Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Burmistrz zabrał głos ws. opóźnień w rozbudowie szkoły nr 1 w Grójcu

10 sierpnia 2023; 09:51

Grojec24.net

8 komentarzy

Realny termin oddania do użytku hali oraz stołówki to październik 2023 roku - poinformował burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda.

News will be here

Lokalna gazeta "Jabłonka" poinformowała, iż będą opóźnienia w oddaniu do użytku nowej hali sportowej oraz sal dydaktycznych przy grójeckiej „jedynce”.

Nowa hala, kuchnia i stołówka będą oddane do użytku prawdopodobnie w październiku. Jak pisze gazeta, trochę mniej optymistycznie przedstawia się natomiast sytuacja z oddaniem do użytku nowych sal dydaktycznych, które miały rozwiązać problem dużej liczebności dzieci oraz ich podziału nauki na dwa budynku, PSP Nr 1 i PSP nr 2 oraz dwuzmianowości. Według przekazanej informacji przez grójecki Wydział Inwestycji, zakończenie tego etapu prac planowane jest dopiero na grudzień.

"Jabłonka" podała, że podczas realizacji inwestycji pojawił się jeszcze jeden problem. Jak się okazuje, główny jej wykonawca ma problemy z płynnością finansową i grójecki samorząd przejął na swoje barki płatności dla podwykonawców.

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych burmistrz Grójca, Dariusz Gwiazda.

W związku z licznymi pytaniami odnośnie opóźnienia w rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu chciałbym wyjaśnić kilka kwestii. Opóźnienie w oddaniu do użytku nowej części szkoły spowodowane jest wydłużeniem czasu uzyskania pozwolenia na budowę oraz faktem, że inwestycja realizowana jest w trakcie kryzysu gospodarczego.

Chciałbym, żeby mieszkańcy mieli świadomość, że zmiana projektu rozbudowy szkoły była konsultowana z rodzicami i nauczycielami, którzy w pełni go poparli. Poprzedni projekt zakładający budowę hali sportowej na 500 miejsc miał wiele uwag i termin wykonania go również znacznie by się wydłużył. Ponad to wykluczał on rozbudowę szkoły o 9 sal dydaktycznych i nowe szatnie. Krótko mówiąc, obecnie realizowany projekt jest dla nas korzystniejszy. Na uwagę zasługuje również fakt, że gmina w 2018 roku nie posiadała pozwolenia na budowę, a Urząd mimo to, ogłosił przetarg przed wyborami samorządowymi.

Realny termin oddania do użytku hali oraz stołówki to październik 2023 roku. Jednocześnie chciałbym podkreślić, że wspólnie z pracownikami Wydziału Inwestycji dokładamy wszelkich starań, aby wykonawca zrealizował zadanie jak najszybciej.


Przypomnijmy, iż wykonawcą rozbudowy SP nr 1 jest firma Doken System Sp z o.o. Cała inwestycja wyniesie gminę Grójec 21 340 124,64 zł. Ponadto, ze środków, które z nagrody za wysoki wskaźnik szczepień, zostanie wybudowany nowy plac zabaw.

Projekt zakłada, że nowa, sportowa część szkoły będzie skomunikowana przez łącznik przebiegający przez wewnętrzny teren szkoły, który stanowić będzie integralną strefę funkcjonalną, jednak z niezależnym wejściem od strony ulicy Jana Pawła II i wyjściami ewakuacyjnymi. W przyszłości główne wejście do placówki ma zostać zlokalizowane od strony wschodniej – będzie można do niego dotrzeć chodnikami od ul. Piłsudskiego i Jana Pawła II. W łączniku ma znaleźć się miejsce na dziewięć sal dydaktycznych. W starej części szkoły stołówka oraz kuchnia zostaną zlikwidowane i przeniesione do dotychczasowej sali gimnastycznej. W miejscu jadalni zaplanowano m.in. szatnie. Inwestycja obejmuje też zagospodarowanie terenu wokół szkoły, w tym nowe miejsca parkingowe dla nauczycieli.

- Dzięki zmianom, jakie wprowadziłem w porównaniu do poprzedniego projektu, uczniowie i nauczyciele zyskają 9 sal dydaktycznych i możliwość nauki w jednym miejscu, szkolną halę sportową oraz nowoczesną i wielofunkcyjną stołówkę z kuchnią, w miejscu starej sali gimnastycznej, której stan techniczny był bardzo zły. Jeśli nie będzie problemów z materiałami budowlanymi, to zadaszenie hali sportowej planowane jest jeszcze w tym roku – mówił burmistrz Dariusz Gwiazda podczas podpisania umowy z wykonawcą.

TAGI:

Komentarze (8):

Wielkie oczy; 10 sierpnia 2023, 11:37

Chciałbym, żeby mieszkańcy mieli świadomość, że zmiana projektu rozbudowy szkoły była konsultowana z rodzicami i nauczycielami, którzy w pełni go poparli.
Kiedy to było panie burmistrzu, jest jakiś protokół ze spotkania albo dokumentacja? Poproszę o szczegóły

Belfer; 10 sierpnia 2023, 22:28

Ja również nie przypominam sobie żadnych konsultacji, może były poufne z wybrańcami.

Re wielkie oczy; 10 sierpnia 2023, 22:39

Pewnie rodzice poparli też wycinkę drzew. Z pewnością nie podpisywali się pod petycja przeciw wycince.

1500 ludzi poszczekalo, zapewne sami zwolennicy poprzedniego burmistrza. A karawana ....

Dzięki zmianom, jakie wprowadziłem w porównaniu do poprzedniego projektu, uczniowie i nauczyciele zyskają 9 sal dydaktycznych i możliwość nauki w jednym miejscu, szkolną halę sportową oraz .....

Alfa i omega. Szkoda ze wczesniej to chyba nigdzie nie pracował...

Ania; 12 sierpnia 2023, 05:42

Witam kiedy będzie zrobiony zrobione wejście do szkoły bo jest opuznienie bo pan burmistrz sobie wymyslił kostkę zielona

grójczanin; 12 sierpnia 2023, 06:17

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Jasne; 12 sierpnia 2023, 11:10

Jak się bloki buduje w Grójcu to też takie problemy? Pewnie nie,bo to zależy kto buduje.Wiemy o co chodzi.

Darek na Prezydenta; 14 sierpnia 2023, 15:33

Pan Dariusz świetnie potrafi siać propagandę i to skuteczną... Wybory się zbliżają... A pamiętam to z czasów kiedy Pan Dariusz był komendantem hufca Grójec. Niestety pieniądz zmienia ludzi i to bardzo...

do Darka; 22 sierpnia 2023, 15:45

A czy przed rozpoczęciem roku szkolnego cały ten bałagan (przed szkołą, na zatoce) zostanie ogarnięty. Prace przy parkingu zostały rozpoczęte w poprzednie wakacje. W normalnych warunkach każda firma by nie pozwoliła sobie żeby taki zakres był rozgrzebany przez rok czasu. Po drugi ze strony Urzędu też powinny być jakieś naciski. To pokazuje że Pani Naczelnik Wydziału Inwestycji (gwiazda Burmistrza Gwiazdy) nie panuje nad Inwestycjami.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.