CBŚP zlikwidowało wytwórnię marihuany w powiecie grójeckim

29 sierpnia 2022; 08:10

Informacja prasowa

4 komentarze

Fot. cbsp.policja.pl Fot. cbsp.policja.pl

W powiecie grójeckim plantacja konopi urządzona została przez 36-letniego Michała G. w wynajętym domu mieszkalnym w gminie Pniewy. Z ustaleń śledztwa Prokuratury Rejonowej w Grójcu wynika, że pomieszczenia, w których znajdowała się hodowla, wyposażone były w system do nawadniania i ogrzewania roślin oraz wentylatory. Funkcjonariusze CBŚP ujawnili 284 krzewy w różnej fazie wzrostu oraz ponad 0,5kg gotowego już suszu marihuany. Dodatkowo ujawniono i zabezpieczono grzybnie i grzyby halucynogenne.

659 krzewów i ponad 4,5 kg marihuany, a także kilkadziesiąt ściętych roślin, które w ostatnim czasie zostały przejęte przez policjantów CBŚP pozwoliłyby na przygotowanie około 150 tys. "działek". Ich szacunkowa wartość hurtowa to około 2,4 mln zł. Jedną z upraw policjanci zlikwidowali na Mazowszu w wynajętym domu jednorodzinnym, drugą w okolicach Bydgoszczy na terenie leśnym, a trzecią na poddaszu siłowni znajdującej się w okolicach Prudnika. W ramach tych trzech akcji zarzuty usłyszały 4 osoby, które zostały tymczasowo aresztowane.

Policjanci z warszawskiego CBŚP ustalili, że na terenie powiatu grójeckiego w województwie mazowieckim może działać wytwórnia marihuany. Funkcjonariusze przeprowadzili działania i zlikwidowali plantację konopi, znajdującą się w wynajmowanym domu jednorodzinnego oraz zatrzymali 36-letniego mężczyznę podejrzanego o uprawę tych roślin. Podczas akcji policjanci zabezpieczyli 284 szt. krzewów konopi w różnych fazach wzrostu i ponad 0,5 kg marihuany, a także kilkadziesiąt już ściętych roślin. Funkcjonariusze przejęli również urządzenia wykorzystywane do uprawy konopi w tym namiot, wentylatory oraz system do nawadniania i ogrzewania upraw. Zatrzymanego mężczyznę doprowadzono do Prokuratury Rejonowej w Grójcu, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania, uprawy i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. W działaniach brali także udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grójcu, którzy wykonują dalsze czynności w tej sprawie.

Policjanci z Zarządu w Bydgoszczy Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że w okolicach Bydgoszczy może znajdować się plantacja marihuany. Funkcjonariusze przeprowadzili działania na terenie leśnym, w pobliżu Kanału Bydgoskiego, odkrywając uprawę konopi oraz zatrzymując 26-letniego mieszkańca jednej z okolicznych gmin. Na miejscu policjanci przejęli łącznie 279 krzewów konopi, z których 170 znajdowało się w końcowej fazie wzrostu. Podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nakle nad Notecią, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące uprawy znacznych ilości konopi. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariusze opolskiego CBŚP ustalili, że na terenie jednej z siłowni mieszczących się na obszarze powiatu prudnickiego w województwie opolskim, może znajdować się plantacja. Funkcjonariusze weryfikując tę informację, przeszukali nieruchomość na poddaszu której, odkryli uprawę konopi. Na miejscu znajdowało się 96 krzewów w końcowej fazie wzrostu oraz prawie 4 kg gotowego narkotyku. Funkcjonariusze doprowadzili do Prokuratury Okręgowej w Opolu 2 osoby, 34-letniego mężczyznę oraz 32-letnią kobietę, którzy usłyszeli zarzuty dotyczące uprawy znacznych ilości konopi oraz wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Wobec obydwojga podejrzanych sąd zastosował 3-miesięczny areszt tymczasowy.

Z przejętych w ostatnim czasie przez policjantów CBŚP krzewów konopi oraz gotowej marihuany można by przygotować około 150 tysięcy porcji dilerskich, które dzięki działaniom funkcjonariuszy nie trafią na rynek. Czarnorynkowa, hurtowa wartość narkotyków, którą można by uzyskać ze zlikwidowanych upraw, jak również gotowych środków odurzających, to szacunkowo około 2,4 miliona złotych. Za produkcję znacznych ilości środków odurzających grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Zespół Prasowy CBŚP

TAGI:

Komentarze (4):

Zorro; 2 września 2022, 11:34

A nasza dzielna Grojecka policja, dalej niech się chwali wynikami łapiąc gnojka z gramem

Do zorro; 2 września 2022, 21:45

Nasza dzielna grójecka policja zabezpieczyła w ostatnim tyg. Ponad 10 kg narkotyków w tym ponad 5 heroiny o wartości 2.5 mln zł. Czytaj artykuły to się nie ośmieszysz.

Do zorro; 3 września 2022, 09:47

Chcesz być Zorro, zachowaj się jak Zorro, nie jak pajac.

Zorro; 19 września 2022, 00:08

A nasza dzielna Grojecka policja, dalej niech się chwali wynikami łapiąc gnojka z gramem

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Powstaje film o grójeckim kapłanie. To jedyny duchowny, który dowodził oddziałem Żołnierzy Wyklętych Rozpoczęły się zdjęcia do filmu dokumentalnego o ks. Bolesł...
Czerwony lakier hybrydowy – pomysły na podrasowanie klasycznego manicure Lakier hybrydowy czerwony to absolutny niezbędnik każdej...
Śmiertelny wypadek w Brankowie. Bus wpadł w poślizg. Jechało w nim 8 osób Około godz. 5:45 na drodze wojewódzkiej 731 w Brankowie...
Śnieżyca w powiecie grójeckim: groźny wypadek i zablokowana droga w Belsku Padający intensywnie śnieg powoduje duże utrudnienia na...
Nadchodzą intensywne opady śniegu. Na drogach może być niebezpiecznie Dzisiaj w nocy (23/24.11) i jutro (24.11) w ciągu dnia...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

El-Dam Instalacje elektryczne - Instalacje elektryczne
- Systemy alarmowe
- Monitoring...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....
KP Produkcja Archi-Tektury KP Produkcja Architektury to pracownia projektowania wnętrz utworzona...
Wędlina Mięso Garmażerka Grójec Kościelna... Sprzedaż zdrowej mało przetworzonej żywności, a nawet bez konserwantów...

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.