyckiego, Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Grójcu – Beatę Malchrowicz, Przewodniczącego Rady Rodziców – Macieja Szlachetę, Kapłanów – ks. Dziekana Stefana Kazulaka i ks. Proboszcza Zbigniewa Sucheckiego, Grono Pedagogiczne, pracowników administracji, rodziców, a szczególnie bohaterów uroczystości Maturzystów. Po odczytaniu życzeń od Wicemarszałka Senatu Stanisława Karczewskiego i Dyrektor ZSP w Grójcu Doroty Skalińskiej, życzenia w imieniu Starosty Grójeckiego Marka Ścisłowskiego złożył Paweł Siennicki. Uczniowie podziękowali swoim wychowawcom: kl. 3a mgr Jadwidze Żak, kl. 3b mgr Dorocie Wócik, kl. 3c mgr Marii Maciuszczak, kl. 3d mgr Izabeli Bendyk, kl. 3en mgr Iwonie Kwapisz, kl. 3er mgr Monice Oziemskiej, kl. 3f mgr Annie Mocarskiej Karwan, a także Dyrekcji Szkoły.


Po oficjalnych powitaniach, podziękowaniach i wystąpieniu Przewodniczących Komitetu Studniówkowego Sławomira Dolińskiego i Bożeny Kozińskiej padły najbardziej wyczekiwane słowa „Poloneza czas zacząć”.


Zabawa trwała do białego rana, nogi bolały od tańcowania,… a o maturze pomyślimy później.

LO Grójec

TAGI:

Komentarze (26):

w; 23 stycznia 2015, 09:22

niedługo tych oficjeli grójeckich będzie tyle samo co uczniów , ciekawe czy zapłacili za siebie ..

obserwer; 23 stycznia 2015, 09:49

To już nie jest Studniówka - to już mała próba wesela pięknych dam i nie mniej przystojnych panów.

obserwer; 23 stycznia 2015, 10:45

gdzie te czasy, że Studniówka była imprezą maturzystów a tu proszę co ma Burmistrz do LO?

k; 23 stycznia 2015, 10:59

Jakie wspomnienia maturzyści dobrze było ?

wp.pl; 23 stycznia 2015, 11:58

a co tam poseł Maliszewski robi? jaki był cel jego przybycia?

obserwer; 23 stycznia 2015, 12:43

Ktoś się od dłuższego czasu grubo się myli. Znakomici goscie nie przyczynili sie do tego by bal Studniówkowy, by szkoła istniała - to jest z naszych podatków. Niestety rządzący szkoła zapominają ze to dzieci i ich rodzice powinni być w tym dniu najważniejsi, a politycy mile widziani na wiecach, manifestacjach itp Ale przecież swój swojego popiera i kolesiostwo trzyma się w kupie!!!

dds; 23 stycznia 2015, 12:55

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

nick; 23 stycznia 2015, 14:14

Poseł Maliszewski był, bo jego syn miał studniówkę. A zabawa była świetna.

obserwer; 23 stycznia 2015, 17:32

to rozumiem, z takiego syna może być dumny tata

Absolwent; 23 stycznia 2015, 19:36

Maliszewski bywa na studniówkach nie tylko jak jego córka ma studniówkę więc oszczędź sobie tłumaczenie.
Wyjście studniówek poza szkole powoduje spore koszty dla rodziców i generalnie dzielenie ludzi na zamożnych i biednych. Jezu jak widzę nauczycielkę Jarząbek to do dziś wspominam jak dostawałem od niej co zajęcia opierdziel;]

Mysz; 25 stycznia 2015, 10:37

Przegięcie......... czy źle było kiedyś jak sami tydzień salę przygotowywaliśmy???? A później pretensja do garbatego, ze krzywe dzieci ma :-(

Do redakcji; 25 stycznia 2015, 11:49

Myślę, że czas na prawdziwe informacje na tym portalu. Skoro szanowni piszący o tym balu nie informują Grójczan to dopiszę, iż będąc na tym balu piękne, doniosłe przemówienie do maturzystów miał poseł M. Suski. Dziwię się, że niepełne informacje podawane są przez redaktora tu piszącego. Dobrze, że łaskawie wymieniono Go, że uczestniczył w tej wspaniałej uroczystości.

Redakcja; 25 stycznia 2015, 12:13

Tekst i zdjęcia zostały przygotowane przez Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Grójcu (tak jak to jest w podpisie), a nie przez naszą redakcję.

alicja; 25 stycznia 2015, 18:12

Nie rozumiem po co na studniówkach polityka i radio maryja.

kasia; 27 stycznia 2015, 20:28

dobra stódniówka bo i dobry zespół a to od niego wszystko zależy

Wtajemniczona; 30 stycznia 2015, 10:56

Skoro już tak piszemy o faktach, ale bez podawania faktów, to jako osoba wtajemniczona uświadomię was jak to jest pięknie na studniówkach w LO.

Otóż każdy maturzysta za studniówkę płaci 450 zł, za osobę towarzyszącą płaci się 150 zł - co daje 600 zł od pary!!! W tym jest opłata za konsumpcję, fotografów, kamerzystów, zespół, dekoracje, konsumpcja dla 42 VIPów oraz kilku maturzystów w trudnej sytuacji materialnej, którzy sami nie udźwignęliby takiego ciężaru finansowego, a ich koledzy zdecydowali się pokryć za nich koszty uczestnictwa z zabawie studniówkowej.

Rodzice, którzy pilnowali porządku podczas studniówki też musieli za siebie zapłacić - 80 zł od osoby - to byli rodzice, którzy nie mogli sobie posiedzieć i z dumą popatrzeć na swoje dzieci, ale zasuwali i sprawdzali czy nikomu nie przyszło do głowy nic głupiego - pilnowali palaczy, sprawdzali czystość w toaletach itd, choć akurat młodzież z LO ma więcej kultury niż niektórzy zaproszeni...

Co do tzn VIPów - to oczywiście nie płacą nic, bo opłata za nich mieści się w tym co płaci do budżetu studniówkowego każdy z około 200 maturzystów (poseł - ojciec też nie płacił, a co roku bywa), a swoje piękne i doniosłe przemówienia ściągnięte z netu albo napisane 20 lat temu i odgrzewane co roku na studniówce LO, to nich sobie w buty wsadzą - nie wierzę że ktokolwiek z nas słucha przemówień \"wybrańców narodu\"... Poza tym, w czym takie piękne i doniosłe przemówienie Pana Posła Suskiego pomoże przeciętnemu maturzyście? Pomoże mu zdać maturę? NIE! Dostać się na studia? NIE! Znaleźć pracę? NIE! Czcze gadanie w ramach kampanii wyborczej…

POLITYKA kosztem dzieciaków i ich rodziców!

obserwer; 30 stycznia 2015, 12:29

Wtajemniczona - brawo - dlatego moje dziecko poszło do LO do wa-wy , tam rodzice nie pozwolą na takie traktowanie.
Najwyższa pora by to rodzice z uczniami zrobili scenariusz Studniówki w Grójcu. Gdyby Gertych byłj eszcze w MEN-ie dobrałby sie im do skóry!!!
Jest ich święto a nie za pieniądze dzieciaków wszyscy po kolei od dyrekcji włącznie robią sobie poklask

ADA; 30 stycznia 2015, 22:01

Ludzie nie bądżcie tacy skąpi .Robi się niedobrze od tych komentarzy. Najważniejsze , że STUDNIOwka się odbyła i była super zabawa.odkąd pamiętam na każdej tego typu imprezie są goście z zewnątrz i uszanujcie to .Myślę ,że nikt nie stanie się biedniejszy z tego powodu,nie tyle kasy wydajecie na kaprysy swoich dzieci .

obserwer; 31 stycznia 2015, 13:42

ADA - tobie pewnie brak kasy w oczy nie zagląda i masz od rodziców na swoje kaprysy....
Goście zjawiający się na 100-kach w LO są tylko w takich pipidówkach jak Grójec i na takich ładnych salach balowych. Gdyby taki bal był w szkole to frekwencja gości by od razu zmalała.
Jednocześnie chcę napisać że co bardziej dojrzała i anonimowa społeczność tym łatwiejsza walka z takimi patologiami.

Niestety w LO nikt publicznie tego nie powie, bo byłby wrogiem nr 1 pomimo, że większość z nim się zgadza. Ta sama większość robi piękną gminę i klaszcze w dłonie a za plecami obrabia to LO - typowa małomiasteczkowość polska. W zachowaniu polaków ciągle widać rusyfikację i nie małe wpływ osławionej przez władze Armii Czerwonej i i jej przyjście w 1945 do Grójca. Odbija się nam to czkawką po latach
Dobrze, że tutaj możemy wyrazić swoje zdanie.

ADA; 31 stycznia 2015, 19:14

obserwer- muszę przyznać ,że im bardziej zamożni ludzie ,tym bardziej się szczypią,a przecież bieda nie jest obowiązkowa w tym kraju. I jeszcze jedno- może wiedzę z historii to i masz ,wiesz że Armia Czerwona pisze się z dużej litery,ale żeby -Polaków- napisać małą literą -nic dodać nic ująć.

realista; 31 stycznia 2015, 19:29

Od zawsze jak były studniówki organizatorem jest komitet studniówkowy rodziców uczniów klas kończących szkołę i on ustala gdzie, kto ma być i za ile jest organizowana. Do kogo te żale.

Absolwent; 31 stycznia 2015, 19:44

Jak pamiętam od zawsze nie tylko w LO i nie tylko w Grójcu na studniówkach bywali zaproszeni goście, podkreślając rangę szkoły (chociaż nie musieli ).
Kiedyś bywały też bale maturalne(po zakończeniu szkoły), wtedy miało to sens, coś świętować - maturę.
A poza tym teraz wszędzie bale:po szóstej klasie podstawówki, w gimnazjum, połowinki...i co to nie razi tych z wyrzutami sumienia , frustracją i zgorszonych piszących na tych łamach, którzy sami to organizują !?!

FENIX; 31 stycznia 2015, 19:51

A WŁAŚCIWIE TO CO KOGO OBCHODZI CO KTO I DLA KOGO ORGANIZUJE?!

obserwuje; 1 lutego 2015, 00:22

rada rodziców to moze tyle wnieść własnych pomysłów przy liscie gosci jak rada parafialna ma wpływ na co proboszcz wyda pieniądze.

obserwuje; 1 lutego 2015, 00:28

ada mialem na mysli Polaków ktorzy ciągle gloryfokuja wejscie armii czerwonej do Grojca w I.1945 by stworzyc nowe obozy zagłady

TOSIA; 1 lutego 2015, 22:57

Do osoby Wtajemniczonej: koszt od dziecka to 400 zł i 150 zł od osoby towarzyszącej. Młodzież była cudowna. Trzeba z niej być duma, super się bawili, godnie zachowywali. Studniówkę ma się raz w życiu i wpisy od osób postronnych krytykujących takie bale są nieuzasadnione. Do MATURZYSTÓW: tak jak się bawiliście na balu, tak zdajcie maturę, czyli na 100% możliwych punktów.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.