Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Carte Blanche, Hiszpanka i spotkanie z Jackiem Dziduszkiem

6 lutego 2015; 07:40

Grojec24.net

1 komentarz

Andrzej Chyra jako Kacper z Carte Blanche.

Oto repertuar kina Grójeckiego Ośrodka Kultury na najbliższy weekend 6-8 lutego 2015.

News will be here

DZWONECZEK I BESTIA Z NIBYLANDII 2D I 3D DUBBING

Jelonka, beztroska i utalentowana wróżka świata zwierząt, wierzy, że wróżek nie należy osądzać po pozorach, a zwierząt po ich kłach. Dlatego też, nie zważając na nic, zaprzyjaźnia się z nieznaną nikomu ogromną bestią i decyduje się sprowadzić ją do Przystani Elfów. Pomysł Jelonki jednak nie wszystkim przypada do gustu…

Kiedy oddział wróżek do zadań specjalnych postanawia schwytać tajemniczego potwora, zanim zniszczy ich dom, Jelonka, ufając swojej intuicji, wraz z Dzwoneczkiem i pozostałymi przyjaciółkami stanie w obronie bestii.

OPIS DYSTRYBUTORA FILMU

KINO GOK ZAPRASZA!
"DZWONECZEK I BESTIA Z NIBYLANDII" 2D I 3D DUBBING
6 lutego (piątek) godz. 15:00 2D
7 lutego (sobota) godz. 15:00 3D
8 lutego (niedziela) godz. 11:00 2D
8 lutego (niedziela) godz. 15:00 3D

DKF JASMINUM: PRYWATNY WSZECHŚWIAT I SPOTKANIE Z JACKIEM DZIDUSZKIEM

Petr i Jana pobrali się w 1974 roku i zamieszkali razem z  babciami w niewielkim jednopokojowym mieszkaniu w Pradze. Rok po ślubie na świat przyszedł ich pierwszy syn – Honza. To właśnie skłoniło Petra do rozpoczęcia dokumentacji ich rodzinnego życia i czasów, w których przyszło im funkcjonować, w formie pisanego i kręconego kamerą dziennika.

"Prywatny wszechświat" Heleny Třeštíkovej wykorzystuje te nagrania, stając się tym samym próbą "uchwycenia" czasu i realiów czeskiego życia oraz 40 lat najnowszej historii naszego południowego sąsiada. Ironiczne dopełnienie stanowią klipy z muzyką Karela Gotta, które pozwalają spojrzeć z innej strony na wielobarwny, dowcipny i fascynujący portret społeczno-politycznych zmian czeskiego społeczeństwa aż do końca pierwszej dekady XXI wieku.

OPIS DYSTRYBUTORA FILMU

DKF JASMINUM ZAPRASZA!
"PRYWATNY WSZECHŚWIAT"
6 lutego (piątek) godz. 17:00

Po seansie zapraszamy na spotkanie z krytykiem filmowym, Jackiem Dziduszkiem!

Jacek Dziduszko to filmoznawca, dziennikarz filmowy, animator kultury. Prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego ''Maciste'', nominowanego w roku 2011 do nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii ''DKF roku 2010''. Laureat II miejsca w XVII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Filmie w 2005 roku. Wieloletni współpracownik Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej (od 2007). Współautor drugiego wydania „Encyklopedii kina” (2010), oraz tomów „Czuli barbarzyńcy. O kulturze czeskiej w XX wieku” (2013) i „Zanussi. Przewodnik Krytyki Politycznej” (2014). Inicjator i organizator krakowskiej edycji ''Żuławski FEST'' (2008). Menedżer i jeden z założycieli Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej, w której odpowiadał za promocję  i obejmował impresariat nad kursem scenopisarskim (2008-2009). W wydawnictwie Ha!Art był odpowiedzialny za promocję  Linii Filmowej (2009-2010). Dyrektor ds. merytorycznych w Centrum Edukacji Filmowej (2011-2012). Wykładał w Krakowskiej Szkole Scenariuszowej i Warszawskiej Szkole Filmowej. Współorganizował wiele imprez filmowych, m. in. Kino Na Granicy, Festiwal Filmów Kultowych czy Nowe Horyzonty, gdzie prowadził retrospektywy Krzysztofa Zanussiego, Kena Russella oraz ''czerwonych westernów''. Publikował m. in. w „Kinie'”, „K MAG-u'”, Dwutygodnik.com, Stopklatka.pl, Wp.pl, Interia.pl, Onet.pl i innych mediach. Programuje warszawskie kino Kępa, w kinie Wisła organizuje wydarzenia specjalne.

Bilety 14 zł.

CARTE BLANCHE

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

OPIS DYSTRYBUTORA FILMU

KINO GOK ZAPRASZA!
"CARTE BLANCHE" 2D
7 lutego (sobota) godz. 19:30
8 lutego (niedziela) godz. 17:00
 
HISZPANKA

Jeden z z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków Ignacy Jan Paderewski (Jan Frycz) w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem.

OPIS DYSTRYBUTORA FILMU

KINO GOK ZAPRASZA!
"HISZPANKA" 2D
6 lutego (piątek) godz. 19:00
7 lutego (sobota) godz. 17:00
8 lutego (niedziela) godz. 19:30

Bilety na seanse 2D kosztują 18 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy), rodzinny (dla 2 dorosłych + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła) 40 zł.
Bilety na seanse 3D kosztują 22 zł (normalny) i 19 zł (ulgowy), rodzinny (dla 2 dorosłych + dziecko lub 2 dzieci + osoba dorosła) 60 zł.
Kasa czynna:
a) środa 12:00 - 15:00
b) czwartek 12:00 - 15:00
c) piątek 9:00 - 19:00
d) na godzinę przed każdym seansem

Rezerwacje można składać emailem na rezerwacje@kinogrojec.pl (musicie otrzymać potwierdzenie!) oraz pod numerem telefonu 601 773 726 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 15:00. Nieodebrane rezerwacje są automatycznie anulowane na 30 minut przed seansem.

TAGI:

Komentarze (1):

Kropek; 6 lutego 2015, 20:03

Z chęcią jutro pójdę na Hiszpankę, naczytałem się różnych skrajnych opinii, ale chcę się sam przekonać, czy faktycznie się potwierrdzą czy nie. Podnoć efektowne widowisko i Jan Peszek świetnie gra.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.