Urząd Gminy i Miasta w Grójcu serdecznie zaprasza osoby 60+ na bezpłatne badania profilaktyczne w kierunku cukrzycy, które odbędą się 27 lutego 2023 (poniedziałek) 9:00-15:00 w Grójeckim Ośrodku Kultury.
Świadczenia będą obejmowały określone badania: Oznaczenie glikemii przygodnej, pomiar wskaźnika masy ciała (BMI – Body Mass Index) oraz wskaźnika talia-biodro (WHR Waist-Hip Ratio), pomiar ciśnienia tętniczego krwi, ocenę wykrytych przewlekłych powikłań cukrzycy, oznaczenie hemoglobiny glikowanej HbA1c u pacjentów z wynikiem glikemii przygodnej 200 mg/dl (11,1 mmol/1) oraz konsultację lekarską.
Osoby u których w trakcie badania wystąpi podwyższony poziom glukozy lub inne wskaźniki wskazujące na występowanie cukrzycy lub zagrożenie zdrowia, otrzymają rekomendację udania się do poradni Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej w celu wykonania dalszych badań i potwierdzenia diagnozy w ramach finansowania przez Narodowy Fundusz Zdrowia.
Badanie prowadzone będzie przez lekarza specjalistę: diabetologa, lekarza chorób wewnętrznych lub endokrynologa, mających doświadczenie w zakresie diabetologii potwierdzone przez konsultanta wojewódzkiego.














5 godzin temu
PILNE! Karambol na S7 Grójec - Białobrzegi. Droga zablokowana
7 godzin temu
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
23 godziny temu
Media: Gigantyczne zarobki szefa szpitali w Grójcu i Nowym Mieście nad Pilicą
wczoraj, 12:54
Będzie Lidl w Grójcu? Mamy odpowiedź sieci
przedwczoraj, 14:53
Ogłoszenia