Burmistrz Dariusz Gwiazda zajął stanowisko ws. podwyżki opłat za śmieci

5 grudnia 2018; 13:07

Grojec24.net

88 komentarzy

Burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda opublikował na swoim facebookowym profilu stanowisko w sprawie podwyżki opłat za odbiór odpadów komunalnych.

Szanowni Mieszkańcy Gminy i Miasta Grójec,

w związku z Uchwałą Związku Międzygminnego pod nazwą „Natura” ceny za odpady segregowane i niesegregowane wzrosną odpowiednio: z 10 na 21 zł i z 15 na 32 zł. Wysoka podwyżka jest wynikiem urealnienia cen za wywóz nieczystości. Dotychczasowe stawki za wywóz śmieci nie odzwierciedlały w całości kosztów związanych z obsługą systemu odbioru odpadów. Brakujące kwoty były uzupełniane w formie dopłat przez gminy, będące członkami Związku Natura.

Jednak rok 2018 był rokiem szczególnym. Na podwyżkę opłat za wywóz śmieci złożyło się kilka czynników zewnętrznych, na które my - jako gmina i sam związek - nie mamy wpływu. Przede wszystkim wzrosły opłaty za wywóz nieczystości i składowanie w RIPOK RADOM. Zgodnie z ustawą o odpadach wprowadzającą rejonizację, jest to jedyna firma, do której mogą trafiać odpady z Gminy Grójec. Brak konkurencji sprzyja swobodnemu dyktowaniu cen. Ponadto wzrosły: opłata środowiskowa – od 2012 roku ponad 6-krotnie, a także ceny energii i paliwa. Kolejnym czynnikiem, który również wpływa na wysokie koszty wywozu śmieci, jest spora grupa mieszkańców unikająca płacenia za wywóz śmieci lub zaniżająca deklarowaną liczbę członków swojego gospodarstwa domowego. Pomimo licznych kontroli, system ten jest nadal nieszczelny. Mamy tu wiele do zrobienia, także na poziomie kształtowania świadomości mieszkańców, że jeżeli wszyscy zaczniemy płacić za siebie oraz segregować śmieci, to koszty ich wywozu w przeliczeniu na mieszkańca zaczną spadać.

W nadchodzącym roku planujemy przeprowadzenie w naszej gminie kampanii społecznej na ten temat. W najbliższej przyszłości segregacja śmieci będzie obligatoryjna.

Zapewniam, że dokładnie analizujemy obecną sytuację. Rozpatrujemy różne opcje. Gminy, które przyjęły inne systemy gospodarowania odpadami mają niższe stawki. Statut związku przewiduje możliwość wystąpienia, jednak stosowną uchwałę może podjąć wyłącznie Rada Miejska. Zgodnie z ust. 3 §27 niniejszego statutu „Członkostwo w Związku ustaje po upływie sześciu miesięcy od wejścia w życie uchwały, ze skutkiem na 31 grudnia danego roku. Na obecnym etapie nie możemy stwierdzić, czy byłoby to korzystne dla mieszkańców rozwiązanie. Czekamy na analizę finansową Związku Natura za minione lata 2014-2018.

TAGI:

Komentarze (88):

Ja; 5 grudnia 2018, 13:13

Kompletne bzdury o ponad 100%smiech na sali nowy dyrektor musi dużo zarabiać stąd te podwyżki

Gosc ; 5 grudnia 2018, 13:24

Doskonale odczulem to ze NATURA nie zgodzila sie na segregowanie smieci w moim bloku za malo kasy by wplywalo a chetnie bym segregowal.wiec teraz prosze bez bajek opowiadania.

.; 5 grudnia 2018, 13:27

Wreszcie bez owijania w bawełnę. Realne przyczyny i realne możliwości. Jeśli dalej będziemy tolerować sadowników, którzy noclegują obcokrajowców generujących śmieci bez zgłoszenia ich do partycypowania opłat to nic nie pomoże. Dziura zawsze będzie i zapłacimy za nią w podatkach lub bezpośrednio.

Caly ja; 5 grudnia 2018, 13:30

Jak system nueszczelny to tzeba podjac kroki aby go uszczelnic a nie przelac koszty na miszkancow WSTYD I 100 metrow mulu. Pytam sie czemu oscienne gminy moga wywozic taniej czy wywoza smiecie na ksiezyc czy na marsa?

korwin; 5 grudnia 2018, 13:31

Nie podzielam zdania Pana Burmistrza.Musi Pan działać dla dobra wszystkich mieszkańców miasta i gminy.Proszę brać przykład z gmin które nie należą do związku Natura.np:Pniewy też odbiorca śmieci z Radomia opłaty 100% niższe.Należy przed końcem roku zgłosić do Rady wniosek o wystąpienie z tego chorego związku.W innym przypadku będą protesty,mieszkańcy nie są w stanie udżwignąć tych ciągłych podwyżek .W lipcu
podnieśliście również drastycznie opłaty za wodę.Może to doprowadzić do referendum,może
pewnym osobom na tym zależy.

Darek; 5 grudnia 2018, 13:37

APEL DO MIESZKAŃCÓW GRÓJCA. IDZIEMY NA NAJBLIŻSZE POSIEDZENIE RADY MIEJSKIEJ w Grójcu 17 grudnia b.r.o godz.16.00 w Ratuszu
w sprawie drastycznej podwyżki opłaty za śmieci,wystąpieniu ze związku NATURA.Ci co mają możliwość założyć na FB ,
oraz na innych portalach społecznościowych.
MUSIMY WZIĄĆ SPRAWY W SWOJE RĘCE.

Jacek; 5 grudnia 2018, 13:39

Chorwaci płacą tylko za to co oddaja.Każdy dom jednorodzinny ma swój numer z kodem na worku po czym jest on skanowany i doliczany do konta klienta. Po miesiącu lub kwartale każdy otrzymuje rachunek za ilość śmieci z posesji czyli za swoje śmieci. Uważam że takie rozwiązanie jest najlepsze no i segregacja śmieci obowiązkowa.

Do korwina; 5 grudnia 2018, 13:41

Nie zgadzasz się z Panem burmistrzem, w której kwestii? W kwestii argumentów czemu są wyższe koszty czy w kwestii rozpatrywania innych opcji?

Maxx; 5 grudnia 2018, 13:45

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

WYBORCA; 5 grudnia 2018, 13:47

https://mznatura.bip.e-zeto.eu/bip/214_mznatura/fckeditor/file/Uchwaly_zgromadzenia//Uchwa%C5%82%C4%85%20Przewodnicz%C4%85cy%20KR.pdf

Ktos; 5 grudnia 2018, 13:48

I tak wlasnie mozna liczyc na burmistrza!!!!!wstyd!!!!ok idziemy protestowac . Trzeba na slupach porozwieszac pare informacji kiedy bo jednak ludzie starsi nie maja komputera a z checia tez wyjda z nami

Skandal; 5 grudnia 2018, 13:53

Taka wysokość opłaty to skandal. Niech związek Natura spojrzy na ceny w innych gminach. Można taniej pomimo wywozu do tego samego RIPOK? Można. Ale jeśli przetarg się robi pod monopoliste - firmę odbierającą to tak będa wyglądały ceny.

A poza tym Panie Burmistrza jeśli system jest nieszczelne to się pracuje nad uszczelnieniem, a nie nad karą dla tych, którzy płacą. Czekam na obiecaną kampanie społeczną i jej efekty. Obym się pozytywnie zdziwiła.

Kamil; 5 grudnia 2018, 13:54

Kradną jak mogą i chcą jeszcze więcej wszyscy co dostaną się do koryta tylko chcą i chcą więcej a my za co mamy żyć ?????

Monika; 5 grudnia 2018, 13:58

Przyłącze się chętnie ! Pensje pracowników wyższego szczebla są tak wysokie że ot nie jest do przyjęcia ! zamiast podwyższki o ponad 100% może wystarczyło by pozaniżać pensje.
Do tego Pan Stolarski, czego Pan tam jeszcze szuka, dajcie szansę innym się wykazać, młodym !

co kraj to obyczaj ; 5 grudnia 2018, 14:07

Czy wy nie kumacie, że burmistrz nie ma na to wpływu? Jest związek, mozna z niego wystapic, ale do tego jest potrzebna rada. Chyba napisał, że rozpatruje rozne opcje..... myslicie, ze da sie w jeden dzien to zmienic? macie problem ze jeden dzien jest opoznienie odbiorze, a chcecie zostac w tym problemem sami? to problem ogolnopolski, bo jestesmy nieuczciwi

zszokowany; 5 grudnia 2018, 14:11

Co to za polityka ?? dlaczego wszyscy mamy składać się na dłużników ?? To jest argument dotyczący podwyżki ? Chwiejny i łatwy do podważenia logicznego sensu wypowiedzi Naszego Pana Burmistrza. Żadne przedsiębiorstwo nie podnosi opłat bo pojawiają się dłużnicy. Poważne instytucje lub takie które chcą za owe uchodzić ścigają dłużników, ściągają z nich zaległości i koszta wszelkich działań zmierzających do wyegzekwowania zadłużenia. Brakujące kwoty powinna pokryć sama Natura, gmina lub oddawać z terminem do uregulowania opłat a w tym czasie ściągać z dłużników. Znajde rozporządzenia prawne w tym zakresie bo takie działanie wydaje się być bezprawne nikt nie może cedować zobowiązań zadłużonych na innych usługobiorców !!! Wypowiedzieć jest przygotowana na kolanie i bez przemyślenia... do zobaczenia na zebraniu Rady.

Lenio; 5 grudnia 2018, 14:16

A tak miało być dobrze z nową władzą.

Typ; 5 grudnia 2018, 14:19

"Ludzie zawsze będą gadać" polecam tę bajkę filozoficzną i prace nad rozsądnym myśleniem. Nowy burmistrz nie pełni stanowiska nawet miesiąc a już chcą protesty robić ze względu na decyzję jeszcze nie podjęte. Może powinno się protestować przeciwko związkowi natura a nie przeciwko radzie miasta która interesuje się tematem, pokazuje swoje zdanie inaczej niż poprzednie władze. Jeżeli chcecie żeby burmistrz dobrze działał to motywujcie go do pracy a nie od początku narzekacie i upodlacie. Panie burmistrzu powodzenia w rozwiązaniu tego problemu i proszę się nie przejmować opiniami ludzi patrzącymi tylko przez pryzmat własnego ja. Dziękuję za nie olewanie mieszkańców i pokazywanie swojego stanowiska.
Pozdrowienia mieszkaniec

Wiem.; 5 grudnia 2018, 14:21

System nie szczelny ? Nie rozumiem mój syn się ożenił i przeprowadził do innej gminy. Gdy zgłaszałam ten fakt w naturze musiałam podać adres zamieszkania, żeby zgłosili go w tamtejszym urzędzie do opłat. Chyba wiedzą ile osób jest zameldowanych

Jacek; 5 grudnia 2018, 14:33

Moja propozycja dla rejonów ,,Natury", zrzućmy się na spalarnie śmieci spełniającą światowe wymogi zapłacimy raz a później będziemy świadczyć usługi innym. Myślę że i dotacje by się znalazły a skończył by się monopol firmy radomskiej.

do Monika; 5 grudnia 2018, 14:36

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Anna; 5 grudnia 2018, 14:38

Co do segregscji śmieci.Cóż z tego że większość ludzi segreguje śmieci to śmietniki na osiedlach nie są przystosowane a poza tym i tak przyjezdza smieciara i zabiera wszystko jak popadnie.Widocznie wlodarzom miasta to odpowiada.Panie Gwiazda jestem pana decyzjami rozczarowania. Tak naprawdę nic się nie zminilo!!!!

new; 5 grudnia 2018, 15:33

Mam nadzieję, że zna Pan ceny w Polsce. Polecam artykuł opublikowany na WP .
I tak w Łodzi trzeba będzie zapłacić 13 zł za segr. i 22 za nie segr. w Gorzowie 15 i 22 w Słupsku 16 i 24.
A tak w ogóle co to za twór ta Natura i komu potrzebny ...? Czy w Grójcu czy w Warce brak jest urzędników którzy powinni to rozliczać - czy potrzebny jest kolejny kosztowny twór biurokratyczny za który musimy płacić. Niegospodarność i nieudolność zarządzających gminami !!!!

Opinia; 5 grudnia 2018, 15:48

TO NIE JEST WINA BURMISTRZA GWIAZDY, CZY GRÓJEC ZAWSZE BĘDZIE OSTOJĄ OGRANICZENIA MENTALNEGO?

zdzich; 5 grudnia 2018, 16:12

Naturę stworzył stolarski żeby mieć teraz gdzie dupę przytulić

Gosc; 5 grudnia 2018, 16:37

To pierwsze i nie ostatnie zderzenie burmistrza z rzeczywistoscia. Mam nadzieje ze zabolało. Łatwo jest obiecywać byle dostać się do koryta a co będzie później to już nieważne. Pan Dariusz zasiadając w radzie powinien mieć tego świadomość ale lepiej segregować ptactwo.

new; 5 grudnia 2018, 17:07

Winą na pewno będzie jeśli nic z tym nie zrobi !!!
Nikt nikogo nie zmuszał do startowania w wyborach a ten który się tego podjął musi sprostać problemom tego typu - mentalność nie ma nic z tym wspólnego. Co mnie niepokoi to wypowiedź burmistrza na ten temat - charakterystyczna dla polityka a nie gospodarza.

W takim ; 5 grudnia 2018, 17:19

Razie trzeb zwołać tu tv niech pokażą ta bogata firme Natura. A my mieszkańcy sie nie zgadzamy. Zadamy znalezienia niższej oferty. Moja rodzine nie stać na taka firme jak Natura dziekuje!

Pniewy; 5 grudnia 2018, 17:20

Może Pan Burmistrz zasięgnąć opinie jak bez Natury poradzono sobie z wysokością opłat w Pniewach?

j33; 5 grudnia 2018, 18:30

do OPINIA przecież podczas posiedzenia NATURA p GWIAZDA był ZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a mogł np. być przeciw lub się wstrzymać, Cos tu nie TAK P Burmistrzu DARKU. Nie dbamy o ludzi. Najpierw ludzie a później inne sprawy

Star; 5 grudnia 2018, 18:53

Mamy do czynienia z sytuacja zastałą po poprzedniej władzy. Problem jest oczywiście poważny i wymagający analizy, wraz z ewentualnymi rozwiązaniami alternatywnymi dla związku Natura. Nieszczelności systemu, podwyżka opłat środowiskowych, wzrost kosztów pracy, cen energii i paliw mogą ewentualnie uzasadnić tę podwyżkę na poziomie ok. 60% a nie 110%

Gosc; 5 grudnia 2018, 19:15

Trzeba opuscic Nature moze koncu bedzie taniej
posrednik musi zarobic

Mieszkaniec; 5 grudnia 2018, 19:25

Nie godzimy się na tak drastyczne podwyżki opłat za odbiór odpadów.Są one niczym nie uzasadnione.

Do opinii; 5 grudnia 2018, 19:35

Natura podlega pod gminę, więc proszę nie pisać głupot.!

Król; 5 grudnia 2018, 20:03

Oj słabo wygląda ten nasz Burmistrz, zamiast skupić się na rzeczach ważnych dla niego teraz najważniejsza jest formuła Święta Kwitnących Jabłoni. A info, że jego zastępcą od stycznia ma być Piątkowski w miejsce Neymana jest totalną kompromitacją. Cofamy się w rozwoju.

Grójczanin ; 5 grudnia 2018, 20:16

Ludzie nie rozumieją, że to wina nieuczciwych, co nie płacą za śmieci. Ile jest gospodarstw, gdzie są wschodni sąsiedzi? Ile śmieci produkują? Czy są zameldowania? Nie ma obowiązku meldunku, więc jak sprawdzić, które gospodarstwo domowe czy inne powinno płacić? Burmistrz dopiero jest miesiąc, a Wy chcecie cudów. Zastanówmy się, czemu ta podwyżka wyniknęla akurat po objęciu przez niego stanowiska. Bo teraz jest na kogo winę zwalić. Pomyślcie, zamiast kogoś oskarżać. Weźmy się za swoich sąsiadów i za siebie samych, uczciwie niech każdy płaci za swoje śmieci. Mnie też to dosięgnęło.

Grójczanin ; 5 grudnia 2018, 20:16; 5 grudnia 2018, 20:46

Zadzwoń do czyścioszka lub innej firmy to się dowiesz, że taniej wychodzi podstawienie w sezonie kontenera na śmieci dla pracowników niz zgłoszenie ich do opłat w naturze i tak też niektórzy w sezonie robią tak więc argument z d...

Nikoś; 5 grudnia 2018, 20:59

Dopóki Stolarski będzie rządził w Radzie Miasta ze swoją grupą radnych i trzymał Gwiazdę na "smyczy", dopóty będziemy utrzymywali ten układ zwany Naturą.

Od początku było wiadomo, że Stolarski szykuje dla siebie na wypadek przegranej ciepła posadkę w Naturze. Co by tu nie pisali po mistrzowsku rozegrał on Banasiewicza i nowych radnych.


Karol ; 5 grudnia 2018, 21:02

Gdyby wyjście z Natury zależało od nowego burmistrza, daje Wam słowo, że Grójec 19 listopada opuściłby tą spółkę

Gała; 5 grudnia 2018, 21:09

Spalarnia Wam się marzy? może w Konstancinie wybudujemy tą spalarnię!

ZŁY; 5 grudnia 2018, 21:37

Wszystko to prawda, ale ile osób płaci za segregowane śmieci tylko tego nie robi? Kto to kontroluje?Obowiązek meldunkowy nadal jest i kto to kontroluje? Natura powstała po to , aby było taniej! I co to za przetargi? Pan Stolarski przewidział, że w Grójcu wygra ta sama firma......pewnie przypadek......To po co Gmina przekształca firmy w spółki ? Tam to dopiero Eldorado... Czy WAM panowie włodarze w głowie się przewróciło? To wy jesteście dla nas a nie odwrotnie! Jak już zostaniecie prezesami to reszta ma płakać i płacić......To jest jakaś paranoja! Te tłumaczenia to totalna bzdura , że wszystko drożeje.....to przez wasze potrzeby....Ja i inni nie zauważyłem podwyżki pensji o ponad 100% ludzie naprawdę są już mądrzejsi i już dość nabijania nas w butelkę! Jeszcze do was nie dociera kto na was płaci ?

Grójeczanin 2.; 5 grudnia 2018, 21:38

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Gosc; 5 grudnia 2018, 21:42

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Caly ja; 5 grudnia 2018, 21:58

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Ann; 5 grudnia 2018, 22:01

Zrezygnuj y z natury tym samym utniemy koryto Panu S.ktore sam sobie stworzył. Napewno ktoś przygarnie grójec i będzie wywozil nasze śmieci za mniejsze pieniądze. Nawet najlepsze małżeństwa się rozpadaja i nic na zawsze. Myślę że nasz burmistrz to mądry człowiek i zerwie ta umowę. (nie ma rzeczy niemożliwych) Chcemy płacić ale nie takie pieniądze.

Ktos; 5 grudnia 2018, 22:22

My nie idziemy na lincz na burmistrza tylko chcemy zeby ktos i nas wysluchal w sprawie oplat .a pan burmistrz niech zaprosi nowego dyrektora natury na spotkanie z nami !!

Do Grójczanin; 5 grudnia 2018, 23:41

Powiedz mi jak mam wplynąć na sąsiada który tylko kradnie i z tego zyje nie placac rachunków on nawet dzieci swoich nie utrzymuje
Dlaczego twoim zdaniem mam placic za jego śmieci albo inaczej za to ze on nie splaca swoich dlugow. To co jak zapierd kredyt i go nie bedzie placil to caly Grójec ma za niego go spłacać twoim zdaniem? A może i dzieci mamy mu utrzymac? Wystosowanie takiej odpowiedzi przez burmistrza jest doslownie rozlożeniem rąk. Tak jakby nie miał w tym miescie nic do gadania. Zostal wybrany przez ludzi którzy chca zmian ale nie takich! Ja nie chce płacić za czyjes dlugi. Skoro niby sa sprawdzane mieszkania sa kontrolerzy to czemu ich praca nie przynosi rezultatów niech kontroler zaplaci za swoja nieudolność a nie wszyscy wokół. Prawda jest taka powinien burmistrz szukac zwołać rade i szukac rozwiązania i innej firmy a Natura albo sie opamięta albo dowidzenia sie żegnamy

Rolnik; 6 grudnia 2018, 05:56

Nie płacę i nie zapłacę za śmieci w tamtym roku sady zmarły w tym jabłko wisi na drzewie bo nie opłaca się po 8 groszy więc dochodu nie posiadam gmina niech płaci bo zlodzieje podnieśli dochód na wsi a jabłka wiszą na drzewach płacić powinni Ci którzy mają dochód w rodzinie a nie od iczby osób dzieciaki nie pracują więc nie kupują a płacić trzeba taki huj ja nie zarabiam nie kupuję nie płacę proste pozdrawiam

do Jacek; 6 grudnia 2018, 08:11

Spalarnia z prawdziwego zdarzenia byłaby dobrym rozwiązaniem. Jednym problemem jest znalezienie lokalizacji, bo zaraz będą protesty mieszańców albo "ekologów" typu Banasik i cała reszta.

cyt :sokół i orlica; 6 grudnia 2018, 08:37

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Antoni; 6 grudnia 2018, 08:52

A ja mam wrażenie, że jak w ty dowcipie z kozą za kilka dni zostanie ogłoszone że odniesiono wielki sukces i podwyżki nie wyniosą 100% tylko 75% i wszyscy się będą cieszyć.

Anka; 6 grudnia 2018, 08:53

Panie Burmistrzu , a może ktoś by się zajął sprawą mieszkańców we Wspólnotach Mieszkaniowych , gdzie żaden administrator nie weryfikuje zgłaszanych osób , natomiast mieszkają całe rodziny zgłaszając jedna osobę do opłat , mieszkania wynajmowane , i także zgłaszana jest jedna osoba . Może wreszcie Natura zaje ła by się kontrolami , jest tam zatrudniona dość duza ilość osób . Powinno się weryfikować liste osób zamieszkujacych lokale , ale nie u administratorów czy zarządców / którzy z reguły nie interesuję sie tym / tylko bezpośrednio w blokach , u Zarządów , bo z reguły to osoby zamieszkujące blok , a z przepisów wynika że dopuszczalne sa nawet rozmowy z mieszkańcami .
Jakby prze te kilka lat dokonywano kontroli i wykazywano nieuczciwych mieszkańców , nie brakowało by pieniędzy nas opłaty . Myślimy że to nie tylko nieszczelność systemu , ale brak wystarczających prac ze strony Natury
Proponujemy podjąć odpowiednie kroki

Do rolnik; 6 grudnia 2018, 09:14

Nie zarabiasz nie kupijesz nie jesz nie pijesz nie produkujesz śmieci nie żyjesz znaczy.

Grójczanin do Rolnika; 6 grudnia 2018, 10:35

żenada, to o czym piszesz. A dotacji nie dostajecie? Co mnie z kolei obchodzi, że Tobie się jabłek nie opłaca zrywać. Widocznie stać Cię na to, by spadły. Ja, gdybym nie miał pieniędzy, to bym chociażby kilogram sprzedał, albo szukałbym innej roboty.

a2; 6 grudnia 2018, 14:22

natychmiast rozwiązać związek natura !!!

Zły; 6 grudnia 2018, 14:51

Do tej pory nikt nie potwierdził, że była choć jedna kontrola wywozu śmieci! Chciałbym zobaczyć choć jeden dokument, że budynek w deklaracji ma wywóz śmieci segregowane a oddaje zmieszane.Czy to nie jest czasem przekroczeniem prawa? Jeżeli tak to gdzie są wnioski do organów Państwa że strony Natury? Kto za to odpowiada? I tu jest odpowiedź dlaczego tak drogo!, Kto nas wprowadza w maliny? Proszę sprawdzić ceny odbioru śmieci w firmie Radkom...... ceny wzrosły, ale nie 100 %.

Star do Nikoś; 6 grudnia 2018, 15:34

I radą i Gwiazdą i Stolarskim ma rządzić zdrowy rozsądek!!!
Tego się trzymajmy, a reszta rozwiąże się sama.
Nikt nie chce uprawiać sobiepaństwa, bo nikt na tym nie wyjdzie dobrze.

Gospodarz; 6 grudnia 2018, 17:40

Niemiecka firma wywozi nam śmiecie,stać nas na to,bezradny radny teraz bezradny Burmistrz.

do Król; 6 grudnia 2018, 17:41

a gdzie takie informacje można przeczytać o piątkowskim i jego awansie na v-ce burmistrza od stycznia 2019?

mol; 6 grudnia 2018, 19:13

chcieliscie zmiany to ja macie,Gwiazdor naobiecywal a teraz biedni wyborcy nie moga sie pogodzic z tym co zaczynz byc rzeczywistoscia a to dopiero poczatek jego lgarstwa .dobra zmiana okazala sie zla dlatego nadal krytykujecie p.STOLARSKIEGO

Z Grójca ; 6 grudnia 2018, 19:19

Ja polecam śledztwo TVN czy innej stacji... Bo śmieci w Grójcu najdroższe w Polsce.

Ulka; 6 grudnia 2018, 20:55

17 grudzień godzina 16 w Ratuszu - musimy tam być !!!!

Natura; 6 grudnia 2018, 22:24

Funkcjonowanie Natury to chory system niczym abonament RTV.

Nie ma naszego przyzwolenia na dalsze oszukiwanie mieszkańców i dopłacanie do cwaniaków

Kotek ; 7 grudnia 2018, 08:28

Panie Burmistrzu ile wynosi Pana uposażenie? Z tego co pamiętam miał Pan pracować społecznie? Diety radnych chyba też bez zmian? Co do Natury brak słów. Chodźmy na sesję

Antoni; 7 grudnia 2018, 08:32

Mylicie się, Natura sama w sobie to dobry pomysł aby gminy same decydowały o gospodarce odpadami. Niestety musi za tym iść profesjonalna walka o jak najniższe koszty, a nie spokojne posadki dla znajomych królika. Jeśli Natura nie jest w stanie rzeczywiście wywalczyć dla gminy najlepszych warunków to gmina powinna jak najszybciej
a) doprowadzić do zmian kadrowych
b) ewentualnie opuścić Naturę

Star; 7 grudnia 2018, 09:19

Najważniejszym zadaniem Natury jest powadzenie gospodarki odpadami w sposób najbardziej korzystny dla mieszkańców terenów objętych obszarem jej działalności. Kierownictwo operacyjne Związku ma w tym celu planować, organizować, motywować i kontrolować. Brak kontroli jest jednym ze źródeł problemu zbyt wysokich cen za wywóz.

Aldi; 7 grudnia 2018, 09:20

Panie burmistrzu w takim razie dlaczego gmina Pniewy może płacić mniejsze stawki niż Grójec ?

Mm; 7 grudnia 2018, 09:24

Wszyscy mieszkańcy Grójca powinni zanieść swoje śmieci pod siedzibę związku międzygminnego Natura na ulicę Mszczonowską 23 za tę stawkę niech nowy prezes w zębach nosi śmieci do Radomia.

Do do Króla ; 7 grudnia 2018, 11:30

Wróżbita Maciej przepowiedział.

Zaradny; 7 grudnia 2018, 13:16

Gmina Pniewy ma podpisaną umowę na wywóz śmieci od roku 2016 do końca czerwca przyszłego roku. W 2016 nikt w najśmielszych snach nie podejrzewał, że będzie taki drastyczny wzrost stawek począwszy od 2018 r. Przypominam, że minister Szyszko swoim rozporządzeniem z dnia 22 grudnia 2017 r. drastycznie zmienił stawki opłaty za umieszczanie na składowisku odpadów o kodzie 20 03 01 (czyli takich jakich produkujemy najwięcej - zmieszanych). Stawka tej opłaty wynosi w 2018 r.: 140 zł/tona, w 2019 r.: 170 zł/ tona a w 2020 r.: 270 zł/tona. Operator odbierający od nas śmieci musi zapłacić powyższą opłatę (tzw. Marszałkowską) wraz z opłatą za przyjęcie śmieci w RIPOK RADKOM w Radomu. Od stycznia 2018 r. RIPOK znacząco podniósł swoje ceny i tak: od 1 stycznia 2018 r. opłata wynosi 342,87 zł/tona za odpady zmieszane i 171,43 zł/tona za odpady segregowane a od 1 stycznia 2019 r. RIPOK podniósł cenę za śmieci segregowane do 354,21 zł/tona za zmieszane i do 171,43 zł/tona za segregowane odpady. Powyższe dane to nie demagogia ale suche fakty. Takie ceny zafundował nam obecnie rządzący PIS. Porównywanie sytuacji ZM Natura do Gminy Pniewy jest kompletnie bez sensu. Gmina Pniewy będzie musiała na początku przyszłego roku zrobić przetarg na nowych zasadach (zmieniają się przepisy). Biorąc pod uwagę wszechobecny wzrost cen i opłat, jak zobaczycie o ile Pniewy będą musiały podnieść ludziom stawki za wywóz śmieci to Wam czapki z głów pospadają. Ale teraz najlepiej sobie opluć wszystkich dookoła. Szkoda gadać.

Fan burmistrza; 7 grudnia 2018, 14:10

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Burmistrz DAMIAN; 7 grudnia 2018, 14:23

Ojojjj te śmieci takie drogie bo jeszcze nie ruszyła kampania społeczna, dopiero w przyszłym roku jak nauczymy naszych mieszkańców segregować śmieci to cena będzie niższa. Głosujcie na mnie!!!

Grójczanin ; 7 grudnia 2018, 14:45

Panie Burmistrzu obiecywał pan w kampanii, że będzie lepiej i taniej. Teraz już widzę, że taniej nie będzie. Mówił Pan, że będzie tylko jeden Pana zastępca, teraz już słyszę, że będzie dwóch. Twierdzenie, że dużo pracy do mnie nie przemawia. Zamiast planować zatrudnić drugiego zastępcę i wydawać na ten cel pieniądze, to w zamian mógłby Pan tą kwotą dofinansować wywóz odpadów z gminy Grójec. W większych miastach powiatowych jak Żyrardów i Piaseczno jest po jednym zastępcy.

Zły; 7 grudnia 2018, 14:55

Panie zaradny. Proszę wytłumaczyć bo nie rozumiem Czy odbiór śmieci w Radkom cenowo wzrósł o 100 %? Chyba nie... No i według teorii wszystko co złe to wina PiS. BRAWO! A odebranie złodziejom miliardów złotych to też wina PiS? Jeżeli ktoś oszukuje to gdzie te kontrole? Jeżeli Natura nie ma nic do ukrycia to proszę niech zmieszczą wyniki kontroli, ale nie tych wzorcowych. Niech zmieszczą zarobki bez danych osobowych. Po co powstał ten twór. Panie Burmistrza Pan to może sprawdzić i podać. A może referendum. Przyzwyczaiłem się do rządów poprzedniej władzy, która teraz robi to samo w Naturze, ale to chyba nie prywatna firma? Niech sobie założą firmy za własne pieniądze i tam robią co chcą.. Może powinny to sprawdzić odpowiednie służby?

Mędrzec Świata i Monarcha; 7 grudnia 2018, 16:02

Do Star; najważniejszym cele Natury jest ciepła posada byłego (na szczęście) burmistrza. Pogonić towarzystwo i będzie spokój. Tylko wątpię żeby rada zdominowana przez ludzi Stolara i jego samego zgodzi się na takie coś.

kris 26; 7 grudnia 2018, 16:02

natura skupia osiem gmin to jest okolo 86000 mieszkancow placac tylko 10zl od osoby to jest 860000 zl miesiecznie to nie mowcie ze wam pieniedzy nie starcza

Gość z Jasieńca; 7 grudnia 2018, 17:47

To nie jest stanowisko. To dobrowolne poddanie się karze. Absurd! Skoro Radom podniósł ceny niech da coś w zamian czyli np. niech odbierają 2 razy częściej. Co to za stanowisko? Takie stanowisko to wszyscy włodarze ze związku Natura wkleili na swoich stronach łącznie z p. CYTRYŃSKĄ z Jasieńca. Wygląda to tak: płaćcie, donoście na sąsiada, a my Wam opuścimy ceny ale narazie nie wiemy kiedy. A może za rok z 21 będziemy płacić 42. Zagwarantujecie że cena nie wzorśnie?

Z Ulenca ; 8 grudnia 2018, 13:30

Ponoć młody Sienicki na dyrektora zarządu dróg. Nie Paweł. Tamten niech lepiej się ogarnie

Gosc ; 8 grudnia 2018, 16:47

Trzeba opuścić NATURE. To czemu natura nie zgadza się na segregowane.

Nie biedny; 8 grudnia 2018, 17:17

A ja myślałem, że wysoka cena śmieci to wina Tuska bo przecież on jest wszystkiemu winien. Przynajmniej prezes tak mówi.
A miało być tak pięknie, tanio, transparentnie. Proponuję referendum w sprawie ceny śmieci, niech suweren Gwiazdy zdecyduje ile chce płacić. Mi osobiście te ceny nie przeszkadzają.

A ty co zrobisz ; 8 grudnia 2018, 19:51

A co z lokalami użytkowymi w naszym mieście może ktoś to wreszcie zacznie egzekwować bo tu jest bardzo dużo wlascieli / najemców co nawet nie wiedzą co to opłaty za śmieci.
Niech straż miejska ruszy na kontrolę z udziałem pracowników natury. Gdzie oni mają swoje kontenery to my mieszkańcy osiedli dokładamy do działalności gospodarczej która niekiedy generuje ogromne ilości opadów

Zły ; 9 grudnia 2018, 08:04

Nareszcie można zobaczyć obrady Gmin w internecie. Polecam przed pójściem na obrady obejrzeć zapis nagrania z Jasieńca... Na spotkaniu obecny był obecny dyrektor Natury a poprzedni burmistrz.....Zasadnicze pytanie to po co powstała Natura? Wydawało mi siłę, że po to aby było taniej, a jest taniej? Z racji reprezentowania tysięcy mieszkańców powinno się mieć większą siłę negocjacji z firmami wywążącymi odpady.! Czy mamy? Nie! Tłumaczenia Pana S. nie przekonują.mnie zrzucanie winy na podnoszenie cen opłat środowiskowych i cen odbioru śmieci przez firmę Radkom. Podwyżka nie wynosi 100%! Co konkretnie zrobiła Natura w sprawie tak drastycznie podwyźszenia opłat za śmiec, fakty mówią, że nic.!Zatrudnienie, które w Naturze zwiększyło się od początku działalności Pan Stolarski nie bardzo wiedział po co? Wynagrodzenia są powyżej średniej krajowej...? Chyba powinniśmy wiedzieć ile zarabia Dyrektor? Ostatnia odprawa, chyba vucedyrektora to kilkadziesiąt tysięcy złotych??? Proszę wejść na stronę Natury, dlaczego nie można otworzyć sprawozdań za poprzednie lara? Czy opłata członkowska nie wzrosła z 5zł na 10?Kto za to Płaci? My! Pan S tłumaczył, że w naszej gminie bywa kilkadziesiąt tysięcy pracowników sezonowych... Czy ktoś dopilniwał ich Opłat? Pan S. powiedział, że burmistrzowie i wótowie nie ruszyli tego tematu..., że względu na bogaceniee się gminy,? Poproszę o protokół z takiego spotkania, Największa SM w Grójcu i inne jak też Wspólnoty mieszkaniowe, proszę o zamieszczenie informacji jakie złożyli deklaracje, a jak jest w rzeczywistości. Obrona podwyżki przez Panią Wójt Jasieńca-dziwna. Stanęliśmy przed ścianą..... To nie pani została przewodniczącą związku,? Jeżeli ceny opłat nie były urealniane, to czyja to wina? Wydaje mi się, że można sięgnąć do protokół obrad gmin, tam naprawdę są odpowiedzi co było robione... Natura ogłosiła przetargi, zgłosiła się jedna firma, ta sama co wcześniej..2 dała taką cenę, że nie mogła wygrać.... . A ta cena jest tylko do końca 2019,no i może być drożej w 2020 i dalej..... Jak była zawarta umowa i jakie były zawarte aneksy z firmą która wywoziła i nadal będzie wywozić śmuecu z Góra? A skąd ta opłata za przygotowanie ostatniego przetargu? To po co są pracownicy w Naturze? Panie Burmistrzu, te informacje zdąży Pan sprawdzić i podać na najbliższej Radzie Gminy. Nic z tematem śmieci nie robiono bo były wybory...... To po co nam tacy ludzie? Niektórzy ne zauważyli, że po prostu im już dziękujemy... Po co płacimy tym ludziom?

(L); 9 grudnia 2018, 12:33

Monopol musi trwac i kase trzepia a wy piane bijecie na ch,,,, ta natura . popedzic ta .....

Zły; 10 grudnia 2018, 23:29

Teraz konkrety :
Umowa na wywóz śmieci obowiązywała do końca 2019 roku! Opłata miesięczna wynosiła około 700000zł miesięcznie. Firma wywążąca śmieci wymawia umowę. Jak były w umowie zabezpieczone nasze interesy? Umowa na listopad poza przetargiem ponad 1700000 zł. Ta sama firma! Przetarg, chyba połowa 2018 kwota, którą może być zapłacona przez Naturę ok. 27000000, oferta ponad 46000000 zł.! Przetarg unieważniono.A teraz najważniejsze : przetarg na 13 miesięcy kwota, którą może zapłacić Natura 15400000zł. Oferta przyjęta - ponad 23000000zł.czyli ponad 1700000 zł. MIESIĘCZNIE Zagadka.....? Ile to procent podwyżki cen? Wydaje mi się, że ponad 140%......?Żadne podwyżki opłat środowiskowych i wzrost cen za odpady w
firmie Radkom w Radomiu są nie do zaakceptowania! Mam nadzieję, że zajmą się tym odpowiednie służby........ Coś tu jest grubo przepłacone.... KTO MA W TYM INTERES? Kogo reprezentuje Natura? A tak przy okazji.. Sprawdźmy oświadczenia majątkowe osób, które mają podobno domy w Konstancinie i kostkę brukową z G. Tych stać na dopłaty do śmieci itp. Itd.

Xyz; 11 grudnia 2018, 07:07

Pokrzyczyta pobeczyta a i tak zapłacita.

PS. Ciemnogród

Wybirca; 11 grudnia 2018, 13:17

Panie były Burmistrzu-Regionalizacja, a więc obowiązkowe skierowanie do RIPOK ( Radom)
podlegają tylko rodzaje odpadów: odpady komunalne zmieszane i odpady zielone! Wszystkie pozostałe mogą trafić do dowolnej instalacji wybranej przez ich posiadacza! To chyba nie jest prawdą co Pan tłumaczy, że nie mamy wyboru..... Mam nadzieję, że Pan zadbał o nadzieję pieniądze w ramach pełnionych funkcji, poprzedniej i obecnej. W 2017 roku była zmiana w ustawie tzw. śmieciowej i Pan nam ( mieszkańcom) przekazał co się zmienia.... A teraz prośba do obecnego Pana Burmistrza, proszę o sprawdzenie dlaczego na stronie Natury nie można otworzyć i zobaczyć sprawozdań za lata poprzednie, a także innych dokumentów.

roman; 14 grudnia 2018, 14:23

I co panie harcerzyku mamy najdroższe śmieci w Polsce. Wrocław 24 , lódź 23 a Grójec 32.

Zły; 8 stycznia 2019, 21:20

Szanowni mieszkańcy,
w każdym z komentarzy jest dużo racji, ale dlaczego pomimo swoich uprawnień nikt nic nie robi. Jest komisja rewizyjna Natury, która ma nie tylko prawo lecz obowiązek kontroli tego związku! Jak doszło do wyboru Pana Stolarskiego na dyrektora Natury? Był konkurs, zgłosił się kandydat i dlaczego i na jakiej podstawie prawnej unieważnił go Pan Stolarski? I drugi konkurs go wygrał. Naprawdę to lekko pwiedziane - dziwne.... No i kto kontrolował wywóz śmieci w Grójcu? Więc jeżeli nie dopilnowano opłat za rzeczywistą ilo#ć osób produkujących śmieci i zwiększoną o 40 % ich ilość. Przecież tego nikt nie dopilnował a my teraz mamy zatok zapłacić? Dlaczego? Panie były Burmistrzu naprawdę nie zauważył Pan, że wyborcy podziękowali za Pana pracę? Trochę honoru. Tylko trzeba go mieć! Za mało Pan zarobił???

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 Najnowsze artykuły

Usługi programistyczne dla firm – integracja systemów informatycznych Dziś, gdy firmy korzystają z oprogramowania informatycznego...
Wspaniały Piknik Vivat Pułaski W niedzielne popołudnie 7 lipca odbył się 7. Piknik...
Ulica Kościelna zamknięta Od wtorku ulica Kościelna w Grójcu została zamknięta dla...
Dofinansowania dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych Gmina Grójec pozyskała dofinansowanie o kwocie 12 tysięcy z...
Wypadek na skrzyżowaniu w Głuchowie W środę rano na skrzyżowaniu dróg lokalnych z drogą krajow...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

... Przeprowadzki ADEXIM to firma założona w 2000 roku.
Wychodzimy...
Posadzkarz, Elektryk, Monter instalacji... Niemiecka firma poszukuje do pracy od zaraz pracowników na stanowiska:...
Kucharz/młodszy kucharz-Niemcy Hotel LANG zatrudni w swojej restauracji pracownika na stanowisku Kucharz/...
Tokarz/ Frezer, Monter, Stolarz -... Niemiecka firma poszukuje do pracy od zaraz pracowników na stanowiska:...
Cieśla, Murarz, Operator wózka -... Niemiecka firma budowlana Betonwerk Bieren GmbH poszukuje pracowników...

Firmy z Grójca i okolic

CityBus - przejazd busem do Modlina Profesjonalna firma transportowa, o ugruntowanej pozycji na rynku, CityBus,...
PERFEKT-COM Jeśli cenisz sobie dokładność i uczciwość to jesteśmy ta firmą, Nasza...
GRUPA ZIKOM Sp. z o.o. Twój komputer lub laptop nagle odmówił chęci współpracy? A może po prostu...
Centrum Efektywności Jesteśmy firmą doradczą i szkoleniową. Wspieramy rozwój firm regionalnych,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2019 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.