Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Bezpieczny Internet Dla Wszystkich

6 maja 2016; 10:05

Grojec24.net

0 komentarzy

Fot. LO Grójec Fot. LO Grójec

W dniach 24-30 kwietnia Grójeckie Liceum Ogólnokształcące im. P.Skargi było gospodarzem międzynarodowego spotkania uczniów i nauczycieli w ramach programu Erasmus+. Szkoły z Grecji, Szwecji, Norwegii, Austrii i oczywiście z Polski realizowały projekt „Bezpieczny Internet dla wszystkich” („Safe Internet For All”).

News will be here

Uczestnicy projektu mieli za zadanie stworzyć strony internetowe związane z bezpieczeństwem podczas korzystania z Internetu. Tematyka zagadnień realizowanych przez uczniów to m.in. cyberbullying, cyberstalking, grooming, sexting, przemoc, obraźliwe treści. Uczniowie mieli również możliwość uczestniczenia w wykładach i warsztatach prowadzonych przez specjalistów z UJ w Krakowie, Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie, Fundacji Dzieci Niczyje oraz Centrum Rozwoju Osobistego ALTER.

Grójeccy licealiści gościli swych rówieśników w domach, dzięki czemu miała miejsce  lepsza integracja i poprawa umiejętności językowych. Wycieczki do Krakowa i Warszawy dały uczestnikom projektu możliwość lepszego poznania naszego kraju.

Podczas wizyty, z inicjatywy władz powiatu, odbyło się oficjalne spotkanie ze Starostą Grójeckim - Markiem Ścisłowskim oraz Burmistrzem Gminy i Miasta - Jackiem Stolarskim. W spotkaniu uczestniczyli również Wicestarosta Dariusz Piątkowski, Członek Zarządu Powiatu - Paweł Siennicki oraz Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia - Agnieszka Bilska.

Wszystkim uczestnikom programu ERASMUS+ Starosta Marek Ścisłowski serdecznie pogratulował i wręczył pamiątki związane z powiatem grójeckim.

Bogaty program zarówno w szkole jak i poza nią, z pewnością pozostanie w pamięci uczestników. Szczególnie byli oni pod wrażeniem wieczoru talentów zorganizowanego przez uczniów LO. Podobał im się również konkurs na potrawę z jabłka. Dzięki pomysłowości uczniów i nauczycieli, każdy mógł podziwiać wygląd dań oraz zasmakować każdego z nich.

Działania w ramach projektu dotychczas obejmowały pięć wymian międzynarodowych. Po powrocie z wyjazdu zagranicznego licealiści upowszechniali zdobytą wiedzę, organizując szkolenia i warsztaty dla swoich rówieśników. Przewodniki stworzone w ramach projektu, zawierają zalecenia dotyczące bezpiecznego i świadomego korzystania z Internetu. Uczniowie przygotowali również broszurę „Jak się uzależnić w 7 dni?”, a także prezentacje, ulotki i filmy oraz aplikację na system Android. Opracowane przez nich materiały są udostępniane wszystkim szkołom partnerskim, można je również pobrać ze strony internetowej projektu.

Zapraszamy do odwiedzin strony projektu: www.sifaplus.eu oraz strony szkoły www.logrojec.pl aby dowiedzieć się więcej.

Paweł Pośnik
koordynator projektu

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.