Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Chcieli czerpać korzyści z prostytucji. Para trafiła do aresztu

18 maja 2023; 09:01

Informacja prasowa

1 komentarz

W wyniku działań w zakresie zwalczania procederu handlu ludźmi zatrzymano 2 osoby związane z sutenerstwem, czyli czerpaniem korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inną osobę. Para najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

News will be here

Kryminalni z Grójca wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Radomia realizowali działania na terenie powiatu grójeckiego mające na celu zwalczanie procederu handlu ludźmi. Weryfikowali również informacje mogące wskazywać na proceder sutenerski. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy w ubiegłym tygodniu czynności dały podstawę do zatrzymania kobiety i mężczyzny, którzy mieli czerpać korzyści z prostytucji.

Policjanci ustalili, że zatrzymani wspólnie i porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej chcieli udostępniać mieszkanie w Grójcu oraz umawiać spotkania z klientami młodej kobiecie, ułatwiając tym samym uprawianie prostytucji. Ponadto operacyjni zebrali dowody na to, że kobieta czerpała wcześniej korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inną osobę.

46-letni mieszkaniec gminy Belsk Duży usłyszał zarzut usiłowania kuplerstwa, natomiast 29-letniej kobiecie przedstawiono zarzuty usiłowania kuplerstwa i sutenerstwa. Na wniosek prokuratora sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

obywatelski; 19 maja 2023, 11:19

Czyli domyślam się, że Panieneczka z zagranicznym obywatelstwem, chyba że jej dali już PL...
Brawo kryminalni! A jak tam walka z innymi kategoriami handlu ludźmi (...)...

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

ITD: kierował bez uprawnień niesprawną wywrotką Kierowca wywrotki i zarazem przedsiębiorca nie posiadał waż...
Trafią na 3 miesiące do aresztu za pobicie i uszkodzenie ciała Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie dwaj sprawcy, któ...
Kierowca zapomniał o wyroku sądu. Czekają go surowe konsekwencje Surowe konsekwencje czekają kierującego, który najwyraźniej...
Gdzie zamówić fronty do szafek? Wybór odpowiednich elementów do kuchni czy łazienki ma...
Na tę wiadomość kierowcy czekali wiele lat! Rusza budowa ronda w Żdżarach Już wkrótce, ruszy długo oczekiwana przebudowa skrzyżowania...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.