Centrum Kształcenia Ustawicznego w Nowej Wsi z akredytacją w programie Erasmus

10 marca 2021; 10:29

Informacja prasowa

0 komentarzy

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi uzyskało akredytację w programie Erasmus+ na lata 2021-2027 w akcji 1. Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Co to oznacza? Nasza placówka nie będzie musiała przechodzić co rok skomplikowanych formalności, aby otrzymać szansę wyjazdu edukacyjnego za granicę w tym słynnym programie.

Celem programu Erasmus jest wspieranie rozwoju edukacyjnego, zawodowego i osobistego w obszarze kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu w Europie i poza nią, co przyczyni się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego, tworzenia miejsc pracy i spójności społecznej, jak również wzmocnienia tożsamości europejskiej. Udział w mobilności edukacyjnej ma się stać realną szansą rozwoju dla każdego ucznia oraz przedstawiciela kadry szkolnej, kadry kształcenia i szkolenia zawodowego, oraz kadry działającej na rzecz organizacji edukacji dorosłych.  Osoby młode i pracujące z młodzieżą będą mogły uzyskać wiele możliwości poszerzenia kompetencji kluczowych i indywidualnego rozwoju na drodze uczenia się pozaformalnego i nieformalnego. Będzie to możliwe dzięki planowanemu znacznemu zwiększeniu środków na dofinansowanie działań mobilnościowych.

Wnioskodawcy, którzy pomyślnie przeszli proces Akredytacji – w tym CKZiU w Nowej Wsi - uzyskają uproszczony dostęp do możliwości uzyskania dofinansowania w ramach Akcji 1: Mobilność uczniów i kadry. Sektor Kształcenie i Szkolenia Zawodowe”. Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus, jeśli realizacja działań będzie przebiegała bez zastrzeżeń. Nowością w programie Erasmus jest możliwość wnioskowania o przyznanie Akredytacji w ramach uproszczonej procedury – jednorazowo na całą edycję programu.

Uzyskanie przez CKZiU w Nowej Wsi akredytacji oznacza jedno: niesamowitą szansę rozwoju dla uczniów.  Młodzież, która kształci się i będzie kształcić się w naszej szkole uzyska możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne i wyjazdy edukacyjne w ramach programu Erasmus Plus. Jest to doskonała wiadomość nie tylko z punktu widzenia edukacyjnego, ale także turystycznego. Wspominając poprzednie edycje programu, które przeprowadzone były w CKZiU w Nowej Wsi, jesteśmy pewni niesamowitych przeżyć i korzyści, jakie odniosą uczniowie naszej szkoły! Z doświadczenia wiemy, że odbycie praktyk zawodowych w innym kraju jest czymś niezwykłym: można poczuć specyfikę swego zawodu w zupełnie innych warunkach, poznać nowe kultury i zwyczaje, zwiedzać wspaniałe miejsca, a także udoskonalić swoją znajomość języka obcego.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Komunikat w sprawie szczepień przeciwko wściekliźnie lisów wolno żyjących Zapraszamy do zapoznania się z komunikatem Mazowieckiego...
Suntago - największy zadaszony park wodny w Europie - będzie ponownie otwarty Park wodny Suntago we Wręczy koło Mszczonowa zostanie...
Jerzy Engel jr: liga to maraton, a nie sprint Z trenerem piłkarzy Mazowsza Grójec, Jerzym Engelem...
NOC MUZEÓW w Warce 15 maja, po przerwie spowodowanej pandemią, skromniej niż...
Warsztaty upcyklingu dla mieszkańców w każdym wieku Tak jak recykling skupia się na ponownym wykorzystaniu tych...

Najnowsze ogłoszenia

Hala namiotowa 10x20x3 Oferujemy wykonanie porządnej i stabilnej hali według życzenia klienta....
... Wydzierżawimy grunty pod farmy fotovoltaiczne.
Pracownik Produkcji LeasingTeam Professional wspiera polskie i globalne przedsiębiorstwa...
Worek na gruz piasek i żwir - Gruz... Wymiary: 625x650 mm
Tkanina: PP
Uchwyty: dwa na dole i...
Worek na liście, trawę i inne odpady... Wymiary: 500x750 mm
Tkanina: PP
Uchwyty: dwa na dole i...

Firmy z Grójca i okolic

Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Zarządzanie Nieruchomościami Grzegorz... 68.32.Z Zarządzanie nieruchomościami wykonywane na zlecenie
... Zapchany filtr cząstek stałych DPF to nie problem! Z naszą pomocą, w...
Proserwis - montaże, naprawy kotłów... Proserwis to firma z Warszawy specjalizująca się w usługach dotyczących...
Kancelaria Notarialna Kamila Badelska... Notariusz

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.