Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Bracia-włamywacze okradali gospodarstwa w okolicach Grójca

24 marca 2023; 07:54

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z Błędowa zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych. Poszkodowani właściciele łącznie oszacowali straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dwaj bracia trafili do aresztu na najbliższe 2 miesiące. Za kradzież z włamaniem zgodnie z kodeksem karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

News will be here

W minioną niedzielę po godz. 18:00 dyżurny grójeckiej komendy otrzymał zgłoszenie w sprawie osób przebywających na niezamieszkałej posesji pod Błędowem. Na miejsce szybko pojechał patrol, w którego skład wchodził miejscowy dzielnicowy, który ujawnił białego busa z czterema osobami w środku. Kierujący samochodem na widok radiowozu chciał odjechać, jednak uniemożliwili mu to funkcjonariusze.

Po sprawdzeniu posesji okazało się, że szyba w oknie budynku gospodarczego jest wybita, a osoby znajdujące się w mercedesie próbowały dokonać kradzieży. Mężczyźni tłumaczyli się, że chcieli łowić ryby w pobliskiej rzece. Mundurowi jednak im nie uwierzyli i zatrzymali trzech mężczyzn oraz kobietę w policyjnym areszcie.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy pozwalający postawić zatrzymanym kilka zarzutów. Wnikliwa analiza posiadanych materiałów wykazała, że dwaj zatrzymani bracia w wieku 31 i 20 lat dokonali trzech kradzieży z włamaniem do budynków gospodarczych na terenie gminy Błędów w lutym i marca 2023 r. Jeden z braci wspólnie z zatrzymanym 22-latkiem usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Zatrzymana 17-latka po wykonaniu czynności procesowych została zwolniona.

Łupem złodziei padały urządzenia i sprzęty wykorzystywane m. in. do prowadzenia gospodarstwa takie jak ciągnik rolniczy, kosiarki, przyczepy sadownicze czy elektronarzędzia. Policjanci podczas przeszukań ujawnili i odzyskali ciągnik rolniczy ursus C-330, kosiarkę, pompy wodne oraz inne przedmioty pochodzące z przestępstw, w tym umywalkę z szafką zamontowaną w mieszkaniu sprawcy.

W środę, 22 marca Sąd Rejonowy w Grójcu przychylił się do wniosku prokuratora i wobec braci zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 2 miesiące. Mężczyznom mieszkającym na terenie powiatu grójeckiego za kradzieże z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności, natomiast trzeciemu mężczyźnie do 5 lat więzienia.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają czy zatrzymani mężczyźni popełnili inne przestępstwa o podobnym charakterze.

Autor: nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Wybory samorządowe 2024. Specjalna oferta reklamy - Grójec i Powiat Grójecki W związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi portal...
Grójecka Policja: jazda motocyklem i quadem po lesie jest zabroniona! Grójeccy policjanci przypominają kierowcom quadów i...
Uwaga! Wzmożony ruch wojsk. To wielkie ćwiczenia Rozpoczęło się ćwiczenie DRAGON-24 - najważniejszy...
Zderzenie ciężarówki i trzech busów na DK50 Do zdarzenia z udziałem ciężarówki i trzech busów doszło we...
Mundurowi namierzyli volkswagena. Kierowca przekroczył dozwoloną prędkość o 54 km/h Policjanci z grójeckiej drogówki kontrolowali prędkość...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.