Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

CKZiU w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatu Grójeckiego

7 września 2022; 09:44

Informacja prasowa

0 komentarzy

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi od kilku lat uczestniczy w uroczystościach dożynkowych w Lewiczynie, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. Wydarzenie cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców powiatu. Niewątpliwie jest to zasługa atrakcyjnie zaaranżowanych stoisk różnych firm i instytucji z terenów dziesięciu gmin powiatu grójeckiego.

Stoisko naszej szkoły zawsze wyróżnia się efektownymi pracami uczniów, oryginalnymi rekwizytami, a także kolorowymi kompozycjami jesiennych owoców i kwiatów. Stanowi ono wyraz naszej duchowej więzi z tradycjami agrarnymi regionu i jest symbolem wizyjnego spojrzenia w nowoczesność. Nieoczywistą wartością przygotowanego przez Centrum stoiska i wieńca dożynkowego jest pełna pasji artystycznej współpraca przedstawicieli dwóch pokoleń: nauczycieli i uczniów.

Zaangażowanie w pracę nad wykonaniem tegorocznego wieńca zostało docenione przez komisję konkursową, która przyznała Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi III miejsce w „Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy podczas Dożynek Powiatu Grójeckiego 2022”. Wyrazem uznania dla twórców naszej oryginalnej kompozycji przestrzennej był pamiątkowy dyplom i nagroda pieniężna od organizatora konkursów – Starostwa Powiatowego w Grójcu – oraz słodki upominek.

Piękna pogoda, uroczysta msza święta, występy zespołów muzycznych, promocyjne stoiska utworzyły w Lewiczynie spójną całość, tworząc niezwykłe niedzielne popołudnie, pozwalające zintegrować się mieszkańcom powiatu grójeckiego i odpocząć od codziennych zmartwień, a także dodać otuchy na kolejne dni pełne gospodarskich obowiązków.

Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia
Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...
ZWiK w Grójcu wydał komunikat ws. bakterii coli w wodzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Grójcu poinformował, iż...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.