Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Co dla powiatu?

21 października 2021; 12:44

Materiał promocyjny

Zbliża się koniec roku. To dobry moment na podsumowanie. Jak mijający rok oceniają radni województwa? O najważniejszych inwestycjach w powiecie grójeckim rozmawiamy z przewodniczącym sejmikowej Komisji Rolnictwa i Terenów Wiejskich Leszkiem Przybytniakiem.

News will be here

Proszę powiedzieć, co jako radny województwa może Pan zrobić dla naszego powiatu?

W sprawowaniu mandatu społecznego, jakim jest funkcja radnego województwa mazowieckiego priorytetem jest rozwój Mazowsza. To oznacza czuwanie nad wszystkimi programami dla mieszkańców. Jest ich bardzo wiele i każdy przynosi wiele dobrego dla naszego regionu. Priorytetem jest poprawa infrastruktury m.in. drogowej, ale nie mniej ważna dla mnie jest ochrona zdrowia i wsparcia placówek medycznych.

Samorząd województwa pomaga lokalnym samorządom w realizacji wielu inwestycji. Jakie Pana zdaniem są najważniejsze inwestycje w powiecie grójeckim?

Trudno wymienić wszystkie inwestycje prowadzone wspólnie z samorządami gminnymi i powiatowymi, a na południowym Mazowszu mamy ich wiele. Od wsparcia sołectw z programu Mazowiecki Instrument Aktywizacji Sołectw, po tak potrzebne wielomilionowe inwestycje drogowe, wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych czy poprawę funkcjonowania placówek zdrowia. Realizowane są również projekty, których celem jest rozbudowa infrastruktury wodno-ściekowej, a także małej retencji. Inwestycji zrealizowanych wspólnie z samorządami jest naprawdę bardzo dużo i co istotne, każda z nich pomaga w codziennym życiu mieszkańców.

Co jest najważniejsze dla mieszkańców powiatu grójeckiego?  

Powiat grójecki to zagłębie sadownicze. Stworzenie odpowiedniej infrastruktury drogowej przekłada się na wzrost atrakcyjności inwestycyjnej regionu. Dlatego właśnie te inwestycje uważam za priorytetowe. W tym roku podpisaliśmy umowę m.in. na wsparcie w wysokości 4 mln zł przebudowy drogi powiatowej Warka-Chynów. Droga ta ma znaczenie ponadlokalne. Łączy się nie tylko z innymi drogami powiatowymi, ale także stanowi połączenie z drogami krajowymi i wojewódzkimi. Jej przebudowa jest niezwykle ważna zarówno dla mieszkańców gminy, jak i osób do niej dojeżdżających. A dofinansowanie pochodzi z naszych autorskich programów wsparcia, w ramach których samorząd Mazowsza wspiera różne gałęzie rozwoju naszego województwa.

Jakie więc plany na przyszłość?

Pomagać, pomagać i jeszcze raz pomagać. Potrzeby są duże i każdy rok przynosi inne wyzwania. Realizacja wszystkich potrzeb to ideał, do którego zawsze trzeba dążyć. Jako radny województwa mazowieckiego mam nadzieję, że zgodnie z ideą pomocniczości będziemy mogli uczestniczyć we wszystkich inwestycjach realizowanych przez samorządy dla ich mieszkańców.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.