Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

Burmistrz Grójca podpisał umowę na remont dawnego dworca kolejki wąskotorowej

20 listopada 2023; 17:46

Grojec24.net

9 komentarzy

Rozpoczynamy remont budynku dworca kolejki wąskotorowej w Grójcu - ogłosił burmistrz Dariusz Gwiazda.

Zdewastowany budynek i przestrzeń dworca kolejki wąskotorowej ma się w przyszłości przeminić w "Jabłkowy Przystanek". Jak pisze w mediach społecznościowych burmistrz, celem inwestycji jest dostosowanie tego historycznego miejsca do potrzeb społeczności lokalnej.

"Dworzec kolejki wąskotorowej, ze względu na swoją bogatą historię, zasługuje na szczególną uwagę. Priorytetem jest zachowanie jego unikalnego charakteru i klimatu, jednocześnie dostosowując go do współczesnych standardów" - podkreśla Dariusz Gwiazda.

Remont obejmuje budynek i wieżę ciśnień, konserwację zabytkowej obrotnicy, zagospodarowanie działki pod funkcje rekreacyjne. "Przewidujemy stworzenie w tym miejscu przestrzeni kulturalnej dla naszych mieszkańców. Chcemy, aby dworzec kolejki wąskotorowej stał się miejscem chętnie odwiedzanym, oferującym różnorodne wydarzenia artystyczne, wystawy i spotkania autorskie oraz żeby był siedzibą pierwszego muzeum Gminy Grójec" - wylicza burmistrz Grójca.

Wartość inwestycji opiewa na ponad 5,5 mln zł z czego 3 mln zł to dotacja z budżetu Województwa Mazowieckiego. Prace przeprowadzi GRUPA KDM Sp. z o.o. z Warszawy. Mają potrwać 12 miesięcy.

TAGI:

Komentarze (9):

Senior; 20 listopada 2023, 21:38

Więc szczęśliwie budynek dworcowy nie podzieli losu budynku w Szczakach-Złotokłosie i Pawłowicach-Kopanej. Można ubolewać, że warunki nie pozwalają na powrót kursowania kolejki choćby właśnie do Grójca.

Ольга ; 21 listopada 2023, 15:23

Przykro że nie mam powrotu kolejki z Grójca do Piaseczna na stałe z taktownym rozkładem.

Bbn; 21 listopada 2023, 15:26

Oby się udało..

PCK; 22 listopada 2023, 10:41

Fajnie, w końcu się doczekamy. A może znajdzie się w tym budynku jakieś małe pomieszczenie dla krwiodawców z naszego miasta i okolic zrzeszonych w klubie PULS bo obecnie swoją siedzibę mają w piwnicy bloku mieszkalnego.

Armagedon 20 ; 22 listopada 2023, 13:38

Może wreszcie Grójec doczeka muzeum imienia PIOTRA SKARGI naszego ziomka. Bo był by wstyd dla naszych włodarzy, że o Nim zapomnieli.

Panie Armagedon; 22 listopada 2023, 18:54

muzeum im Piotra Skargi, jedyne miejsce to teren starego szpitala, którego właścicielem stała się jakaś fundacja kościelna, a podobno Piotr Skarga ufundował ten szpital społeczności grójeckiej.

Armagedon 20; 23 listopada 2023, 08:22

Jeśli nie Piotr Skarga to może Józef Wybicki? Mieszkał niedaleko, w pałacyku W Królowie.

Robo ; 23 listopada 2023, 09:02

Burmistrz tragedia. Grójec zwija się coraz bardziej. Niedługo zabiorą nam prawa miejskie. Mieszkamy blisko stolicy a dostęp do niej jest bardzo ograniczony. O komunikacji wewnątrz powiatu już nie wspomnę bo takowej prawie nie ma.

Do Robo; 23 listopada 2023, 13:22

Zanim zabiorą prawa miejskie, ciebie zabiorą ludzkości, wsadzą w kaftan, żeby nikt nie musiał patrzeć na bałwana, ani obcować z takim.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.