Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Co dalej z hotelem pielęgniarek?

16 maja 2016; 10:46

Grojec24.net

27 komentarzy

O sprawie bloku pielęgniarek w Grójcu głośno w mediach ogólnopolskich, m.in. w TVP Info i TVN24 O sprawie bloku pielęgniarek w Grójcu głośno w mediach ogólnopolskich, m.in. w TVP Info i TVN24

Wciąż nie wiemy, jaki finał będzie miała sprawa mieszkańców hotelu dla pielęgniarek.

News will be here

W piątek doszło kolejnego spotkania władz starostwa z mieszkańcami hotelu dla pielęgniarek. Przypomnę, że debata jest następstwem listu, jaki powiat wysłał do lokatorów. Oto jego treść:Niestety, nie mogliśmy być świadkami piątkowych rozmów starosty Marka Ścisłowskiego z lokatorami hotelu. Starosta nie chciał bowiem negocjować z pielęgniarkami w obecności osób trzecich (na sali znajdowały się media oraz radny powiatu grójeckiego Janusz Karbowiak). – Jeśli chcecie rozmawiać, to rozmawiajmy bez doradców, bez obserwatorów, bez podpowiadaczy – zwrócił się do pielęgniarek Marek Ścisłowski. – Jak ja mam z Wami negocjować, jeśli najpierw w prasie ukazują się informacje, że zamierzamy zaproponować kupno hotelu gminie Grójec, zanim jeszcze zdążyłem porozmawiać z burmistrzem – powiedział.

Lokatorzy początkowo nie chcieli przystać na tę propozycję. Ostatecznie jednak zgodzili się na nią pod warunkiem, że z sali wyjdzie też wicestarosta Dariusz Piątkowski.

Spotkanie trwało kilka godzin. Gdy tylko będziemy znali ustalenia, przekażemy je do informacji publicznej.

dg

TAGI:

Komentarze (27):

smerf; 16 maja 2016, 11:23

Kto się boi Gargamela
Niechaj zaraz idzie spać

były wyborca PiS; 16 maja 2016, 11:35

podczas ostatniej kampanii wyborczej PiS mowilo duzo, ze trzeba skonczyc z pycha wladzy - niech teraz prezes zobaczy co wyrabiaja przedstawiciele jego partii w powiecie grojeckim na czele ze starosta. zenada.

do były wyborca PIS; 16 maja 2016, 12:21

sieroto po PSLu nie pisz że byłeś wyborcą PiSu bo się tylko kompromitujesz. Poza tym PiS nie ma wyborców. PiS ma wyznawców :)

Bojhotelowy; 16 maja 2016, 12:29

Hotel to nie rozwiazanie na życie. Czas iść na swoje...

Lewak; 16 maja 2016, 12:35

Rozgonić tych lokatorów i sprzedać za godziwe pieniądze :)

grójecczak; 16 maja 2016, 14:05

Niech sprzedadzą lokatorom za nieduże pieniądze. Wolę żeby rozwiązać problemy mieszkaniowe iluś tam rodzin niż oddać cały Grójec różnym motylom i jarossom itp. Tylko problem w tym że ci ludzie nie dadzą łapówki. Ciekawe czemu nie trawią Piątka???

ktoś; 16 maja 2016, 14:55

trzeba byc konsekwentnym, jeżeli poprzednie władze wyraziły zgode na remonty i dały nadzieję na wykup mieszkań to teraz nie wolno robic z ludzi wariatów. A to że nie mają zaufania do pana rzeźnika nikogo nie dziwi zawsze lepiej rozmawiać z kims na wyższym poziomie, chociaż z elementarną wiedzą

fff; 16 maja 2016, 17:07

Zebrała się tam cała grójecka smietanka, nie płaci, melinuje a teraz płacz i lament.Do kolegów i rodzinki na Częstoniew jazda

do gargamela ; 16 maja 2016, 18:13

A te pokoje to gdzie mają zdawać w starostwie? Mają je rozebrać i cegły zawieźć? Człowieku ty nawet nie rozumiesz co podpisujesz. Po trupach do celu.

16 maja 2016, 18:13; 16 maja 2016, 21:20

Jak by włożył twój mózg do głowy kury to by była niezła grzechotka, chyba edukację skończyłeś na przedszkolu i nie wiesz co się kryje pod określeniem "zdanie pokoju" który się czasowo zajmuje.

mieszkaniec; 17 maja 2016, 05:47

Hotel spotka to co spotkalo GRENO(po sprzedaży) ,a panowie starostowie będą mieli kase ( w prywanej kieszeni) Dlatego wyrzucil media i radnego -chyba bylego przewodniczącego Dzielni chłopcy ,ale cieniasy na nas

kika 60; 17 maja 2016, 07:59

Nie interesuje mnie co się stanie z mieszkańcami tego tzw. hotelu pielęgniarek, ale mam małe pytanko: co zrobili mieszkańcy przez te długie lata w swoich sprawach mieszkaniowych??? Ilu z was, mieszkańców zatroszczyło się o rodziny poczynając starania o nowe, lepsze dla nich jutro??? Trzeba było mieć świadomość, że hotel z samej nazwy jest czymś chwilowym, przejściowym. Widać, że myślenie o tym " jakoś to będzie" całkiem dobrze się nawet dzisiaj sprawdza!!! Ja wiem, że zaraz zacznie się jazgot jak to mało zarabiają pielęgniarki i na nic ich nie stać, ale one mają mężów (w większości), partnerów oraz ojców swoich dzieci i co ci panowie zrobili w celu polepszenia czy wręcz stworzenia lepszych warunków do życia swoich rodzin??? Apeluję o zmianę sposobu myślenia bo wraz z upadkiem poprzedniego ustroju, skończyła się opieka socjalna i darmocha!!! Chcieliście zmian w 1989 roku oraz "dobrej zmiany od jesieni 2015 roku, to teraz troszczcie się o sami o swoje życiowe sprawy!!! Życie na czyjś koszt skończyło się bezpowrotnie wraz z końcem KOMUNY i wreszcie czas to zrozumieć. Przykre, ale prawdziwe zdanie, które popiera wielu, z którymi rozmawiam. Jak kogoś uraziłem to przepraszam, ale to jest moje zdanie, do którego mam prawo.

błazny; 17 maja 2016, 09:23

Po obejrzeniu programu w TVN24 przyznam szczerze, że kolejna kompromitacja Ścisłowskiego( dla tego jeszcze jedna kompromitacja więcej już nie ma znaczenia) a przede wszystkim Piątkowskiego zmusza do podsumowania jednym słowem - błazny.
Wicestarosta wypraszany z sali, urzędowe pismo, które ma pełnić funkcję straszaka, zwalanie winy na poprzedników kiedy postępuje się tak samo jak tamci - błazny !

parasol; 17 maja 2016, 10:11

I oto głos /pewnie chrześcijanki/, która los drugiego człowieka ma tam, gdzie słońce nie dochodzi. Zauważa, ze dla zwykłego człowieka skończyła się darmocha i opieka socjalna, ale nie zauważa, że władza, jak by nie była, dla siebie stworzyła właśnie tą darmochę. Najlepiej ciąć koszty i ludzi na bruk, ale nigdy pośród swoich biurokratów.

cały ja; 17 maja 2016, 17:22

A mi kto da z publicznych pieniążków dotacje na moje ciężko zapracowane mieszkanie? A kto dbał o mój los jak brałem kredyt żeby mieć własne mieszkanie i od którego płacę odsetki? No pytam kto? Więc do roboty lenie i wynająć mieszkanie na wolnym rynku a nie lamentować!

gość ; 17 maja 2016, 19:55

Klakier pyszczy
I dostanie pryszczy

:); 17 maja 2016, 22:51

Dobre komentarze. Wlasnie dzieki nim uswiadomilem sobie, ze dobrze zrobili.
Do roboty lenie. To hotel, a nie mieszkanie. JA TEZ PLACE RATY ZA SWOJE MIESZKANIE:)) I CZYNSZ PLACE, PLACE BO MUSZE

wyborca ; 18 maja 2016, 15:32

Jeszcze Jasiek w d....e, a już mu kaszę studzą. Nie wierzę, że władze zrobią to o czym tu na portalu piszą.

Mieszkanka; 19 maja 2016, 10:30

No cóż połowa z was wypowiadających się negatywnie w kwestii lokatorów hotelu ma zapewne sady, bogatych rodziców a przede wszystkim zdolność kredytową i piękne mieszkania.... Zastanówcie się jednak że nie wszyscy ludzie takową posiadają i co mają wtedy zrobić??? Wiem że o swojej sytuacji powinni myśleć troszkę wcześniej, ale nie każdy ma życie usłane różami. Co ma zrobić samotna osoba tam mieszkająca nie mająca jak ktoś wyżej napisał męża czy żony i brak zdolności kredytowej na zakup mieszkania??? Cóż można by to oddać gminie na mieszkania komunalne ale przecież starostwo musi zarobić! To co się dzieje jest po prostu śmieszne! Ale tak to jest jak chłop dojdzie do władzy jak nie rzeźnik to lalkarz i myślę że jak dobrze poszukać to jeszcze parę fascynujących zawodów by się znalazło. Więc co się dziwić jak przedstawiciele władzy samorządowej nie mają podstawowej wiedzy z zakresu samorządu terytorialnego nie mówiąc już o wiedzy politologicznej, która jednak jest przydatna w sprawowaniu takich funkcji:)

do Mieszkanki; 20 maja 2016, 14:42

Na jakiej podstawie tak wnioskujesz. Nie ma szkół samorządowych, a jak sama nazwa wskazuje jest to instytucja kierowana społecznością. Obecny starosta czy się komuś podoba czy nie w samorządzie przepracował naście jak nie dziesiąt lat i zarzucanie mu braku wiedzy jest mówiąc delikatnie niestosowne (chyba że czyni to doktor, ale to odrebna historia). Ponadto należy odróżnić pojęcia "zarabiania" starostwa od ograniczenia wydatków celem pomniejszenia pozostawionego gigantycznego długu. Czy Pani tak rozrzuca pieniądze na lewo i prawo i zaciąga kolejne pożyczki w swoim budżecie? Nie ma jednej "działki" która pozwoli wyjść z długu. Oszczędności należy szukać wszędzie.

Do mieszkanki; 20 maja 2016, 21:35

A ja z innej perspektywy. Nie mam sadu i bogatych rodziców a zdolność kredytową sama sobie wypracowałam. Dlatego pozwoliłam sobie na komentarz. MAM KREDYT I RATY i nie zarabiamy kokosów.

Ja?; 20 maja 2016, 22:24

Przecież Ci mieszkańcy nie chcą tego za darmo, chcą wykupić te lokale jak im to obiecywano, więc jaki problem sprzedać ludziom którzy od lat tam mieszkają, wyremontowali mieszkania. Chcą sprzedać niech sprzedadzą mieszkańcom. Po co cały ten cyrk.

seler; 22 maja 2016, 11:22

Mentalność "polaczka" dokopać słabszemu. Tu widzi, że dla tych ludzi socjalizm się skończył, ale nie zauważa jak ten socjalizm tworzy dla siebie władza. jak ciąć koszty to tylko na tych słabszych, ale w Starostwie można być urzędnikiem i jednocześnie radnym w Gminie i tu i tam kaska, oczywiście kosztem Starostwa i tu oszczędności się nie szuka, no bo jak u swoich?...Piszą "dupolizy" władzy, aby dokopać słabszemu. Nie ma szkół samorządowych, nawet niezłe rozumowanie, jasne , a po co jak te funkcje pełnia pseudo regionalni politycy i rzesze ich "pociotków", a nie menadżerowie z odpowiednim wykształceniem.

do seler; 23 maja 2016, 14:47

rozumowanie i wnioski niby logiczne, tylko czemu nie ma Cię w samorządzie. Tylko przekonać wyborców do swej "inteligencji" i zdrowej intencji.

seler; 24 maja 2016, 09:25

wiesz jako zacne warzywo jakim jest seler, nie wcinam się w pole marchewkowe, które jest w sąsiedztwie z pietruszką

maria; 24 maja 2016, 12:33

Jestem osobą niepełnosprawną samotna mieszkam hotelu 9 lat powiedziano mi że mam iść mieszkać pod most może ktoś poradzi mi co mam zrobić mimo wszystko A może najlepiej skończyć ze sobą ponieważ nie mam już sił chodzić i prosić o jakiekolwiek rozwiązanie w mojej sprawie urzędnicy w Grójcu traktują mnie jak cczlowieka gorszej kategorii jestem ponizana obrazana tylko dlatego że jestem chora i mniej usytuowana zdana często na wsparcie i pomoc innych

Marysia do Marii; 24 maja 2016, 14:51

Mario, w powiecie rządzi "dobra zmiana" tzn. PIS, może oni znajdą jakieś sensowne rozwiązanie tej patowej sytuacji, w której się znalazłaś. A ten co mówił o "pójściu pod most mieszkać" nie jest z tej bandy tylko się przykleił dla i do stołka. Głowa do góry, jeszcze 2.5 roku i pogonimy tych szkodników z tej "kiepskiej zmiany"!!!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Działania grupy SPEED: aż trzech kierowców straciło prawo jazdy W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego...
Targi browarniane - jakie gadżety reklamowe się sprawdzą? Targi browarniane to doskonała okazja dla przedsiębiorstw z...
Przyjechała do swojego domku letniskowego i bardzo się zdziwiła Policjanci z Błędowa zatrzymali kobietę i mężczyznę...
Panele winylowe - hit czy kit? Moda na winyle trwa... i wcale nie mamy tu na myśli...
Z zadrapaniami, bez butów, szedł drogą krajową na S7 Kiedy funkcjonariusz próbował dowiedzieć się co robi w tym...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.