Bartłomiej Tuszyński - uczeń ZSP Grójec MISTRZEM ŚWIATA

5 lipca 2019; 12:14

Grojec24.net

5 komentarzy

Bartłomiej Tuszyński jest uczniem klasy 1di Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Armii Krajowej Obwodu „Głuszec” – Grójec w Grójcu, który trenuje: wyciskanie sztangi, trójbój siłowy w Gminnym Klubie Sportowym „Kraska Jasieniec”.

Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele spektakularnych osiągnięć, już jako 15- i 16-latek występował ze starszymi zawodnikami i często z nimi wygrywał. Do najważniejszych sukcesów Bartłomieja należy zaliczyć:

1. 4 razy zdobył tytuł Mistrza Polski, 2 razy Wicemistrzostwo Polski, raz 3 miejsce ( w wyciskaniu leżąc, w wyciskaniu klasycznym, trójboju siłowym, trójboju siłowym klasycznym w latach 2017-2019 ). Od stycznia  2019 r. zawodnik jest w Kadrze Narodowej Polskiego Związku Kulturystyki Fitness i Trójboju Siłowego;

2. Wicemistrzostwo Europy w trójboju siłowym  Czechy ( kwiecień 2019);

3. Rekordy Polski w:
- martwym ciągu do lat 16 i 18, 250 kg,
- w wyciskaniu leżąc do lat 18, 190 kg,
- w totalu ; trójbój siłowy – 647,5 kg do lat 18, trójbój siłowy klasyczny- 625 kg do lat 16 i 18.

Nasz Mistrz nie spoczął na laurach, wprost przeciwnie, postanowił wziąć udział w Mistrzostwach Świata w wyciskaniu sztangi leżąc (18 - 25 maja 2019r.) w Japonii (Tokio). Niestety, koszty wyjazdu okazały się bardzo wysokie i gdyby nie pomoc Kadry, Klubu, rodziny, szkoły, przyjaciół i wspaniałych SPONSORÓW,  których poprosiliśmy w imieniu Bartka o wsparcie, występ naszego zawodnika stałby pod znakiem zapytania. Finalnie udało się pozyskać finanse na wyjazd młodego ucznia ZSP. Podopieczny Justyny Kozdryk w Tokio zaliczył dwa starty: jeden w wyciskaniu leżąc klasycznie, drugi w wyciskaniu leżąc, oba były udane w pierwszym (19.05), Bartek zaliczając 3 podejścia, kończy rywalizację na 5 miejscu. 23.05 odbył się drugi start, znacznie bardziej owocny, młody sztangista po zaciętej walce przegrywa wagą ciała z przedstawicielem Kazachstanu i ostatecznie kończy zawody na III miejscu, zdobywając BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA. Jak wspomina Bartek: ,,Mam ogromny niedosyt, wiem że spokojnie mogłem dorzucić 2,5 kg, co by dało srebro, ale, no cóż, taki jest sport… ” Te słowa świadczą o wielkiej dojrzałości  i pokorze sportowca…

Dyrekcja Szkoły, Wychowawca klasy 1di i oczywiście Bartłomiej Tuszyński bardzo dziękują wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli finansowo młodego zawodnika, jak sam powiedział: „Chciałbym bardzo podziękować wszystkim, którzy dołożyli się do wyjazdu. Wiem, że gdyby nie Wy, na pewno nie byłbym 3 na świecie.” Oto darczyńcy, którzy postanowili wesprzeć finansowo Bartka, a tym samym pomogli zrealizować jego sportowe marzenia:

1. Starostwo Powiatowe w Grójcu,
2. DOEHLER  SP. Z. O. O. Kozietuły,
3. EJKO Sp. Z.o.o. Sp.komandytowa,
oraz  Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie ZSP Grójec.

Inny zawodnik na jego miejscu, odpocząłby, nabrał sił do dalszego działania, ale nie nasz Mistrz, więc wyjechał 9 czerwca 2019 r. do Szwecji na Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym klasycznym. Zawodnik GKS „Kraska Jasieniec” do Helsingborga jechał z nadziejami na brązowy medal, lecz w trakcie startu okazało się, że Bartek ma nie tylko szanse na brąz, ale i na złoto. Po trzeciej kolejce przysiadów uplasowuje się na 2 miejscu z wynikiem 240 kg i traci do Amerykanina 10 kg, za tę konkurencję zdobywa mały srebrny medal, w kolejnym boju, w wyciskaniu, Bartek zalicza 3 próby i kończy z wynikiem 135 kg (mały brązowy medal) oraz nadrabia 2,5 kg do swojego głównego rywala i traci już tylko 7,5 kg do pierwszego miejsca. Martwy ciąg, czyli to, w czym nasz Mistrz jest najlepszy, pierwsza próba i pewnie zaliczone 225kg. Bartek prowadzi! W  drugiej próbie dysponuje ciężar 240 kg i również pewnie zalicza występ, dzięki czemu utrzymuje prowadzenie. W decydującej kolejce zawodnik z RPA atakuje 1 miejsce, dysponując 240 kg, przez co Bartek musi podwyższyć swoje 3 podejście do 260 kg. Na szczęście naszego Ucznia zawodnik ten nie zalicza tego podejścia, dzięki czemu Bartek może obniżyć podejście do 250 kg i utrzymać prowadzenie. Jak mówi sam Mistrz: ,,W ostatnim podejściu dałem z siebie wszystko i mimo że nigdy wcześniej nie podchodziłem do „ ćwiartki”, to wiedziałem, że muszę to zaliczyć, no i udało się.  Zaliczyłem i wygrałem.” Ostatecznie młody kadrowicz wygrywa rywalizację w martwym ciągu, kończąc na 250 kg i zdobywa mały złoty medal oraz poprawia swój rekord Polski o 14, 5 kg do lat 16 i 18. Po zsumowaniu okazuje się, że Bartek wygrywa o 2, 5 kg zaciętą walkę z Amerykaninem i zostaje nowym MISTRZEM ŚWIATA!

Oprócz swojej pasji Bartek pracuje społecznie w szkole i środowisku, jest chorążym Pocztu Sztandarowego naszej szkoły, przewodniczącym klasy. Bierze udział w różnego rodzaju imprezach szkolnych i środowiskowych; jest pracowity, odpowiedzialny, koleżeński i kreatywny. Mimo tytułów Mistrza jest nadal skromnym i kulturalnym młodym człowiekiem.

Bartku, jesteśmy z Ciebie bardzo dumni! Życzymy miłego odpoczynku i dalszych sukcesów.

Mariola Skucińska, wychowawca kl. 1di

TAGI:

Komentarze (5):

Tiegor; 5 lipca 2019, 12:50

Gratulacje. Brawo Chłopaku

realista; 5 lipca 2019, 13:53

Brawo, rewelacja. Takich młodych ludzi trzeba szanować i podziwiać. Bo są jak dinozaury.

Nik; 5 lipca 2019, 21:47

Młody człowiek mający ambicje to coraz rzadsze zjawisko...
Gratuluję z całego serca!

Sw; 7 lipca 2019, 17:31

Gratulacje. Tak trzymaj 👍💪

Bronek; 9 lipca 2019, 05:07

Brawo.Tak trzymac .

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Złote Gody w Grójcu W środę 27 listopada 2019 w Urzędzie Stanu Cywilnego w Gró...
Mamy reprezentantkę w Młodzieżowym Sejmiku Mieszkanka gminy Błędów - Julia Senator - będzie...
Najtańsze zakupy online Zakupy wielu różnych produktów, z użyciem wyłącznie...
Regeneracja skóry - jak o nią zadbać? Zabiegi medycyny estetycznej zyskują coraz więcej...
Wigilia Miejska na grójeckim Rynku Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda oraz Gró...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

ZAPROJEKTUJ SWOJĄ PIENIĘŻNOŚĆ TUTAJ... Oferujemy wszelkiego rodzaju inwestycje, aby każdy klient, który chce...
Metformina XR 750mg cukrzyca leki... Metformina XR 750mg cukrzyca hirsutyzm leki sprzedam

Opakowania...
Kredyty dla Firm z niskim dochodem... Witam, jestem doradcą kredytowym.
Zajmuję się pomaganiem przedsiębiorcom...
Murarz/Cieśla szalunkowy-praca w... Niemiecka firma BSI IngenieurBau GmbH zatrudni pracowników na stanowiska:...
Praca w Holandii! Zadzwoń już dziś! Praca w branży spożywczej czeka na Was! Agencja pracy LiderJob (cert.16198)...

Firmy z Grójca i okolic

ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
glazurnik budowa Zajmujemy się obróbką i montażem ceramiki budowlanej /gresy , płytki...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...
CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.