Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Co łączy Erasmus Student Network UKSW z Grójcem?

27 października 2014; 10:04

Grojec24.net

1 komentarz

Erasmus Student Network to międzynarodowa organizacja pozarządowa zrzeszająca 37 krajów, 463 ośrodków akademickich i 30 000 aktywnych członków działających na rzecz 180 000 studentów zagranicznych.

News will be here

Jest to ogromna inicjatywa studencka posiadająca aż trzy poziomy: międzynarodowy, narodowy i lokalny, ma swoje zarządy na każdym szczeblu, komitety, zjazdy, spotkania koordynatorów poszczególnych dziedzin aktywności w różnych częściach świata etc. ESN zajmuje się wspomaganiem procesu adaptacji studentów zagranicznych do nowej rzeczywistościod pomocy formalnej(w poszukiwaniu mieszkania, zawieraniu umów, pomocy z załatwianiem formalności na uniwersytecie) po integrację i organizowanie czasu w ciekawy sposób tak by zapoznać z kulturą i tradycją danego narodu m.in. kulturalne wyjścia, spotkania z tradycją i lokalną społecznością, nauka języka w innowacyjny sposób, wymiana doświadczeń, wycieczki, akcje społeczne, a także sportowe propozycje.

Studenci w ośrodkach akademickich, tak samo my – studenci z ESN UKSW – działają wolontariacko na lokalnym szczeblu. By czuć, że należymy do tej ogromnej, dość złożonej organizacji chcemy się ciągle udoskonalać oraz prowadzić szkolenia dla nowych członków.

Co w takim razie może łączyć nasz Grójec z tą organizacją? Ano, od ostatniego weekendu mnóstwo! Pasjonaci nauki(czyt. studenci) z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie działający w powyższej organizacji upatrzyli sobie właśnie Grójec jako miejsce zorganizowania ich cyklicznego szkolenia. Kursy prowadzone w nowatorski sposób dot. m.in.: zarządzania, narzędzi google w pracy ESN, komunikacji, Public Relations, umiejętnego zarządzania sobą w czasie, ESN w pigułce i prezentacji projektów ESN. Na wyjeździe był obecny zarząd, koordynatorowie, członkowie zwyczajni oraz adepci ESN UKSW oraz Vice-Przewodnicząca Zarządu ESN Polska(wywodząca się właśnie z ESN UKSW), a także jedna z pierwszych przewodniczących ESN UKSW. Obecnie realizuje się na wysokim stanowisku w znanej ogólnopolskiej firmie. Jej warsztaty były jednymi z najważniejszych punktów programu. Opowiadała jak wpłynęła na jej przyszłe życie – praca w ESN UKSW, jakie konkretne umiejętności zdobyła i jak pomogły jej w karierze zawodowej, ale też w codziennym życiu. Okazało się, że praca społeczna w ESN UKSW przyniosła jej niesamowicie wymierne korzyści. Zainspirowała nas do nowych praktyk i działań oraz dała duże wsparcie. Jej obecność była dla nas wielkim wyróżnieniem, podobnie jak Vice-Przewodniczącej Zarządu ESN Polska.

Uczestnikom szkolenia pomimo mroźnej pogody i napiętego programu udało się zobaczyć zabytki Grójca, korzystali też z placówek Grójeckiego Ośrodka Sportu oraz mieli styczność z Grójczanami. Dzięki wsparciu naszych sponsorów mogli jeszcze lepiej poznać Grójec, zobaczyć i skosztować produktów oraz wyrobów regionalnych, a także co najważniejsze poczuli naszą lokalną gościnność. Jestem przekonana, że wszyscy pozytywnie będą wspominali Grójec. A kto wie może jeszcze kiedyś nas odwiedzą? Mamy przecież jeszcze wiele do zaoferowania.

Dziękujemy za wsparcie Grójeckiemu Ośrodkowi Sportu, Szkole Podstawowej nr 1, Urzędowi Gminy i Miasta Grójec, Stowarzyszeniu WGR Kultura i Sport, ZHP Hufcowi Grójec, firmie Faurecia, firmie Royal Apple Activ Sp. z o.o., Dworkowi na Długiej w Warce, Starostwu Powiatowemu w Grójcu oraz Grójeckiemu Ośrodkowi Kultury. Dziękujemy też Grojec24.net, które było jednym z patronów medialnych. Wsparcia udzielono m.in. w formie zniżek, użyczeń, soków, gadżetów, broszur.  DZIĘKUJEMY!

TAGI:

Komentarze (1):

Kasia:P; 27 października 2014, 10:41

Bardzo dziękujemy wszystkim. Było naprawdę cudownie i Grójec jest super!

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.