Co wolno wysłać kurierem do Anglii?

24 marca 2020; 11:28

Materiał promocyjny

Wysyłanie paczek do Anglii jest bardzo częstą praktyką. Jednak nie wszystko można włożyć do kartonu i nadać. Każda firma, która oferuje usługi kurierskie między Anglią i Polską, ma dokładnie określone ograniczenia, do których klient ma obowiązek się dostosować. Właśnie dlatego jeszcze przed nadaniem paczki warto zapoznać się z regulacjami prawnymi. Sprawdź, co dostarczy kurier do Anglii.

Wysyłanie paczki do Anglii — gdzie szukać informacji?

Największą liczbę wysyłanych paczek do Anglii można zaobserwować w okresie świątecznym.  To wtedy rodziny i znajomi osób na emigracji chcą przekazać bliskim np. jakiś wyjątkowy prezent. Problem pojawia się wtedy, gdy przedmiot włożony do kartonu kłóci się z regulaminem kuriera do Anglii.

Sporo jest firm przewozowych, które proponują usługi kurierskie Anglia-Polska. W natłoku informacji łatwo się pogubić i pomylić zasady jednego kuriera do Anglii z innym. Dlatego warto skorzystać z pomocy takich serwisów jak https://www.euro-paka.pl/, gdzie w jednym miejscu zebrane są wszystkie niezbędne dane na temat kosztu wysyłki paczek do Anglii.  Znajdziesz tam też instrukcje dotyczące przedmiotów, które możesz zapakować w szybkich paczkach Polska-Anglia.

Czego nie może zabrać ze sobą kurier do Anglii?

Zastrzeżenia wobec tego, co możesz wysłać w paczce do Anglii, opisują przepisy prawa polskiego i unijnego oraz regulamin danego kuriera do Anglii. W obu przypadkach chodzi przede wszystkich o przewóz przedmiotów, które mogą stwarzać zagrożenie dla pracowników lub brudzić i niszczyć inne przesyłki.

Usługi kurierskie Polska-Anglia zazwyczaj nie przyjmują poniższych rzeczy.

- Alkohol — dotyczy to wszelkiego rodzaju piwa, wódki czy wina. Problemem jest zarówno ewentualna kontrola graniczna, jak i zagrożenie, które stwarza szklana butelka. Rozbite szkło może skaleczyć kuriera i uszkodzić inne paczki.

- Przedmioty o wysokiej wartości — wszelkiego rodzaju biżuteria, działa sztuki i antyki. Powód jest taki sam jak w przypadku pieniędzy, czeków i papierów wartościowych. Przewoźnik nie chce brać odpowiedzialności za tak drogie przedmioty.

- Materiały chemiczne — farby, rozpuszczalniki i różnego rodzaju kleje są zakazane przez międzynarodową konwencję ADR. Nieprawidłowo zabezpieczone opakowania stanowią poważne zagrożenie dla pracowników sortowni czy samego kuriera szybkich paczek Polska-Anglia.

- Żywność, wyroby tytoniowe i narkotyki — w tym przypadku chodzi o produkty, które mogą się zepsuć w ciągu transportu (do tygodnia). Papierosów, używek i substancji psychoaktywnych nie przewozi żadna firma kurierska.

Oprócz tego zakazane jest przesyłanie: broni, żywych zwierząt i roślin, leków, instrumentów muzycznych (szarpanych i smyczkowych).

Listę przedmiotów zabronionych zawsze należy sprawdzić przed wysyłką na stronie kuriera. Wszystkie inne rzeczy można swobodnie zapakować do kartonu i przesłać do Wielkiej Brytanii. Niedostosowanie się do zaleceń firmy przewozowej może skutkować utratą prawa do ubezpieczenia. Tym samym powoduje to brak możliwości zwrotu pieniędzy za uszkodzony sprzęt. Co więcej, w przypadku kontroli przesyłki przez straż graniczną odpowiedzialność za zawartość musi wziąć na siebie nadawca. Dlatego warto dwa razy się zastanowić, co zapakujesz do paczki.

Ostatnim krokiem będzie upewnienie się, czy przesyłka ma odpowiednie wymiar, kształt i masę. Należy ją także zabezpieczyć przed otworzeniem się w trakcie transportu, żeby zminimalizować ryzyko uszkodzenia innych przesyłek. Dobrym rozwiązaniem będą zwykłe stare gazety, dzięki którym zawartość nie będzie mogła się przemieszczać. Natomiast folia bąbelkowa jest dobrą ochroną samego towaru.

 

Najnowsze artykuły

Burmistrz Nowego Miasta w RMF FM: To był szok Na początku to był wielki szok i wielkie przeżycie dla...
Koronawirus: apel proboszcza z Michalczewa Dwóch naszych Parafian z Michalczewa (Małe Lipie) jest zara...
Mazowieckie muzea online o tradycjach wielkanocnych Święta wielkanocne to wyjątkowy czas i najważniejsze święto...
Koronawirus: rekordowy przyrost zakażonych – znamy przyczynę Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grójcu poinformował we...
Uwaga, kolejna dezynfekcja w Grójcu! W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

Kraty pomostowe Mostostal, stopnie... Od lat zapewniamy Państwu profesjonalną obsługę w zakresie dystrybucji...
Garmażeryjne Rewolucje Od 06.04.20 Garmażeryjne Rewolucje wznowiły produkcję. Zapraszamy na...
Alarmy Kamery Napędy Bram Domofony Montaż,serwis,rozbudowa systemów alarmowych,kamer,napędów do bram.
... Bezpieczny i niezawodny wybierasz metodę i termin płatności. W przypadku...
Opiekunka osoby starszej w Niemczech...

Planowany termin wyjazdu: między 09.04 a 10.04.2020...

Firmy z Grójca i okolic

Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.