Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Bp Janocha pobłogosławił obraz „Pani na Lipiu”

17 lipca 2017; 13:09

Grojec24.net

0 komentarzy

fot. archwwa.pl fot. archwwa.pl

Biskup Michał Janocha pobłogosławił obraz Maryi z Dzieciątkiem w Lipiu k. Grójca.

News will be here

Proboszcz ks. Ewaryst Tomasiewicz dziękował obecnemu na uroczystości ks. prałatowi Wiesławowi Kądzieli, bo to właśnie z jego inicjatywy do podgrójeckiej parafii powróciła „Pani na Lipiu”.

– Chciałbym, żebyście ten obraz, który niejako wraca do was po ponad stu latach, całym sercem umiłowali – mówił wzruszony ks. Kądziela i prosił parafian, żeby każdą Mszę św. kończyli modlitwą do Matki Bożej. Zapowiedział, że pozostawi w parafii księgę, do której będą wpisywane łaski otrzymane za wstawiennictwem „Pani na Lipiu”. Pierwsi wpisali się do niej kapłani uczestniczący w odpustowej Eucharystii wraz z bp. Michałem Janochą. Ksiądz Kądziela wyraził nadzieję, że odrodzony kult Maryi zrodzi też w parafii powołania do kapłaństwa, gdyż w wielowiekowej historii nie wydała ona ani jednego kapłana.

Po uroczystym poświęceniu obrazu, usytuowanym w bocznym ołtarzu, podziękowanie biskupowi złożył proboszcz parafii oraz przedstawiciele rodzin i kół różańcowych.

Po Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówiono Litanię do Matki Bożej Szkaplerznej, a następnie wokół kościoła przeszła procesja eucharystyczna. Wzięły w niej udział m.in. poczty sztandarowe, bielanki, ministranci, przedstawiciele straży, orkiestra, asysta kościelna oraz dzieci pierwszokomunijne. Na zakończenie uroczystości biskup pobłogosławił parafian i gości Najświętszym Sakramentem, a parafialny chór odśpiewał dziękczynne „Ciebie Boga wysławiamy”.

Więcej:

http://archwwa.pl/aktualnosci/bp-janocha-poblogoslawil-obraz-pani-na-lipiu-czy-w-dawnym-sanktuarium-maryjnym-odrodzi-sie-jej-kult/

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.