Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net

CKZiU w Nowej Wsi na Dożynkach Powiatu Grójeckiego w Lewiczynie

5 września 2023; 15:11

Informacja prasowa

0 komentarzy

Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Piękna pogoda, uroczysta msza święta, występy zespołów muzycznych, promocyjne stoiska utworzyły w Lewiczynie spójną całość w ramach Dożynek Powiatu Grójeckiego, organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Grójcu. Swą obecność zaznaczyło tam również Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

Nauczyciele Centrum zadbali o florystyczną aranżację przestrzeni wokół ołtarza polowego i na scenie głównej uroczystości. Przygotowane zostało również stoisko naszej szkoły, jak zawsze wyróżniajace się efektownymi pracami uczniów, oryginalnymi rekwizytami, a także kolorowymi kompozycjami jesiennych owoców i kwiatów. W sposób symboliczny wyraża ono szacunek dla tradycji agrarnej naszego regionu, połączony z akceptacją nowoczesnej rzeczywistości. Przyciąga spojrzenia gości Dożynek, nie pozostając w tyle za innymi, atrakcyjnie zaaranżowanymi stoiskami różnych firm i instytucji z powiatu grójeckiego.

W tym roku wyrazem uznania dla twórców wszystkich stoisk były pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne od organizatora Dożynek – Starostwa Powiatowego w Grójcu.

Niezwykle miłym wydarzeniem podczas tej uroczystości było wręczenie nagrody dla ucznia technikum, który najlepiej zdał egzaminy zawodowe w sesji wiosennej 2023 roku. Okazał się nim Marcel Kalinowski z technikum im. Tomasza Nocznickiego w Centrum Kształcenia Zawowodego i Ustawicznego w Nowej Wsi, obecnie uczeń klasy piątej w zawodzie technik ogrodnik. Z rąk Jana Madeja – Przewodniczącego Powiatowej Rady Mazowieckiej Izby Rolniczej oraz Przewodniczącego Komisji Rolnictwa, Leśnictwa, Ochrony Środowiska i Geodezji Rady Powiatu Grójeckiego – otrzymał rejestrator jazdy.

Wszystkie atrakcje, w które obfitowała ta słoneczna niedziela, pozwoliły mieszkańcom powiatu grójeckiego odpocząć od codziennych zmartwień, a także dodać otuchy na kolejne dni pełne gospodarskich obowiązków.

Ewa Malowaniec
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi

TAGI:

Komentarze (0):

Na razie nie ma żadnych komentarzy - Twój może być pierwszy!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

W trakcie libacji zaatakował kompana 30-centymetrowym nożem Policjanci zatrzymali 53-latka, który jest podejrzany o usi...
Nauka Pływania | instruktor Emil Siedlarz | Chełmiec - Nowy Sącz - Korzenna
Księgowość w stolicy. Jakie są realia pracy księgowych w Warszawie? Praca w księgowości należy do zawodów cieszących się dużym...
Podpisano umowę! Wkrótce rusza przebudowa stadionu przy Laskowej W czwartek burmistrz Dariusz Gwiazda podpisał umowę na...
Ostatnie pożegnanie podinspektora Pawła Korczaka W środę w Tarczynie obyła się uroczystość pogrzebowa...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.