Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Bezpieczni po zmroku

11 października 2016; 14:02

Grojec24.net

2 komentarze

Fot. KWP Radom Fot. KWP Radom

Grójeccy policjanci w okresie jesienno – zimowym będą zwracać szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego tj. pieszych i rowerzystów poruszających się po zmroku. Funkcjonariusze będą reagować na osoby piesze, które poruszają się bez odblasków, poza terenem zabudowanym. Zwrócą uwagę na rowerzystów oraz wyposażenie ich pojazdów.

News will be here

Niechronieni uczestnicy ruchu, to osoby narażone na największe zagrożenie na drodze. Piesi i rowerzyści, w okresie od zmierzchu do świtu w miejscach, gdy nie ma chodnika i zachodzi konieczność poruszania się jezdnią lub poboczem pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony. Dlatego w trosce o bezpieczeństwo tej grupy osób od października do grudnia policjanci prowadzą działania „Bezpieczni po zmroku”. Głównym celem działań jest zwiększenie świadomości pieszych i rowerzystów, że jednym z ważnych elementów bezpieczeństwa jest widoczność.

Policjanci będą reagować na osoby piesze, które poruszają się bez odblasków, poza terenem zabudowanym. Zwrócą uwagę na rowerzystów oraz wyposażenie ich pojazdów. Sprawdzą stan trzeźwości kierujących rowerami oraz czy piesi będący pod wpływem alkoholu nie stanowią zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Drogówka będzie też promować używanie odblasków nie tylko tam, gdzie jest to wymagane przepisami, ale też wszędzie gdzie drogi są nieoświetlone.

Policja przypomina, że pieszy uczestnik ruchu drogowego, poruszający się po drodze poza terenem zabudowanym, ma obowiązek posiadania odblasków. Pamiętać należy, że elementy odblaskowe powinny być noszone przez pieszych w taki sposób, aby były widoczne przez kierowców. Najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie odblasku na odzieży zewnętrznej od strony jezdni. Brak elementu odblaskowego wyczerpuje znamiona wykroczenia drogowego, za który grozi mandat karny.

Podstawowym celem tych działań, jest promowanie używania przez pieszych i rowerzystów „odblasków", wszędzie tam, gdzie może to pomóc uniknąć wypadków. Pamiętajmy, jeśli jesteśmy widoczni na drodze, stajemy się bezpieczniejsi. 

Działania „Bezpieczni po zmroku” będą prowadzone długoterminowo w ramach programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych w Ruchu Drogowym, jako część kampanii prewencyjno - edukacyjnej „B & N”, czyli B - jak bezpieczny, N - jak niechroniony.

AW

TAGI:

Komentarze (2):

kasia; 11 października 2016, 16:10

Jeszcze mogli by zwrócić uwagę na traktorzystòw i ich wszechobecne przyczepki bez żadnych świateł

Prawda; 12 października 2016, 07:53

Właśnie rowerzyści traktorzysci piesi !!!! Niektóre ciągniki wogole nie powinny byc dopuszczone do ruchu bez świateł przyczepki nie oznakowane niczym

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...
Będzie transmisja meczów EURO 2024 w grójeckim kinie! Wspólne kibicowanie i mecz na dużym ekranie, czyli...
Opinie o kuchniach z Agaty: przewodnik po najnowszych trendach i funkcjonalnościach Kojarzące się ze stylem retro ryflowane fronty i niebanalne...
Dzień Dziecka na Osiedlu Ilona w Grójcu Osiedlowy Dzień Dziecka to świetna okazja do wspólnej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.