Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Belsk Duży. Mundurowi namierzyli volvo, którego kierowca przekroczył prędkość o 58 km/h

6 czerwca 2023; 11:57

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość pojazdów przejeżdżających przez Belsk Duży. Zagrożenia wynikające ze zbyt szybkiej jazdy zostały zauważone przez mieszkańców, którzy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłaszali je mundurowym. Konsekwencje zbyt szybkiej jazdy poniósł mieszkaniec gminy Mogielnica, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 58 km/h.

W minionym tygodniu policjanci mazowieckiej grupy SPEED, realizując działania na terenie powiatu grójeckiego ujawnili 67 wykroczeń, 58 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Mundurowi nałożyli mandaty karne, skierowali wnioski o ukaranie oraz zatrzymali prawa jazdy.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa obywatele mogą zgłaszać wszelkie niepokojące ich zjawiska, które następnie policjanci są zobowiązani weryfikować. Jeśli zgłoszenie jest w zakresie kompetencji stróżów prawa, mają oni obowiązek przedsięwziąć czynności, aby je usunąć albo zminimalizować. Mieszkańcy miejscowości Belsk Duży właśnie za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa przekazali mundurowym informację o tym, że kierowcy jeżdżą zbyt szybko, przez co narażają innych uczestników na niebezpieczeństwo.

W minioną środę zgłoszenie takie kolejny raz zostało potwierdzone przez policjantów z drogówki, którzy sprawdzali prędkość pojazdów poruszających się przez tą miejscowość. Mundurowi namierzyli osobowe volvo, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 58 km/h. Na mieszkańca gminy Mogielnica nałożono mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych. Na tym jednak się nie skończyło, gdyż policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Pomimo dużej ilości apeli, wielu kierowców nadal nie stosuje się do przepisów ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Zwolnijmy, zastanówmy się czy warto sie spieszyć i ryzykować życie swoje oraz innych!

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.