Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Bracia Chałupkowie wracają ze złotem z Los Angeles

8 października 2014; 16:17

Grojec24.net

6 komentarzy

Na zdjęciu od lewejJacek Chałupka - świeżo upieczony Shihan (tłum. Profesor) Karate, Soke Takayuki Kubota oraz Krzysztof Chałupka.

W dniach 5-6 października 2014 w Stanach Zjednoczonych (Los Angeles) odbył się Turniej Gwiazd Karate. Na zaproszenie International Karate Association, na którego czele stoi jeden z największych mistrzów japońskiego karate Soke Takayuki Kubota w zawodach wzięli udział również trenerzy Klubu Karate „Seiken” Grójec, bracia Jacek i Krzysztof Chałupka. Na amerykańskich matach rywalizowali ze sobą zawodnicy z całego świata (Wenezuela, Alaska, Italia, Indie, Japonia Niemcy, Australia, Nowa Zelandia, Polska, Puerto Rico, Brazylia, Rosja).

News will be here

Sensei Jacek Chałupka wywalczył złoty medal w konkurencji kata, natomiast jego brat Krzysztof znalazł się w pierwszej ósemce najlepszych fighterów turnieju. Warto dodać że w każdej z konkurencji startowało ponad 60 zawodników, a walki (kumite), odbywały się bez podziału na kategorie wagowe.

Turniej Gwiazd w Los Angeles poprzedzony był dwutygodniowym szkoleniem z mistrzem Kubotą, którego jego amerykańscy uczniowie nazywają Żywą Legendą Karate. Jego umiejętności wykorzystuje FBI, CIA, LAPD, NYPD, a także świat filmu. Zagrał min. w (Tokyo Drift, Pearl Harbor,  Rising Sun,  Haunted, Mechanic).

W dzień poprzedzający zawody 4 października, odbył się egzamin na wyższe stopnie mi-strzowskie w karate (czarne pasy). W skład komisji wchodziło 10 największych mistrzów światowego karate z Kubotą na czele. W wyniku egzaminu Sensei Jacek i Krzysztof Cha-łupka zostali promowani na 5 dan. Tego samego dnia w Los Angeles odbyła się Gala Mi-strzów Karate połączona z 80 rocznicą urodzin mistrza Takayuki Kubota. Na gali obecni byli nie tylko mistrzowie karate, ale także znani aktorzy Hollywood (James Caan, Hank Hamilton, Paul McCaul). Podczas tej uroczystości Sensei Jacek i Krzysztof Chałupka otrzymali z rąk Soke Kuboty tytuły SHIHAN. Tytuł  Shihan (dosłowne tłumaczenie: profe-sor), nadawany jest niezwykle rzadko przez japońskich mistrzów, zwłaszcza osobą w mło-dym wieku, a bracia Chałupka maja zaledwie 35 lat i 25 lat treningu karate.

Na zaproszenie Jacka i Krzyśka  Soke Takayuki Kubota w dniach 14-16 listopada 2014 roku w Raszynie, poprowadzi cykl szkoleń. Dlatego w imieniu organizatorów zapraszamy do spotkania Żywej Legendy Karate.

Dawid Rymarczyk

 

Komentarze (6):

wp.pl; 9 października 2014, 08:35

Bracia Chałupki czy bracia Chałupka?

Redakcja; 9 października 2014, 08:37

Za prof. Miodkiem:

Genialny matematyk i świetny aforysta Hugo Steinhaus powiedział takim, którzy nie życzyli sobie odmieniania ich nazwiska: \"Pan jest właścicielem swojego nazwiska tylko w mianowniku liczby pojedynczej. Pozostałymi przypadkami rządzi gramatyka!”. To tak samo, jakbym ja zażyczył sobie, że w telewizji ma być plansza \"Był to program pana Miodek”. To jest przecież nonsensowna prośba! Przypominam wszystkim – w języku polskim nazwiska należy odmieniać.

interia.pl; 9 października 2014, 13:28

a nie Bracia Chałupkowie?

onet.pl; 9 października 2014, 14:27

O, brawo droga Redakcjo, tytuł się zmienił :-)

alladyn; 9 października 2014, 16:07

Nauczająca wiedzą z internetu :-) i jeszcze profesorem Miodkiem :-)

ask; 9 października 2014, 18:15

Super !!! Szczere gratulacje Panowie !!!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.