Budowa Suntago Wodny Świat postępuje. Co udało się zrobić w 2017 roku?
9 stycznia 2018; 12:45
Informacja prasowa
1 komentarz
Na terenie budowy we Wręczy pod Mszczonowem wyłaniają się kolejne elementy parku wodnego Suntago Wodny Świat. W ciągu ośmiu miesięcy 2017 roku udało się przygotować 70% fundamentów i zakończyć budowę płyt dennych dwóch największych basenów. Plany na ten rok są jeszcze obszerniejsze.
„Imponujące postępy”, „spełnienie marzeń”, „wielki park wodny coraz bliżej” – to tylko niektóre z nagłówków, które w 2017 roku relacjonowały powstawanie największego zadaszonego parku wodnego w Europie. W tym roku Suntago Wodny Świat zdecydowanie zacznie nabierać kształtów. Za nami już budowa pierwszej części stropu, a do kwietnia zamknięte zostaną prace związane z budową stropów do poziomu 0. Rozpoczęły się też przygotowania terenu pod uzbrojenie parkingów.
Wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca konstrukcji stalowych w celu zamknięcia budynku i wykonania prac wykończeniowych, które są zaplanowane na ten rok.
We Wręczy jest też coraz więcej elementów atrakcji, z których niedługo korzystać będą mogli odwiedzający. Na teren budowy dotarło pierwszych 55 ze 140 tirów z elementami zjeżdżalni wodnych.
Dotychczas wykorzystaliśmy ponad 7017,3 metrów sześciennych betonu, czyli tyle, ile pomieściłyby niemal trzy baseny olimpijskie oraz 1 083 951 kg stali, co stanowi masę 650 samochodów osobowych.
Zapraszamy do obejrzenia filmu, na którym zobaczyć można prace na terenie budowy parku Suntago Wodny Świat:
Suntago Wodny Świat to pierwszy obiekt z projektu Park of Poland, zlokalizowanego między Warszawą a Łodzią. Do parku wodnego dojechać będzie można autostradą A2 i drogą ekspresową S8. Władze gminy Mszczonów zapowiadają, że w tym roku wybudowana zostanie droga dojazdowa do parku wodnego.
Suntago Wodny Świat będzie największym parkiem wodnym w Europie Środkowo-Wschodniej i pierwszym etapem kompleksu Park of Poland. W obiekcie zaplanowano dwadzieścia cztery zjeżdżalnie, łaźnie termalne, baseny mineralne, kompleks spa oraz ponad dziesięć różnego rodzaju saun.
Inwestycja warta 150 mln euro przewidziana jest na dwa lata. W parku pracować będzie około 600 osób. Projekt jest finansowany ze środków własnych inwestora - spółki Global City Holdings – oraz kredytów bankowych.
Napisz komentarz:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.
Komentarze (1):
jadę.PKS-em.w.siną.dal; 12 stycznia 2018, 12:33
Dobry artykuł!
Czy wraz z oddaniem do użytku wodnego parku, Prezes PKS Grójec wydłuży trasę linii z Mszczonowa do Wręczy, żeby z Grójca i Pniew był dojazd dla pracowników i turystów, zamiast pemanentnie narzekać na malejącą ilość podróżnych?
Czy autor artykułu wie coś na ten temat?