Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

"Bezpieczna droga do szkoły” na terenie miasta i powiatu

2 września 2016; 14:49

Grojec24.net

0 komentarzy

W związku z nowym rokiem szkolnym grójecka policja rozpoczęła działania ,,Bezpieczna droga do szkoły", których celem jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, a kierowcom przypomnienie o zachowaniu w rejonie szkół i przejść dla pieszych szczególnej ostrożności.

News will be here

W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży funkcjonariusze grójeckiej komendy oraz podległych jednostek rozpoczęli działania ,,Bezpieczna droga do szkoły’’. Tak jak w latach ubiegłych policjantów będzie można spotkać w rejonie przejść dla pieszych,  a także szkół i placówek oświatowych. Policjanci skontrolują, w jaki sposób rodzice dowożą dzieci do szkół, czy stosowane są foteliki, podwyższenia oraz pasy bezpieczeństwa. Funkcjonariusze będą również uczyć i pomagać pokonywać przejścia dla pieszych przedszkolakom i uczniom. 

Wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczną się również działania edukacyjno - profilaktycze w szkołach podstawowych, gimnazjach oraz innych placówkach oświatowych. Podczas tych spotkań policjanci będą uczyć i przypominać najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa, kładąc nacisk na prawidłowe poruszanie się po drogach, ze szczególnym uwzględnieniem przechodzenia przez jezdnię.

"Drogówka" skontroluje także autobusy dowożące dzieci do szkół. Sprawdzany będzie stan techniczny tych pojazdów, wyposażenie oraz uprawnienia kierujących.

Zwracamy się również z apelem do rodziców. To Państwo jesteście ,,pierwszymi nauczycielami” swoich dzieci. Uczmy swoje pociechy bezpieczeństwa poprzez systematyczne rozmowy z nimi na temat zagrożeń i sposobów ich unikania, a przede wszystkim poprzez dawanie dobrego przykładu swoim zachowaniem.

Pamiętajmy, że dla naszych pociech jesteśmy największym autorytetem i to od nas dziecko uczy się najwięcej. Od tego jak my będziemy postępowali dziecko będzie powielało nasze zachowania, te właściwe, ale także i te niewłaściwe. Zastanówmy się nad tym zanim przejdziemy z dzieckiem na czerwonym świetle, czy też w miejscu niedozwolonym.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.