Balustrady szklane - nowoczesny, bezpieczny i estetyczny sposób wykończenia

28 września 2021; 07:28

Materiał promocyjny

Balustrada to nieodłączny element konstrukcyjny balkonów, tarasów i schodów. Jej głównym zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i podparcia osobom korzystającym z tychże przestrzeni. Oprócz pełnienia funkcji ochronnej przed upadkiem, balustrada doskonale sprawdza się również w roli dekoracyjnej - stanowiąc istotne uzupełnienie charakteru wnętrz.

W ostatnich latach znacząco wzrosło zainteresowanie barierkami ze szkła. Już nie tylko w budynkach przestrzeni miejskiej, ale również tych mieszkalnych pojawiają się balustrady szklane - Warszawa to jedno z wielu miast, gdzie zauważyć można zastosowanie szkła w budownictwie i na rynku wykończeniowym. Co stoi za tak dużą atrakcyjnością balustrad szklanych?

O walorach estetycznych balustrad szklanych słów kilka


Szkło kojarzy się z natury z prostotą i lekkością. Architekci chętnie wybierają je jako główny materiał dla wielu elementów budynków. Wykorzystanie go do produkcji balustrad sprawia, że zarówno cała konstrukcja, jak i również przestrzeń nabiera przestronności. Światło, które wpada do pomieszczeń nie zatrzymuje się na balustradzie, lecz wnika głębiej. Balustrady szklane zastosowane we wnętrzach pozwalają w efekcie optycznie powiększyć całą przestrzeń, nadać jej jasności, a jednocześnie także przytulności. Prostota i przezroczystość barierek ze szkła nadaje im uniwersalnego charakteru, dzięki czemu stają się efektowną ozdobą i dopełnieniem, a nie tylko koniecznym elementem konstrukcyjnym.

Balustrady szklane - wytrzymałość i bezpieczeństwo


Balustrady szklane oprócz oczywistych walorów wizualnych, wykazują się także wysoką funkcjonalnością. Choć szkło z pozoru wydaje się być materiałem kruchym i delikatnym, tak innowacyjna technologia produkcji balustrad szklanych pozwala uzyskać odpowiednią wytrzymałość. Solidnie wykonana i odpowiednio zamontowana balustrada szklana wyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne i uderzenia. Co więcej, w przypadku ewentualnego rozbicia nie rozpada się na ostre kawałki. Ulokowana na zewnątrz, na balkonie czy tarasie, świetnie radzą sobie również z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, takimi jak np. wiatr, zacinający deszcz czy śnieg. Hartowane szkło wykorzystywane do tworzenia barierek ze szkła jest całkowicie bezpieczne dla użytkowników. Balustrady szklane w niczym nie ustępują tym wykonanym ze stali nierdzewnej, drewna czy betonu. Doskonale sprawdzają się w swojej roli ochronnej zarówno na zewnątrz budynków, jak i również wewnątrz.

 

Najnowsze artykuły

Ćwiczenia policjantów w Słomczynie Atak na policjantów, rzucane w ich kierunku przedmioty,...
Zmarł zasłużony strażak z Grójca, druh Jarosław Wojtczak Odszedł od nas, na wieczną służbę dh Jarosław Wojtczak -...
Basen całoroczny czy sezonowy? Który wybrać do naszego ogrodu? Wiele osób decyduje się na korzystanie z basenu ogrodowego...
Aleksandra Magdziarz została 1.wicemiss Województwa Mazowieckiego 2022 Mieszkanka Gośniewic w gminie Jasieniec, 19-letnia...
PILNE! Spore utrudnienia na S7. Zderzenie TIR-a z toyotą W poniedziałek około godz. 10.20 na 425 kilometrze trasy S7...

Najnowsze ogłoszenia

Winobranie 2022, Francja Winobranie Francja 2022

Przyjmujemy zapisy ekip 3-5 osobowych...
NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD... NAUKA GRY: AKORDEON, PIANINO, KEYBOARD - również u ucznia w domu.
MACHTEK - maszyny do recyklingu Firma MACHTEK sp. z o.o produkuje maszyny, przeznaczone do recyklingu...
Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.