Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Budowa nowej S7 do Warszawy: zostaną dwa pasy ruchu w każdą stronę

14 marca 2019; 17:36

1 komentarz

Droga nr 7 (fot. Mateusz Adamski) Droga nr 7 (fot. Mateusz Adamski)

W trakcie prac przy budowie nowej trasy ekspresowej z Grójca do Warszawy przekrój drogi pozostanie niezmieniony – dowiedział się portal Grojec24.net.

News will be here

W styczniu zaczęły się pierwsze prace przy budowie tzw. Puławskiej BIS, m.in. wycinka drzew, krzewów, karczowanie, rozbiórki budynków czy wykonanie dróg technologicznych oraz budowa wiaduktu kolejowego WK20, którego budowa rozpoczęła się 8 marca i potrwa ok. 7 miesięcy. 

Wielu kierowców mogło mieć obawy, że budowa odcinka nowej trasy od obwodnicy Grójca do Tarczyna spowoduje spore utrudnienia w ruchu, ponieważ częściowo będzie ona przebiegać po dotychczasowym szlaku drogi S7.

Jak informuje Grojec24.net Małgorzata Tarnowska, rzecznik prasowy mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zgodnie z harmonogramem wykonawcy pierwsze stałe utrudnienia w ruchu drogowym pojawią się od przełomu kwietnia i maja 2019. – Natomiast czasowe utrudnienia mogą już występować, jak demontaż barier, ekranów akustycznych, bramownic, wiat przystankowych – tłumaczy Tarnowska. Jak zaznacza, utrudnienia te będą miały charakter przejściowy na odcinkach dróg w bezpośrednim sąsiedztwie wykonywanych prac, i będą występować na krótkich odcinkach do 150 metrów.

Małgorzata Tarnowska wskazuje, że zadanie od węzła Tarczyn Północ do początku obwodnicy Grójca podzielone jest na cztery odcinki realizacyjne, z czego w ciągu drogi DK7 roboty będą trwały w połowie drugiego zadania, na zadaniu trzecim oraz czwartym. – Zadanie pierwsze jest budowane po nowym śladzie zatem nie będzie miało wpływu na utrudnienia – wyjaśnia rzecznik GDDKiA.

- Zgodnie z założeniami czasowej organizacji ruchu nie przewidujemy zawężenia do jednego pasa ruchu, przekrój drogi pozostanie niezmieniony i będzie się odbywał w układzie 2x2 – podaje Tarnowska.

Przypomnijmy, iż całość 29-kilometrowej inwestycji podzielono na 3 odcinki: odcinek A od węzła Lotnisko do węzła Lesznowola o długości 6,64 km; odcinek B od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn o długości 14,8 km oraz 7,9 kilometrowy odcinek C od węzła Tarczyn Północ do południowej obwodnicy Grójca w ciągu istniejącej drogi S7. Na odcinku od węzła Warszawa Lotnisko – do węzła Lesznowola wybudowane zostaną dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Natomiast od węzła Lesznowola – do końca – dwie jezdnie po dwa pasy ruchu oraz rezerwa pod trzeci pas ruchu.

TAGI:

Komentarze (1):

Kierowiec; 18 marca 2019, 18:59

Niech robią tą droge jak najszybciej bo teraz w godzinach szczytu ten odcinek to sodoma i gomora

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...
Zmiany w kierownictwie Komendy Powiatowej Policji w Grójcu W środę (15.05) podczas uroczystej zbiórki w sali...
Przy stacji PKP Warka powstanie parking na 150 miejsc Mieszkańcy dojeżdżający na co dzień do pracy i szkoły ł...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.