Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi na Jabłkowym Szlaku

20 listopada 2017; 09:29

Informacja prasowa

0 komentarzy

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi aktywnie uczestniczy w projekcie „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji”, realizowanym w ramach Programu Partnerstwa PAFW ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności.

News will be here

Projekt, zainicjowany przez grupę liderów ze Stowarzyszenia W.A.R.K.A., Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Lokalnego KULTYWATOR z Bończy, Stowarzyszenia na Rzecz Aktywności Lokalnej ANIMATOR, Publicznej Szkoły Podstawowej w Konarach oraz Gminną Instytucję Kultury – Dworek na Długiej, ma na celu uczynić z jabłka symbol gminy Warka.

W ofercie spędzania wolnego czasu przez mieszkańców gminy w klimacie jabłkowym znalazł się Szlak Jabłkowy, a jednym z jego przystanków jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi. Na Szlaku Jabłkowym szkoła utworzyła ofertę edukacyjną dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy zajęć mogą zdobyć wiedzę o podstawowych elementach produkcji sadowniczej w zależności od pory roku, doświadczyć pracy w ogrodzie jabłoniowym, poznając takie czynności jak: sadzenie, przesadzanie, cięcie, szczepienia, zbiory owoców, zabezpieczania przeciwko mrozom, a także poznać i zaobserwować szkodniki oraz choroby występujące w uprawie jabłoni.

W niedzielę, 17 września 2017 roku, odbyło się podsumowanie projektu „Jabłkowa Warka – Owoc Naszej Pasji”. Podczas VI Święta Kultury Regionalnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi, włodarze Warki: Burmistrz – pan Dariusz Gizka wraz z Wiceburmistrz – panią Teresą Knyzio złożyli na ręce sponsorów i partnerów projektu serdeczne podziękowania. W imieniu naszej szkolnej społeczności certyfikat „Przyjaciela Jabłkowej Warki” odebrały: pani Danuta Borowiec – Dyrektor CKZiU w Nowej Wsi i pani Elżbieta Wojtera – Wicedyrektor CKZiU w Nowej Wsi.

Jesteśmy dumni, że możemy aktywnie uczestniczyć w projekcie promującym nasz lokalny skarb – jabłko. Zobowiązuje nas do tego ponad czterdziestoletnia tradycja szkoły, w której kształciły się kolejne pokolenia sadowników. Przeszłość zobowiązuje, a teraźniejszość i przyszłość stawiają wyzwania, dzięki którym możemy zapisywać kolejne chlubne karty naszej historii.

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Nocne wybryki 56-letniego mieszkańca Mogielnicy Mienie publiczne zbyt często staje się przeciwnikiem...
Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.