Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

CBA: w Wólce Kosowskiej "wyprano" 67 mln zł

26 stycznia 2018; 10:15

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. cba.gov.pl Fot. cba.gov.pl

Agenci z Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali kolejne 3 osoby w śledztwie dotyczącym m.in. wystawiania i używania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej faktur VAT poświadczających nieprawdę, uszczupleniu należności Skarbu Państwa z tytułu podatku od towarów i usług, a także legalizowania środków pieniężnych pochodzących z przestępstw.

News will be here

W Warszawie agenci CBA zatrzymali troje biznesmenów pochodzenia wietnamskiego działających w branży tekstylnej w Wólce Kosowskiej. Funkcjonariusze CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych -  zabezpieczono m.in. kilkaset tysięcy złotych i walutę obcą oraz złoty zegarek znanej marki. Czynności były wykonywane przy udziale funkcjonariuszy łódzkiego urzędu celno – skarbowego.

Ustalenia śledczych wskazują, że tylko od marca 2017 roku ich spółki wystawiły faktury VAT poświadczające nieprawdę na blisko 13 mln złotych. Zatrzymani przez CBA członkowie zorganizowanej grupy przestępczej usłyszeli także zarzuty prania pieniędzy na kwotę co najmniej  67 mln zł.  Kwoty te mogą się zwiększyć, czynności trwają.

Zatrzymane osoby usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Okręgowej  w Łodzi.

W czerwcu ub.r. funkcjonariusze z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali biznesmena, w jednej z łódzkich restauracji,  na gorącym uczynku sprzedaży fikcyjnych faktur VAT.  Do dziś w tym śledztwie nadzorowanym przez Prokuraturę Okręgową w Łodzi zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 29. podejrzanych: pośredników,  pomocników i przedstawicieli spółek. Grupy te miały na celu popełnianie przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie m.in. towarami tekstylnymi  i wystawianiu nierzetelnych faktur VAT. Jeden z zatrzymanych przez CBA przedstawicieli warszawskiej spółki należącej do cudzoziemców miał „przeprać”  blisko 25 mln zł  „brudnej”  gotówki.

Sama tylko Delegatura CBA w Łodzi prowadzi pod nadzorem prokuratury cały szereg śledztw ws. wyłudzeń podatków - ujawnione straty Skarbu Państwa z tytułu takiej działalności przestępczej sięgają wielu dziesiątek milionów złotych.

Prowadzący postępowania funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego nadal nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów w tych śledztwach.

cba.gov.pl

Komentarze (4):

xyz; 26 stycznia 2018, 17:20

zlicytować do zera deportować bez prawa powrotu

dwa; 27 stycznia 2018, 10:15

W Wólce jest jeden wielki przekręt, zamknąc to dziadostwo.

KAMAZ; 27 stycznia 2018, 10:26

Jedna wielka pralnia brudnych pieniędzy.

Ktos; 30 stycznia 2018, 09:31

Kto na tym lape polozyl????dlaczego na granicy lewy towar zostal przepuszczony do nas przez tyle lat byla cisza co jakis czas tylko kontrola .a kto sie weznie za tych ktorzy dopuscili do tego co tam sie dzialo????? Ile ludzi potracilo prace???ile legalnych firm sie zamyka??i gdzie ci wietnamce ktorzy pouciekali?????zarobili tyle ze do konca zycia im wystarczy .smieja sie z was a gdzie policja ?jezdza bez prawka sa u nas nielegalnie .a gdzie celna teraz jest dlaczego nie pojada na targ do Grojca Piaseczna itd .kiedyisie za Bulgarow wezma???bez zezwolen na handel z kad maja towar ktory taniej sprzedaja niz kosztuje na hurtowniach???podrabiana odziez buty leza na srodku i nawet sie nie boja ze ktos ich zlapie. Papierosy handluja przy wejsciu na targ .ktos im cos zrobil?????jedyne dlaczego prubujecie na wolce zrobic czystke to dlatego ze telewizja byla.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Grójec miasto szpiegów Podejrzany o szpiegostwo były już sędzia Tomasz Szmydt...
Liga okręgowa: Mazowsze Grójec – Wulkan Zakrzew 1:1 Podopieczni Jerzego Engela jr niespodziewanie tylko...
Rusza przebudowa parku miejskiego w Grójcu! Rozpoczynają się prace przy kolejnym etapie rewitalizacji...
Dariusz Gwiazda: Wznawiamy rozbudowę Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu Burmistrz Dariusz Gwiazda poinformował, że w czwartek zosta...
Były sędzia poszukiwany listem gończym! Był zameldowany w Grójcu Były już sędzia Tomasz Szmydt, który zbiegł na Białoruś i...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.