Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Coraz goręcej wokół sprawy grójeckiego szpitala

31 sierpnia 2015; 19:42

Grojec24.net

50 komentarzy

Sala konferencyjna starostwa pęka w szwach (fot. DG)

W poniedziałek w starostwie powiatowym odbyło się spotkanie załogi szpitala z radnymi dwóch opozycyjnych klubów. Jest przełom, ale pielęgniarki nadal będą okupywać salę konferencyjną.

News will be here

Polecamy

Za pośrednictwem portalu społecznościowego Facebook ogłoszono protest w obronie grójeckiego szpitala.

Jak czytamy "Dziś o godzinie 19 pod starostwem będzie protest w sprawie naszego Szpitala. Wszystkich którzy dostaną zaproszenie prosimy o przybycie. Chyba nikt nie chce jeździć np.ze złamanym placem do Warszawy lub Radomia? To Nasza Wspólna Sprawa!".

Obecnie personel szpitalu i zgromadzeni mieszkańcy udali się na spotkanie z przedstawicielami dwóch opozycyjnych klubów radnych (Powiat Sprawny i Przyjazny oraz Nasze Czasy), które nie zgodziły się na wdrożenie zaproponowanego przez zarząd programu naprawczego. - Sala pęka w szwach - relacjonuje  obecny na spotkaniu nasz redakcyjny kolega Dominik Górecki. Na sali są obecni również przedstawiciele zarządu z Prawa i Sprawiedliwości oraz szef placówki, Zbigniew Kończak.

Nie mamy czasu

Mieszkańcy wysłuchali stanowiska radnego klubu Nasze Czasy Macieja Dobrzyńskiego. Zarzucają mu brak konkretów i domagają się, żeby przedstawił swoje propozycje na rozwiązanie obecnej sytuacji.

Prezes PCMG - Zbigniew Kończak - zapewnia, że nie zamierza realizować punktu programu naprawczego o utworzeniu spółki córki, w której zatrudnione byłby pielęgniarki, a następnie wyleasingowane szpitalowi.

- Nie chcemy się zgodzić (na program naprawczy - red.) ze względu na propozycję ustanowienia hipoteki na budynkach. Jeśli ani szpital ani starostwo nie będą spłacać rat to je stracimy - tłumaczy zebranym radny Krzysztof Ambroziak (Powiat Sprawny i Przyjazny). Prezes Kończak odpowiada, iż prowadził rozmowy w sprawie pożyczki z bankiem niekomercyjnym (Bank Gospodarstwa Krajowego), i on również domaga się hipoteki.

Szef PCMG przypomina, iż odpowiada własnym majątkiem za złożenie w terminie wniosku o upadłość. - Możemy dyskutować o programie, ale nie mamy czasu. Jestem za tym, żeby zacząć realizować program, a w trakcie go zmieniać, uzupełniać. Oczywiście trzeba kontrolować i sprawdzać, jestem w stanie "wpuścić" do szpitala komisję, która będzie nas kontrolować - oświadcza Kończak.

- Na papierze nie mamy podstaw do podjęcia decyzji o poręczeniu i ustanowieniu hipoteki - mówi do zebranych radny Maciej Dobrzyński (Nasze Czasy).

Polityczna rozgrywka

Głos zabiera były przewodniczący Rady Powiatu Witold Wójcik, jego przemówienie przerywają brawa. Wójcik mówi: - Cała ta sprawa to polityczna rozgrywka. Ten program można przecież weryfikować.

Po nim głos zabiera starosta Marek Ścisłowski: - Mamy ogromną szansę uratować ten szpital. Podkreślam: nie zamierzam oddać szpitala operatorowi zewnętrznemu. Ten program i osoba prezesa dają gwarancje uratowania szpitala - przekonuje starosta, i apeluje do kolegów z klubu Powiat Sprawny i Przyjazny: zaufajcie temu planowi.

- Jeśli przyjmiemy ten program, to za rok lub dwa spotkamy się w tym samym miejscu i znów będziemy rozmawiać o kolejnym kredycie - ripostuje radny Maciej Dobrzyński.

- Zapraszam wszystkich radnych do kontroli szpitala. Udostępnimy wszystkie informacje - deklaruje w odpowiedzi swojemu byłemu zastępcy, starosta Ścisłowski.

Ten pożar trzeba gasić

Radny Piotr Bączek (PiS) składa formalny wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji rady powiatu na czwartek lub piątek, na którym ponownie odbędzie się głosowanie nad kredytem i obligacjami.

- Ja osobiście chciałbym wiedzieć, które punkty planu będą realizowane, a które nie - mówi radny Krzysztof Kaźmierczak (Powiat Sprawny i Przyjazny). - Zdaje sobie sprawę, że ten pożar trzeba gasić. Jedźmy razem do banków, negocjujmy, rozmawiajmy i szukajmy możliwości. Może któryś z nich pójdzie na ustępstwa - dodaje.

Jest przełom. W ciągu dwóch najbliższych dni mają odbyć się spotkania przedstawicieli powiatu w bankach. Co więcej prezes PCMG przedstawi radnym dokument, w którym będą zaznaczone punkty programu naprawczego, które nie będą realizowane. Spotkanie dobiega końca, ale pielęgniarki nie przestają okupować sali konferencyjnej. Dają radnym dwa dni na rozwianie wątpliwości.

UWAGA! Stworzyliśmy nową sondę, w której pytamy Was: Czy radni powiatu powinni zgodzić się na poręczenie wykupu obligacji oraz zaciągnięcia kolejnego kredytu na rzecz szpitala w Grójcu? Zapraszamy do głosowania za pośrednictwem formularza w prawej kolumnie naszego portalu.

mat, dg

TAGI:

Komentarze (50):

brawo; 31 sierpnia 2015, 20:30

Brawo Wójcik!

Polityczna gra!; 31 sierpnia 2015, 20:42

Zgadzam się, brawo dla Pana Wójcika!

gosc; 31 sierpnia 2015, 20:53

Jedno pytanie. Czy wprowadzenie zarządu komisarycznego czyt. zawieszenie całej rady i zarządu może być źródłem oszczędności i ew. jakich?

PSL ; 31 sierpnia 2015, 20:58

Tylko PSL (w Grójcu zwą się Powiat Sprawny i Przyjazny) uratuje szpital!!! Radni z PSL: spłacać szybciutko długi szpitala, do których dopusciliście w poprzednich kadencjach!!!

FPCM; 31 sierpnia 2015, 21:19

ide po popcorn.

wyborca; 31 sierpnia 2015, 21:29

Powiat doprowadzony do bankructwa przez poprzednie władze powinny spłacić to zadłużenie z własnej kieszeni , a nie kombinować dalej i zaśmiecać ludziom mózgi. Nie damy się oszukiwać dalej. Jeżeli się nie nadają do pełnienia odpowiedzialnych funkcji niech nie startują w wyborach. Cieszę się tylko, że mieszkańcy dojrzewają do życia społecznego i poniekąd do politycznego i w następnych wyborach nie będą głosować na miernoty, którzy pod przykrywką czyli nie startują pod szyldem nazwy swojej partii uciekają od odpowiedzialności.

gosc; 31 sierpnia 2015, 22:08

Pan Wójcik prowadzi już swoją kampanię przed wyborami do sejmu.

szkoda; 31 sierpnia 2015, 22:11

Szkoda mi tych z PSL, po co dalej ciągną z tym z NC, i ten drugi z NC po co się pogrąża. Ogarnijcie się wreszcie panowie, ja wiem że z Pisem nie będzie na bogato, ale może wyjdzie cię z twarzą w następnych wyborach, a skoro już tak zmieniacie kluby to może w następnych wyborach nie będzie problemu:)
Pozdrawiam radnych co zadłużyli powiat i dalej błądzą, pisząc apele, nocne zmiany itd

mieszkanka Grójca ; 31 sierpnia 2015, 23:40

Dziś widziałam jakiś spęd w starostwie. Samochody jechały na 19 jak na wesele, ludzie walili całymi chodnikami. Widziałam przyjechał senator Karczewski i rozpędził towarzystwo wszyscy wyszli i cisza.
I starosta uszy skulił. Jak słyszałam był to prawdopodobnie wiec wyborczy Wójcika zorganizowany na sali w starostwie.

pacjent; 31 sierpnia 2015, 23:40

zamknac ten balagan i zostawic tylko oddział ratunkowy!! i tak jezdzimy leczyc sie do Warszawy Piaseczna Konstancina a zlamana noge to mi skladali w Radomiu bo w Grojcu nie wiedzieli jak za to sie zabrać!

nnnnnn; 1 września 2015, 08:19

"Szef PCMG przypomina, iż odpowiada własnym majątkiem za złożenie w terminie wniosku o upadłość"-wiedział na co się godzi przyjmując to stanowisko, niech teraz nie płacze tylko bierze się do pracy a nie ogląda się na innych. Proponuję zatrudnić więcej osób z Radomia bo jeszcze jest ich za mało w Grójcu a i jeszcze więcej kasy na Warkę bo tam też powiat mało kasy dał.Żenada po całości.

mietek; 1 września 2015, 09:45

Chciało się wolność i demokracji to ją macie . Za nieudolność i lenistwo nikt nie odpowiada . A z debat i spotkań pieniędzy nie przybędzie . A państwo przebiegłe jak lis zwaliło odpowiedzialność finansową i nie tylko na gminy . Umyli ręce jak piłat .

Darek; 1 września 2015, 09:59

W grójeckim szpitalu można było ponoć umrzeć na łupież. Moja mama miała ropień na trzustce, a leczyli ja na wrzody na żołądku. Jeżeli dalej ma tak wyglądać leczenie w tym szpitalu zamknąć.

pacjent; 1 września 2015, 10:05

zamknąć ten bałagan i tak do lekarza się nie można dostać trzeba czekać w długiej kolejce albo prywatnie a to wszystko co obiecują w starostwie to tylko obietnice przed wyborami

PACJENTKA; 1 września 2015, 11:25

...A RADA NADZORCZA SZPITALA to gdzie była ???????????????????????????????

sowa; 1 września 2015, 11:47

To prawda cale starostwo to zenada poziom jak za CARA MILOLAJA wszystko sie robi by zniszczyc i utrudnic zycie miszkancom a najlepszy w te klocki jest wydzial architektury tu dostac zezwolenie na budowe domu itp.to mistrzostwo swiata a sami urzednicy to dopiero wladza apsolutna.....mozna by pisac a pisac .Pozdrawiam wszystkich miszkancow powiatu miejcie swoje zdanie nie bujcie sie urzedasow.

kk; 1 września 2015, 11:53

Przecież właśnie nawet ze złamanym palcem trzeba jechać do Radomia lub Konstancina!!

zdrowy; 1 września 2015, 12:14

Kto musi ten korzysta ze szpitala w Grójcu. Popieram skończenie takich rządów i takiego zarządzania.Kto wybiera to towarzystwo? My!!! Po co te pretensje? Do kogo? MEA CULPA,moja bardzo wielka wina.Amen.

smierc ; 1 września 2015, 13:17

ZAMKNĄĆ SZPITAL ZAMKNĄĆ SZPITAL !!! ZAMKNĄĆ SZPITAL !!! ZAMKNĄĆ SZPITAL!!! TO JEST UMIERALNIA!!1 NIE SZPITAL !!! TO JEST ZAKŁAD POGRZEBOWY NIE SZPITAL!!! ZAMKNĄĆ SZPITAL!!! NALEŻY POCHOWAĆ GRÓJECKI SZPITAL!!!

maja; 1 września 2015, 15:01

Trzeba ratować jestem za w sierpniu moja córka rodziła i jesteśmy bardzo zadowolone wszyscy stanęli na wysokości zadania i wiem co mówię nie Warszawa , Piaseczno tylko Grójec. Jedynie co trzeba zmienić to niektóre osoby na stanowiskach a przede wszystkim panią główną od spraw pielęgniarstwa żenada jak może pozwalać by jej personel (którego za chwilę będzie brakować) pracował w takich warunkach (brak klimatyzacji na porodówce 40 stopni plus lampy.

edi; 1 września 2015, 15:03

niestety niema tu oddziału psychiatrycznego a takiego potrzebujesz.nie masz zielonego pojęcia ilu ludziom ten szpital [pracownicy[uratował życie

bartek; 1 września 2015, 15:38

Bądżcie sprawiedliwi- w tym szpitalu uratowano zdrowie lub życie setkom tysięcy ludzi. Znam takich nawet w mojej rodzinie. A ci z PSL to jacyś hipokryci. Sami zadłużyli i doprowadzili do ruiny szpital a teraz będa go po swojemu czyli złodziejskiemu ratować. Firma Magellan to taki provident i specjalizuje sie w przejmowaniu szpitali. Ci którzy zadłużali niech odpowiadają własnym majątkiem. Teraz tak sie spieszą z prywatyzacją, bo po pażdziernikowych wyborach nie będa mieli na to szansy. Myslę, że nie znajdzie się żaden głupek coby na te rządzącą koalicje głosował.

edi; 1 września 2015, 18:15

poprzedni prezes ręczył swoim majątkiem -i tylko powiększył dług.Gdzie odpowiedzialność za dane słowo

inna mieszkanka Grójca; 1 września 2015, 18:51

<mieszkanka Grójca> Tu coś tam usłyszałaś, tam coś usłyszałaś, resztę sobie dopowiedziałaś i się wypowiadasz. Najpierw się trzeba dowiedzieć o co chodzi w danym temacie, żeby móc się wypowiadać. Miłej lektury i rozmów z tymi, którzy wiedzą o co chodzi.

pacjent; 1 września 2015, 19:56

Moim zdaniem to po to odwołano szefów komisji w radzie powiatu aby komisją zdrowia kierował Pan Dobrzynski dogadany z PSLem a nie radna PISu, bo PISowcy nie pozwoliliby na upadłość i prywatyzacje szpitala. Widzicie jakie to sprawne lisy albo maja niezłych doradców . Co panu Dobrzynskiemu za to obiecano?

krzysiek; 1 września 2015, 20:21

Pielęgniarki walczą o podwyżkę....!

Poruszona; 1 września 2015, 22:28

Juz od poczatku powstania starostwa byl problem szpitala zmieniali sie prezesi a zadluzenie zrku na rok coraz wieksze. Gdzie odpowiefzialnpsc naczelnika wydzialu zdrowia w starostwie dlaczegobierze pieniadze a nie potrafi w nowoczesny sposob ppkoprdynpwac xarzadzania szpotalami lo co wydawanie pieniedzy na tylu urzednikpw idiet radnym jaknikt niepotrafi popisacsie

zigi; 1 września 2015, 22:58

PSL hipokryci .

gago; 2 września 2015, 08:29

ludzie co wy mówicie!!! ten szpital wiecej ludzi uśmiercił jak uratował!!! i tak leczymy sie prywatnie. zamknąć
ten burdel!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

rav; 2 września 2015, 08:35

Co na to pan GÓRSKI I pan RÓŻYCKI ciekaw jestem jakie jest ich stanowisko to tak długich rządach

Daniel; 2 września 2015, 09:31

nawet ze zlamanym palcem kieruja na radom czy warszawe wiec po co nam taki szpital

ask do Redakcji; 2 września 2015, 09:39

Droga Redakcjo, proszę o troszkę faktów i odpowiedzi na kilka pytań.
- kto i kiedy przekształcił szpital w jednostkę samorządową? (zdjęcia banana z kopaczową wskazane)
- jakie było zadłużenie przed i po przekształceniu?
- jak rosło zadłużenie w kolejnych latach, kto był dyrektorem, kto radnym i starostą, kto był w radzie nadzorczej szpitala w tych latach?

Kasia; 2 września 2015, 10:32

Jak dla mnie to jest tam syf smród i każdy ma każdego w dupie wystarczy trafić na izbę przyjęć czy na chirurgie porażka wielka łaska że ktoś się nami zajmie niech to przejmie ktoś kto bedzie leczył ludzi a nie dobijal .Moja babcia trafila tam z zawalem nikt sie nia nie chcial zająć lekarz powiedzial ze to zgaga i przesadzamy za dwie godziny umarla.jesli dalej ma tak wygladac ten szpital to lepiej niech to szczelnie zamkną! tak żeby trafić do dobrego lekarza czy na zabieg szybciej trzeba prywatnie więc jak dla mnie niech to zamykaja prywatyzuja czy co tam jeszcze chcą zrobić. ..

ktoś; 2 września 2015, 10:59

Do tych co piszą o ratowaniu szpitala. Moi Państwo poziom usług świadczonych przez tą placówkę jest fatalny i wiecie o tym bardzo dobrze albo świadomie kłamiecie. Ten szpital jeśli nie zaszkodził to nie uratował nikomu życia, ani zdrowia.Normą jest kilkugodzinne oczekiwanie na przyjęcie na izbie przyjęć, bywa nawet 5-6 godzin. Spróbujcie dodzwonić się na oddział czy do jakiejś pracowni. Moja znajoma 2 tygodnie temu przed protestem próbowała się dodzwonić do rejestracji USG. Wiecie ile zajęło jej czasu uzyskanie połączenia z panią pielęgniarką - ponad 2 godziny. Kto leżał w tym szpitalu , a raczej umieralni wie , że na pomoc nie ma co liczyć, tak jak i na lekarza, który rzekomo jest na oddziale, ale nikt nie może go znaleźć. Co mam pisać o pielęgniarkach, które nie mają ochoty pościelić łóżka i nowemu pacjentowi dają do łapy pościel niech sam sobie ścieli. Do tych co mówią ,że z palcem będziemy jeździli do Warszawy, ależ tak ja chcę jechać do Warszawy , bo tam otrzymam pomoc fachową , a nie jak tutaj nikt nie wie co ci dolega. Jedyną szansą jest prywatyzacja szpitala, co niestety wiąże się z tym, że nie wszyscy znajdą zatrudnienie. Ale proszę szanownych Państwa zwróćcie uwagę na zmiany, które nastąpiły po 1989 roku. To wasz wybór i nikt wam nie gwarantował stałej pracy wzrostu dochodów. Chcieliście wolnego rynku to go macie. Kto dzisiaj i z jakich pieniędzy ma do was dopłacać. Kto i jak ma utrzymać nierentowną jednostkę. Jeśli starosta pójdzie dalej tą drogą to w ciągu 2 lat powiat po prostu zbankrutuje, zostanie podzielony i włączony do powiatów ościennych, a wy i tak zostaniecie albo sprywatyzowani, albo zlikwidowani, taka jest wasza perspektywa.

wiki; 2 września 2015, 14:08

Coś mi się wydaje że PiS kombinuje jak zamknąć i zlikwidować szpital w Grójcu. W ich pojęciu to same kłopoty i koszty. Zawsze się będą chwalić że bohatersko zapobiegli prywatyzacji i przejęciu szpitala przez kapitał rosyjsko-izraelsko-niemiecki.

do ktoś; 2 września 2015, 19:13

Może ten szpital wymaga korekt jeśli chodzi o obsługe pacjentów ale to można łatwo naprawić zalezy to od prezesa , ordynatorów i oddziałowych..Po co od razu oddawać szpital w prywatne rece. To tak jak kupowac browar, bo chcesz wypic jedno piwo.Czy sadzisz, że bedzie lepiej jak będzie prywaciaz. Zobacz co jest w tych sprywatyzowanych a dokładniej ukradziontch przez klike bądz wyprzedanych za bezcen cudzoziemcom zakładach..śmieciowe , niepewne umowy, wykańczanie ludzi przez lansowanie niezdrowej konkurencji i mobing., elastyczny czas pracy ale dobry dla właściciela a nie pracownika., niskie płace pracownicze natomiast bardzo i to bardzo wysokie dla zarządzających zakładem. Chcesz jechać do Warszawy z chorym palcem to jedż nikt ci tego nie broni , tam cię tez przyjmą po kilku godzinach. Ja wole nasz szpital a jak ktos postepuje żle można pójśc na skargę wyżej i sądzę, że taki pracownik po upomnieniu go będzie postepował inaczej. Mozna tez zrobic szeroko rozumianą publiczno- szpitalną debatę na temat jakości usług.

maja; 2 września 2015, 19:27

drogi ktoś --ja chce sie leczyć w dobrym publicznym szpitalu , bo przez całe życie płacę wcale nie małe składki zdrowotne. Państwo ma mi zapewnić (to konstytucja) bezpieczeństwo zdrowotne. To na rządzacych spoczywa dobre uregulowanie tych problemów. Rząd PO-PSL zepsuł opieke zdrowotna tak, że bardziej zepsuć jej nie można. Nawet za tzw komuny było dużo lepiej. Ktoś kto chce konkurować z publiczną służba zdrowia ma do tego prawo- niech sobie wybuduje budynki , wyposaży w sprzęt i zatrudni pracowników. A wiesz jak jest teraz najwieksze pieniądze z NFZ idą do prywatnych placówek kosztem publicznej ochrony zdrowia, bo tak sobie wymyslili. A jak ci sie wydaje czemu te pieniądze pochodzące ze składek zwykłych ludzi tam idą. Moim zdaniem ci z NFZ , którzy kontraktuja świadczenia coś z tego mają, to jest pewien układ Mogę miec na ten temat swoje zdanie, bo analizuje to co sie dzieje NFZ jest absolutnie do likwidacji. To ministerstwo jest po to aby gwarantowało nam podstawowe usługi w zakresie ochrony zdrowia..

do ktoś ; 2 września 2015, 19:38

o jakim wolnym rynku piszesz w zakresie ochrony zdrowia. Widac, że nie masz o tym zielonego pojecia. Pewne sfery bezpieczeństwa mają nam gwarantować ci, których wybieramy do władzy.. Bezpieczeństwo zewnetrzne gwarantuje nam ministerstwo obrony-wojsko. Bezpieczeństwo wewnętrzne gwarantuje nam ministerstwo spraw wewnetrznych-policja a bezpieczenstwo zdrowotne gwarantuje nam ministerstwo zdrowia. W pozostałych dziedzinach występujących w państwie (no moze z wyjątkiem oświaty) może być wolny rynek

Redakcjo...; 2 września 2015, 19:42

Droga Redakcjo, proszę o troszkę faktów i odpowiedzi na kilka pytań.
- kto i kiedy przekształcił szpital w jednostkę samorządową? (zdjęcia banana z kopaczową wskazane)
- jakie było zadłużenie przed i po przekształceniu?
- jak rosło zadłużenie w kolejnych latach, kto był dyrektorem, kto radnym i starostą, kto był w radzie nadzorczej szpitala w tych latach?

oj wiki; 2 września 2015, 20:21

Wiki opanuj się:)

Eliza; 3 września 2015, 00:02

Kiedyś była wersja aby szpital w Grójcu wspólpracował ze szpitalem na Wołoskiej ale lekarze grójeccy nie zgodzili się .....

WP do wiki i innych; 3 września 2015, 07:38

To PiS chciał prywatyzacji szpitali?
"Prywatyzacja szpitali była jednym z głównych tematów kampanii przed
wyborami w 2007 r. O tym, że &#8222;biznes na służbie zdrowia będzie
robiony" i "ci będą mieli fart, którzy pierwsi będą wiedzieć" mówiła
podstawionemu funkcjonariuszowi Centralnego Biura Antykorupcyjnego
była posłanka PO Beata Sawicka.

Mówiła ona m.in, że "będzie racjonalizacja sieci szpitali, będą
samorządy zbywały majątki trwałe, czyli będą i sprzedawać i
przekształcać szpitale w spółki prawa handlowego".

Po ujawnieniu przez CBA nagrań na ten temat prywatyzacji szpitali
wybuchła polityczna burza. Politycy Platformy na czele z obecnym
premierem Donaldem Tuskiem i minister zdrowia Ewą Kopacz zapewniali,
że ich partia nie chce prywatyzować szpitali." W Grójcu do tej pory też rządził PiS i zadłużał szpital? Gratuluję logiki.

co ci powiem to ci powiem; 3 września 2015, 09:39

Tu nie chodzi o szpital ani o nas, mieszkańców powiatu. Tu nie chodzi o dobro wspólne. Tu nawet laik polityczny widzi, że chłopcy walczą między sobą o więcej miejsca w piaskownicy.
A sprawa szpitala jest potrzebna, by skłócić społeczeństwo, by łatwiej wywinąć się od odpowiedzialności kiedy panuje chaos.
Tu potrzeba autorytarnej ręki, która przetnie ten węzeł wzajemnych oskarżeń i posadzi radnych w swoich kątach tej piaskownicy.
Demokracja, demokracją a porządek musi być.

wyborca; 3 września 2015, 09:56

Czy ktoś wie co się do tej pory działo z inicjatywą okulistyczną? Bowiem słuchy donoszą, że prywatna działalność z której radni PO i PSL byli bardzo dumni, korzystała z pieniędzy szpitala a pacjenci płacili za każdą usługę. Jeżeli ktoś potrafi to wytłumaczyć niech to natychmiast zrobi. Bo w każdej plotce jest część prawdy. Tu powinno wkroczyć CBA.

wiki; 3 września 2015, 10:32

No właśnie PiS nie chciał prywatyzacji szpitali i w przypadku Grójca widać jak to się konczy. Już w czasach komunizmu przetrenowalismy ten wariant że to co panstwowe jest nieefektywne a prywatne - efektywne. Po 1989 wszystkie dziedziny które sprywatyzowano działają dobrze, Na przykład przychodnie opieki podstawowej albo apteki (nie mówiąc o sklepach, przewoznikach, rolnictwie). PiS tkwi w komunizmie i to zawsze kończy się źle

xyz; 3 września 2015, 11:51

Brak odpowiedzialności prezesów, dyrektorów, urzędników za podejmowane decyzje i pozostawanie bezkarnym to główny problem. W ten sposób nawet najlepiej prosperujaca firma pojdzie na dno.
Tworzenie społek corek itp podobnych to najprostszy sposob na to jak ukrasc pieniadze. Ci na gorze zarabiaja krocie a oszczednosci szuka sie obcinajac pensje pracownikowi. Juz wiecej zabrac sie nie da ! a nie doceniony pracownik - odpowiednio wynagrodzony jest nie efektywny co odbija się dalej - na nas pacjentach.

A z wyżej wspominanym " złamanym palcem'' dalej bedziemy jezdzic do Warszawy, Konstancina czy Radomia, Bo tak naprawde nikogo ze starostwa i żadnego prezesa nie interesuje rozwoj szpitala z prawdziwego zdarzenia. Ich głownym celem jest poobsadzanie stołkow ziomkami i powypchanie sobie kieszeni dopoki tylko mozna.

darek; 3 września 2015, 15:42

użytkowniku ktoś a jedź do tej Warszawy.:) posiedzisz na Sorze 6 godzin zanim pierdnie lekarz żeby ciebie zobaczyć a potem następne 5 żeby papiery napisać. A potem wrocisz do Grojca i bedziesz zadowolony haha

pacjent; 3 września 2015, 17:17

Wg konstytucji państwo ma zapewnić mi bezpieczeństwo zewnętrzne( MON) , wewnętrzne (policja) i zdrowotne (ministerstwo zdrowia). Wyobrażasz sobie xyz jak to wszystko byłoby prywatne. Płace podatki i składki zdowotne, bo chce mieć zapewnione takie bezpieczeństwo dla mnie i mojej rodziny. Pieniądze z NFZ ida głównie do prywatnych szpitali i przychodni raport NIK), które po 18tej nie funkcjonują a ciężko chorych i swoje powikłania przesyłaja do publicznej służby zdrowia. Dlatego publiczna służba zdrowia tak marnie funkcjonuje ,bo jest przez to działanie NFZ , zupełnie niepotrzebnego ,niedofinansowana

Do Wiki; 3 września 2015, 22:29

Mówi pan ogólnikowo. Nie rozumiem pana sugestii. Przypomnę, że PIS nie chciał prywatyzować i bardzo dobrze. Nie wiem czym skończyłaby się prywatyzacja służby zdrowia. Każdy musiałby mieć polisy ubezpieczeniowe, żeby się leczyć. Wtedy nie ma składek zdrowotnych i kogo nie stać na polisę skazany jest na umieranie. Dziwnym trafem jest to, że nic w tej chwili nie funkcjonuje normalnie, wszystko pada. Co się stało????

Pani Elena; 25 marca 2016, 07:36

Komentarz został ukryty z powodu naruszenia zasad komentarzy.

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Włamał się i ukradł zaparkowany na podwórku samochód Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 40-...
Czy przechowywanie żywności w lodówce jest bezpieczne? Przechowywanie żywności w lodówce jest praktyką powszechnie...
Remonty czterech dróg w gminie Grójec zakończone! Wiosna jeszcze trwa, a my już zakończyliśmy remonty...
Prezydent Aleksander Kwaśniewski przyjedzie do Grójca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na...
Łączność w Twoim kasku motocyklowym: jak znaleźć idealnego towarzysza drogi? Łączność jest bardzo istotna dla motocyklisty. Dzięki niej...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.