Celsium zbiera "poświąteczne" choinki i odzyskuje świąteczną eko-energię!

12 stycznia 2020; 14:27

Informacja prasowa

7 komentarzy

Kupiłeś na święta żywą choinkę, a teraz zastanawiasz się co z nią zrobić? To odpad, który trudno sklasyfikować, a utylizacja świątecznych drzewek stanowi problem. Odpowiedzią na to jest akcja firmy Celsium ze Skarżyska Kamiennej, która zorganizowała zbieranie świątecznych choinek.

Zebrane drzewka zostaną spalone w specjalnym biomasowym piecu, a pozyskana w ten sposób energia posłuży do ogrzewania domów na terenie, gdzie działa ta firma energetyczna. Specjalne choinkobusy wyruszą w teren już 15 stycznia, do osób które na Facebooku Celsium zgłosiły chęć oddania swojej choinki. To nie pierwsza ekologiczna akcja Celsium. Na początku grudnia czerwono-zielony Eko Mikołaj odwiedził blisko 1000 przedszkolaków w regionie i opowiadał dzieciom o tym, jak dbać o środowisko i wręczał zdrowe, ekologiczne upominki.

Tematy takie jak ekologia, czyste powietrze oraz dbanie o środowisko będą w 2020 roku jednymi z najważniejszych. Coraz więcej rozmawiamy o tym jak zwiększyć świadomość w zakresie ekologii. Społeczeństwo wciąż nie ma pełnej wiedzy na temat zagrożeń jakie dla ludzi i natury niosą za sobą podwyższone stężenia gazów, zanieczyszczenia sztuczne czy smog.

Celsium - firma dostarczająca energię na terenie województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego, łódzkiego oraz podlaskiego realizuje liczne działania proekologiczne w Starachowicach, Skarżysku-Kamiennej, Sokółce, Grójcu oraz Drzewicy.

Na przełomie 2019 oraz 2020 roku zaprosiliśmy mieszkańców do akcji „Odzyskujemy świąteczną energię", dzięki której mogą za darmo oddać swoją żywą choinkę. Choinki będą odbierane od mieszkańców w drugiej połowie stycznia. Zebrane drzewka zostaną spalone w specjalnych kotłach biomasowych, działających w naszych ciepłowniach i zamienione na ekologiczną energię wykorzystaną do ogrzewania domów. Dzięki recyklingowi poświątecznych drzewek zmniejszymy produkcję dwutlenku węgla w mieście, a świąteczna EKO energia wróci do mieszkańców. Dzięki temu dostarczymy do mieszkańców ciepło w zgodzie z naturą, likwidując źródła niskich emisji zanieczyszczeń, unoszących się do atmosfery, a choinki nie będą po świętach zaśmiecały naszych podwórek, wyrzucone w kąt koszy na śmieci.

- W tym roku pierwszy raz organizujemy akcję „Odzyskujemy Świąteczną Energię". Cieszy nas fakt, że do akcji przyłączyły się władze miast w regionie, media lokalne, a mieszkańcy bardzo przychylnie zareagowali - już dziś wiemy, że zbierzemy blisko 150 drzewek. Wykorzystując nasz potencjał i nowoczesne kotły biomasowe utylizujemy drzewka zamieniając je na eko energię, która wróci do mieszkańców - mówi Konrad Borowski, Prezes Zarządu Celsium i dodaje - widząc zainteresowanie i reakcje mieszkańców z pewnością w przyszłym roku zrealizujemy drugą edycję akcji, a w międzyczasie będziemy też realizowali inne eko inicjatywy zwiększające świadomość w tym zakresie.

Wsparcie władz miasta

Akcja przypadła do gustu nie tylko mieszkańcom, ale również lokalnym władzom. Otrzymaliśmy patronat honorowy Marka Materka - Prezydenta Starachowic, Konrada Kröniga - Prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Dariusza Gwiazdy - Burmistrza Grójca, Janusza Bernarda Reszelewskiego - Burmistrza Drzewicy, a także Ewy Kulikowskiej - Burmistrza Sokółki.

Zachęcamy Państwa redakcję do nagłośnienia naszej zbiórki choinek, by w przyszłym roku akcja powróciła ze zdwojoną siłą oraz uświadamiała społeczeństwo, że każdego dnia mogą oni działać na rzecz naszej planety. To na pozór prozaiczne codzienne działania, ale mające wpływ na nasze życie.

Harmonogram zbiórki drzewek

Zachęcamy również do relacji tego wydarzenia. W połowie stycznia specjalny ChoinkoBus zbierze choinki od mieszkańców Starachowic, Skarżyska-Kamiennej, Grójca oraz Sokółki. Harmonogram zbiórki choinek w konkretnych lokalizacjach przedstawia się następująco:

15 stycznia  - Skarżysko-Kamienna i Starachowice
17 stycznia  - Sokółka
21 stycznia – Grójec

Akcje proekologiczne Celsium

„Odzyskujemy świąteczną energię" to nie jedyna akcja ekologiczna i prozdrowotna organizowana przez Celsium. W czerwcu 2019 roku odbyła się V edycja Akademii Biegania „Biegaj z Celsium" dla uczniów skarżyskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Akademia została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Świętokrzyskiego i odbyła się w ramach ogólnopolskiej akcji Polska Biega. We wrześniu 2019 roku przy okazji wyborów firma zainicjowała niesztampową kampanię "Wybierz Zieloną Energię", która przekonuje, że warto być eko i zadbać o środowisko naturalne. Natomiast w grudniu blisko 1000 przedszkolaków na terenie Starachowic odwiedził specjalny EKO Mikołaj. Jego głównym atrybutem była zielona czapka, która nawiązywała do ekologii promowanej przez firmę. Mikołajowi towarzyszył Elf, który szczegółowo opowiedział dzieciom o najważniejszych ekologicznych postawach oraz przybliżył uczniom ekozasady, które konsekwentnie przestrzegane przyczyniają się do ratowania świata przed zanieczyszczeniami. W 2020 roku zaplanowane są kolejne działania mające na celu edukację mieszkańców oraz dbanie o nasze środowisko.

TAGI:

Komentarze (7):

Eco; 13 stycznia 2020, 11:42

To jakaś ściema Kontaktowałam się z nimi 11 stycznia a oni mi odpisali że lista już zamknięta i nie zabiorą choinki

Grójczanin; 13 stycznia 2020, 11:51

Przecież zgłoszenia były do 10 stycznia to nie wiem dlaczego Pani się oburza.

Eco2; 13 stycznia 2020, 12:04

Z tego co mi wiadomo do można było się zgłaszać najpierw do końca roku, a potem do 10 stycznia. Ja się zgłosiłam i nie było problemu

Jooozek; 13 stycznia 2020, 15:33

A stosy choinek przy śmietniku (Wybickiego 1 w Grójcu) też zabiorą? Wszystko w jednym miejscu mają. Łatwizna

Jooozek2; 13 stycznia 2020, 16:24

Stos przy śmietniku /Wybickiego 1/ wciąż rośnie. Tego miejsca nikt nie ogarnia, stoi otworem dla całej gminy.

Bzdura; 14 stycznia 2020, 21:53

Nie wiem po co to reklamujecie skoro 30 grudnia już odpisywali zarówno mnie jak i sąsiadom, że lista jest już zamknięta.

Propaganda; 16 stycznia 2020, 21:48

Kompostowac je a nie spalać. Propaganda, wartość opalowa bardzo nikla a powietrze w Grójcu cięższe niż w Krakowie. Sprawność ciepłowni taka, że ho ho...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

32 ofiara koronawirusa w powiecie grójeckim W czwartkowym komunikacie sanepid w Grójcu poinformował o...
Wyróżnij się na tle konkurencji. Zainwestuj w reklamę outdoorową! Zadaniem firmy jest zwrócenie na siebie uwagi potencjalnych...
Letni wypoczynek dzieci w Gminie Grójec Tak szerokiej akcji letniego wypoczynku w Gminie Grójec...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 8 lipca Dwie osoby pokonały koronawirusa, u jednej potwierdzono...
Konferencja Prasowa Burmistrza Gminy i Miasta Grójec (VIDEO!) We wtorek odbyła się konferencja prasowa z udziałem...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Worki Big Bag Bagi Nowe i Używane... Firma PHU JMK Radomsko specjalizuje sie głównie w Opakowaniach BIGBAG
Sprawdzona metoda dla dorosłych –... Pomagam osobą dorosłym w pokonaniu niemieckiego.

Witaj...
Studia pedagogiczne Warszawska Wyższa Szkoła Humanistyczna im. Bolesława Prusa (WWSH) zaprasza...
Wiązanie włoszczyzny praca od zaraz... Szukamy osób chętnych do wiązania włoszczyzny.
Oferujemy:
Projekt Elewacji na zdjęciach / Wizualizacje... Oferujemy profesjonalny projekt elewacji twojego domu!
www.elewacyjnie.pl

Firmy z Grójca i okolic

... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
Fotowoltaika Brewa Zbudujemy dla Ciebie instalację fotowoltaiczną i obniżymy rachunki za...
... Sporządzanie wycen nieruchomości dla zabezpieczenia kredytów hipotecznych,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.