Bezdomne zwierzęta z Grójca trafią do Celestynowa

13 kwietnia 2021; 09:06

12 komentarzy

Nowy program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie gminy Grójec w 2021 roku to przede wszystkim zmiana dotychczasowego schroniska w Wągrodnie na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie.

29 marca, podczas ostatniej sesji grójeckiej rady miejskiej radni jednogłośnie podjęli uchwałę przedstawioną przez burmistrza Dariusza Gwiazdę.

Odpowiedzialna za odławianie bezdomnych zwierząt w gminie Grójec będzie Fundacja Animal Rescue Poland. Zagubione, błąkające się psy będą umieszczane w schronisku dla bezdomnych zwierząt „Celestyniaki”  w Celestynowie. Animal Rescue Poland z siedzibą w Konstancinie Jeziorna jest znaną fundacją, która dotychczas uratowała wiele zwierząt przed cierpieniem i okrucieństwem ze strony człowieka. Podejmowane interwencje  nie raz były nagłaśniane przez ogólnokrajowe media, a dzięki działaniom Fundacji, osoby odpowiedzialne za niegodne traktowanie swoich zwierząt, zostawały ukarane zgodnie z obowiązującym prawem.

Jesteśmy grupą oddanych sprawie ludzi, których połączyła chęć niesienia pomocy tym, których życie tak często jest bagatelizowane i w bestialski sposób odbierane. Naszym celem jest podniesienie świadomości społecznej dotyczącej ogromnego problemu, jakimi są w Polsce: bezdomność zwierząt ( program adopcyjny realizowany pod naszym patronatem), łamanie praw zwierząt ( interwencje na terenie hodowli, ubojni, gospodarstw domowych itp), kontrola populacji zwierząt domowych (wspieranie i propagowanie programu sterylizacji i kastracji).  Naszą inicjatywę kierujemy do dzieci ludzi młodych i starszych do każdej osoby i każdego pokolenia któremu los zwierząt nie jest obojętny. – piszą o sobie „Animalsi”.

Na oficjalnym profilu społecznościowym Facebook Animal Rescue Poland można też śledzić na bieżąco psy odławiane z terenu naszej gminy, aby wesprzeć poszukiwania nowych właścicieli dla bezdomnych psów. W celu wsparcia programu na oficjalnej stronie gminy Grójec powstaje specjalna zakładka, gdzie również będą znajdowały się takie informacje.

Koty również pod opieką

Uchwalany co roku program dotyczy również wolno żyjących kotów. Gmina będzie dokarmiała koty, szczególnie w okresie zimowym, przez zakup karmy i przekazanie jej Społecznemu Opiekunowi Kotów. Opiekę weterynaryjną nad kotami wolno żyjącymi sprawować będzie Przychodnia Weterynaryjna ENDOVET z  Grójca.

Również w przypadku kastracji lub sterylizacji kotów bezdomnych z terenu naszej Gminy koszty mogą zostać pokryte ze środków przeznaczonych na realizację  Programu Opieki nad Zwierzętami.

Ponadto, zaplanowano działania edukacyjne w zakresie promowania sterylizacji oraz kastracji psów i kotów jako najskuteczniejszej metody walki z nad populacją zwierząt niechcianych – we współpracy z organizacjami pozarządowymi, których celem statutowym jest ochrona zwierząt oraz Społecznymi opiekunami kotów wolno żyjących; elektronicznego znakowania zwierząt; edukacji w szkołach i przedszkolach oraz organizacji konkursów i warsztatów edukacyjnych. – czytamy 11 punkcie podjętej uchwały.

Środki, jakie zostaną przeznaczone na ten cel z budżetu gminy Grójec to łącznie 158 500,00 zł brutto. W tej kwocie jest koszt miejsc w schronisku dla zwierząt – 108 000,00 zł; opieka nad wolno żyjącymi kotami ( sterylizacja/kastracja) – 20 000,00 zł; usypianie ślepych miotów – 500,00 zł; zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej zwierzętom po kolizjach drogowych oraz kotom wolnożyjącym – 30 000,00 zł.

TAGI:

Komentarze (12):

Najwyższy czas; 13 kwietnia 2021, 10:54

Dobra wiadomość, w końcu zwierzaki przestaną lądować w Wągrodnie. Po tych wszystkich doniesieniach o tym, co się działo w Wągrodnie to i tak o wiele za późno.

Dianka; 13 kwietnia 2021, 12:38

Czyli dokad mozna zawieźć potraconego psa czy kota???

Ktoś; 13 kwietnia 2021, 20:50

Elektroniczne znakowanie zwierząt to jakaś pomyłka. Co chwilę się słyszy o oznakowanym zwierzaki który żył sobie w schronisku i nikt się nim nie zainteresował. Najpierw zróbcie jakąś wspólną bazę danych i dobry system a potem znakować.

Do Ktoś; 14 kwietnia 2021, 08:33

Znafca się objawił.
Zawsze wie co jest pomyłką, co ludzie mówią i co powinni robić.
Zacznij od siebie, drogi geniuszu.

Do do ktoś; 16 kwietnia 2021, 15:13

Może przestań obrażać ludzi, bo mnie nie znasz. A twoja wiedza najwyraźniej ogranicza się do pisania tego typu wypocin. Jak nie umiesz się wypowiedzieć merytoryczne w temacie to lepiej nic nie pisz.

Do Ktoś; 17 kwietnia 2021, 09:23

Wszystkie wpisy osoby pn. Ktoś są wypocinami, osoby bez wiedzy, osoby lansujące siebie i usiłującej stworzyć pozory zaangażowania w sprawy lokalne.

lego; 19 kwietnia 2021, 11:44

p Szymon Wójcik otrzymał zlecenie na lans Animal Rescue Poland? " jest znaną fundacją, " a i owszem podrzuciła wylinkę pytona w sezonie ogórkowym co posmaki skwapliwie podchwycili.
Kto kontroluje wykonywanie sterylizacji przez animalsów? To są koszty weterynaryjne? To dlaczego nie zawrzeć umowy bezpośrednio z weterynarzem?
Dlaczego mimo zaangażowania coraz więcej pieniędzy problem bezdomności narasta?

Ktoś; 20 kwietnia 2021, 18:59

Do do ktoś, i znów nie umiesz napisać niczego sensownego oprócz obrażania. Takie komentarze powinny być kasowane. Ps czy naprawdę uważasz, że jedna,jedyna osobą podpisuje się tym nikiem? Chyba masz dopiero początki w necie.

Do Ktoś; 21 kwietnia 2021, 09:52

Ty nie umiesz zachować się sensownie w dużo ważniejszych sprawach i jesteś powodem do wstydu dla wielu osób. Czas pracuje nie dla Ciebie. Zostaniesz doceniony zgodnie z zasługami.

Do do ktoś; 4 maja 2021, 17:23

Nie wiem czy śmiać się czy płakać nad twoją głupotą. Ewidentnie masz problem ze sobą samym i atakujesz innych. Czyżby zdesperowany radny albo burmistrz nie znoszący krytyki?

Do Ktoś; 4 maja 2021, 19:36

Ty nie jesteś inny.
Ty jesteś ktoś lansujący się, za wszelką cenę w większości tematów, lansujący się też w innym gremium.
A to jest właśnie dowód na głupotę.

Do Ktoś; 4 maja 2021, 20:05

Kawał z brodą z ciebie jest.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Policjanci złożyli ślubowanie. Czterech rozpocznie służbę w Grójcu Na placu przed Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu...
Sprzątanie pobudowlane i poremontowe Sprzątanie po budowie - to skomplikowana procedura, której...
Kino GOK zagra ostatni raz przed wakacyjną przerwą Publikujemy repertuar grójeckiego kina na ostatni weekend...
Terytorialsi z powiatu grójeckiego mają nową jednostkę! 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi 61...
XVII Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych W dniu 22 czerwca na stadionie Grójeckiego Ośrodka odbyły...

Najnowsze ogłoszenia

Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...
... Pracuj jako Mechanik samochodowy w Niemczech ‼️🇩🇪
uczciwej osoby do pisania szukam uczciwej osoby do pisania prostych tekstów. W razie zainteresowania...
Kierownik Elektromarketu - Grójec Jesteśmy Expertem. Media Expertem.
Rządzimy na rynku elektro...

Firmy z Grójca i okolic

Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.