Burmistrz vs radny. "Kanalia" i pytanie o rozpoznawanie ptaszków

17 grudnia 2021; 12:31

Grojec24.net

6 komentarzy

Na sesji Rady Powiatu Grójeckiego, burmistrz Mogielnicy – Sławomir Chmielewski – domagał się przeprosin od radnego Wojciecha Wojtczaka.

Pod koniec czwartkowego posiedzenia Rady Powiatu Grójeckiego głos zabrał burmistrz Mogielnicy, Sławomir Chmielewski. Zacytował komentarz radnego Wojciecha Wojtczaka z gminy Błędów, jaki ukazał się na portalu społecznościowym Facebook.

Oto jego fragmenty:

„Przez tego burmistrza nie otrzymałem do dzisiaj zapłaty za obsługę sali gimnastycznej w liceum przy ul. Nowomiejskiej – 14 tysięcy. Na dzień przed wyborami oddałem inwentaryzację powykonawczą obiektu, tylko po to, aby burmistrz chwalił się swoim osiągnięciem wybudowania sali gimnastycznej tuż przed wyborami. Bez dokumentacji geodezyjnej nie byłoby odbioru budowlanego. Zresztą kilku wykonawców zrobił w bambuko (gazownika, brukarza, windziarza). Gdyby nie wybory wszyscy bylibyśmy spłaceni przez wykonawcę. Do dzisiaj nas nie przeprosił, ani nie podziękował. Od tej pory złośliwie zrezygnował z moich usług geodezyjnych. Zaliczając doktorat pomagałem, gdzie się znajdują gatunki ptaszków w województwie mazowieckim. Zwykły wysługus. Pomogę w referendum o wyrzucenie tej kanalii z funkcji burmistrza (…)”.

- Oczywiście to jest mój wpis, i to jest pełna prawda, o której piszę – potwierdził radny Wojciech Wojtczak.

- Jeśli się kogoś oskarża, to trzeba mieć dowody. W związku z tym, że podaje pan tutaj nieprawdę, bo jeśli twierdzi pan, że przeze mnie nie otrzymał zapłaty 14 tys. zł, to proszę pokazać rachunek, za który panu gmina nie zapłaciła. Pan mówi nieprawdę, bo wszystkie rachunki zostały uregulowane (…) plus używanie słowa kanalia pod moim adresem (…) w związku z tym daję panu szansę, proszę mnie przeprosić za pomówienia – stwierdził burmistrz Chmielewski. Jednocześnie zapowiedział, że jeśli nie zostanie przeproszony, to skieruje przeciwko radnemu pozew do sądu o naruszenie dóbr osobistych.

Włodarz Mogielnicy odniósł się też do innych kwestii poruszonych we wpisie. – Czy chce pan, abym przeprowadził panu test z rozpoznawania ptaszków? – pytał Sławomir Chmielewski. – Skoro mi pan pomagał, to znaczy, że się pan zna na ptaszkach – dodał.

Z oburzeniem na tę dyskusję zareagowali radni Prawa i Sprawiedliwości. – To nie jest temat na sesję. My nie jesteśmy na sali sądowej – zauważyła radna Teresa Bednarska.  

- Jesteśmy w punkcie „Wolne wnioski, oświadczenia radnych”, i tu każdy może się swobodnie wypowiedzieć – ripostował przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, Janusz Karbowiak.

- Kogo pan zaprosił? – pytał przewodniczącego, radny Wojciech Wojtczak. Jednocześnie stwierdził, że nie przeprosi burmistrza Mogielnicy.

- Pan Wojtczak jest radnym powiatowym, dlatego jest to właściwie miejsce – przekonywał Sławomir Chmielewski. Dodał, iż będzie czekał na przeprosiny jeszcze trzy dni. – Jeśli nie, to spotkamy się w sądzie – zapowiedział.

- Panie burmistrzu Chmielewski, nie rób pan niedźwiedziej przysługi naszemu staroście i powiatowi grójeckiemu. Po programie „Sprawa dla reportera” jest pan ostatnią osobą, z którą porządni ludzie chcieliby rozmawiać – skomentował dyskusję radny Leszek Kumorek.

Przypomnijmy, iż niedawno wyemitowany reportaż Elżbiety Jaworowicz dotyczył szkoły w Kozietułach, na którą samorząd w Mogielnicy nałożył czynsz za korzystanie z budynku.

Całe nagranie z sesji można zobaczyć tutaj (od 2:01): https://transmisjaobrad.info/videos/5083/xlv-sesja-rady-powiatu

TAGI:

Komentarze (6):

Wyborca Błędowa; 17 grudnia 2021, 17:05

Ten Wojtczak to niereformowalny człowiek. Sam się wkopał nieposiadając uprawnień geodezyjnych wykonuje takie prace. Uwaga nie zlecać prac temu panu. Zachowanie radnych na sesji żenada nie potrafią uszanować urzędu i mieszkańców. Pisowska paranoja.

Do Psl; 17 grudnia 2021, 18:15

Nie brońcie tego burmistrza. Nie jest tego wart. Nie róbcie sobie z nim zdjęć, posłuchajcie po prostu tego co wam mówią ludzi. On walczy o przerwanie

Roman; 17 grudnia 2021, 20:23

Kiedy doktorek od ptaszków przeprosi mieszkańców gminy Mogielnica za przestępstwa popełnione świadomie na szkodę inwestora Biedronki i naciągnięcie gminy na milionowe straty, a do wyborcy z Błędowa nic cię nie tknęło w postępowaniu doktorka tylko pniesz do Wojtczaka, wolę Pisowską paranoję niż wasze POpaprane poglądy na praworządność, zabierzcie tego doktorka do siebie niech wam gminę rujnuje

Roman; 17 grudnia 2021, 20:29

a doktorek niech oświadczy że koszty ewentualnych składanych powództw cywilnych będzie ponosił z własnej kieszeni bo na obsługę prawną chyba żadna gmina i powiat (może nawet łącznie) nie ponoszą takich kosztów jak Mogielnica

Panie Przewodniczacy; 18 grudnia 2021, 14:00

Jak PSll można wspierać człowieka, który działa na szkodę mieszkańców wsi i sadowników. Dac głos i pozwolić na publiczną pranie brudow człowiekowi, który jsst dumny z zamykania wiejskich szkół. Co jeszcze bardziej pogarsza trudna sytuację rolników. Którzy kiedyś murem byli za PSL.

Re do psl; 19 grudnia 2021, 10:11

Obudza się z ręka w nocniku. Dalej wspierajcie Doktora od ptaszkow. Ciekawe kto będzie głosował na waszych kandydatów, którzy rączka w rączkę…. I udają ze coś robią dla naszych wsi. Ale was rozgrywa.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Policyjny technik i dzielnicowy z wizytą u najmłodszych Technik Kryminalistyki z Komendy Powiatowej Policji w Gró...
Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości. Zatrzymali ich grójeccy policjanci W ostatnim tygodniu grójeccy mundurowi zatrzymali kilku...
Ukradli gąsienice od maszyny leśnej, które sprzedali na złom Grójeccy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu gr...
Na prawo jazdy tej kategorii nie zdamy już w Grójcu Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu poinformowa...
Wysoka porażka Mazowsza z wiceliderem Podopieczni Mariusza Lisieckiego wrócili z boiska w Jedliń...

Najnowsze ogłoszenia

Zatrudnimy kierowców C+E ( ADR )... Zatrudnimy kierowców C+E (ADR podstawa+cysterny) do przewozu asfaltów.
Praca dla STUDENTÓW / MATURZYSTÓW... STUDENCIE!
UCZNIU!

Chcesz sobie dorobić podczas...
Pracownik produkcji (k/m) bez znajomości... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Przedstawiciel Handlowy To oferujemy

- atrakcyjne wynagrodzenie

-...
Praca w Niemczech/ Monter drewnianych... Pracuj jako monter drewnianych domów w Niemczech ‼️

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.