Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Chynów. Para prowadziła plantację nielegalnych roślin i narkotyków

24 października 2023; 11:46

Informacja prasowa

1 komentarz

Fot. KPP w Grójcu Fot. KPP w Grójcu

Policjanci z Warki zabezpieczyli krzewy konopi inne niż włókniste, ponad 1,5 kilograma marihuany oraz sprzęt służący do ich uprawy. Plantatorami nielegalnych roślin i jednocześnie wytwórcami narkotyków była para przebywająca w Chynowie. Zatrzymani usłyszeli zarzuty i trafili do aresztu. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

News will be here

W ubiegły czwartek, 19 października br. funkcjonariusze zaplanowali i przeprowadzili skuteczną realizację w trakcie której, w budynku mieszkalnym na poddaszu ujawnili i zlikwidowali nielegalną uprawę konopi oraz zatrzymali na gorącym uczynku 44-latka oraz jego 43-letnią partnerkę. W trakcie przeszukania pomieszczeń kryminalni znaleźli i zabezpieczyli ponad 1,5 kg marihuany, 19 krzewów oraz przyrządy służące do wytwarzania i przerobu środków odurzających. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Podejrzani usłyszeli po 3 zarzuty dotyczące uprawy wbrew przepisom konopi innych niż włókniste, posiadania znacznych ilości środków odurzających oraz posiadania przyrządów służących do ich wytwarzania.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania miejscowy prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Grójcu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Sąd podzielił argumentację grójeckiego prokuratora i zastosował wobec pary środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Agnieszka Wójcik

TAGI:

Komentarze (1):

klient ; 26 października 2023, 12:51

znowu jakaś podpucha policyjna. w chynowie nie ma i nie było growerow

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.