Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Będą się uczyć w Niemczech!

17 kwietnia 2017; 08:30

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. CKZiU w Nowej Wsi Fot. CKZiU w Nowej Wsi

Od kilku lat uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uczestniczą w projekcie pod nazwą „Kształcenie praktyczne w rolnictwie - staż zawodowy polskich uczniów w niemieckich gospodarstwach rolnych”, którego beneficjentem jest Towarzystwo Umiejętności Rolniczych w Poznaniu. Projekt, dofinansowany w ramach programu ERASMUS+, który jest realizowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu ERASMUS+ w Warszawie.

News will be here

Celem projektu jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego poprzez odbywanie trzymiesięcznych zagranicznych staży zawodowych. Uczniowie wyjeżdżają do gospodarstw rolnych w Niemczech, gdzie poznają lokalne sposoby uprawy roślin i hodowli zwierząt przy użyciu najnowszych technologii. Zdobywają w ten sposób wiedzę praktyczną, rozwijającą indywidualny potencjał zawodowy młodego człowieka. Pobyt w Niemczech jest także okazją do doskonalenia znajomości języka obcego i poznania stylu życia, kultury i obyczajów naszych sąsiadów zza Odry.

W tym roku do programu zakwalifikowały się trzy osoby: Mateusz Ogrzywalski z klasy trzeciej, Magdalena Korcz i Patrycja Jasiówka z klasy czwartej. Wszyscy kształcą się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Dla Magdy i Patrycji będzie to kolejny wyjazd na zagraniczny staż zawodowy w Niemczech. Z poprzedniego wróciły bardzo zadowolone!

Uczniowie podkreślają, że zagraniczne praktyki to cenne doświadczenie – zarówno w zakresie doskonalenia umiejętności zawodowych, jak i w dziedzinie rozwoju osobowości. Takie stwierdzenia dowodzą z kolei, że różne formy kształcenia praktycznego są niezwykle ważnym elementem oferty dydaktycznej szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Jest to również priorytet Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Szkoła oferuje w roku 2017/2018 naukę w zawodach: technik ogrodnik, technik architektury krajobrazu, technik ekonomista, technik spedytor, technik obsługi turystycznej, technik geodeta i technik usług fryzjerskich. Zgodnie z zakresem reformy edukacji prowadzony będzie nabór do Szkoły Branżowej I stopnia w zawodzie ogrodnik. Niezależnie od typu szkoły kształcenie teoretyczne i praktyczne we wszystkich zawodach w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi prowadzone jest na wysokim poziomie w trosce o twórczy rozwój młodzieży.

Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.