Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Co z tym ciepłem! Czy ciepło musi tyle kosztować?

7 kwietnia 2017; 13:06

Materiał promocyjny

Początki ciepłownictwa w Starachowicach sięgają 1974 roku. Przez lata w wyniku wielu prowadzonych inwestycji Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. stał się samodzielną jednostką produkującą ciepło. Podstawową działalnością spółki jest wytwarzanie, przesyłanie oraz dystrybucja ciepła.

News will be here

Dodatkową działalnością miejskiej Spółki w Starachowicach jest produkcja węzłów cieplnych, budowa wewnętrznych instalacji c.c.w oraz sieci ciepłowniczych a także dynamicznie rozwijający się skład węgla detalicznego.

ZEC postawił sobie za cel zoptymalizowanie kosztów działalności co  ma bezpośrednie przełożenie na cenę ciepła dla mieszkańców Starachowic.

Długoletnie starania miejskiej Spółki oraz współpraca z Spółdzielnią Mieszkaniową i Wspólnotami Mieszkaniowymi zaowocowały niemal całkowitym wyeliminowaniem ryzyka zatrucia czadem oraz zwiększeniem komfortu użytkowania ciepłej wody, po przez likwidację piecyków gazowych.

ZEC Starachowice wypracowany zysk w całości inwestuje w modernizację i rozbudowę zakładu stanowiącego własność miasta Starachowice.

ZEC pod kierownictwem prezesa zarządu Marcina Pochecia osiąga coraz lepsze wyniki. W 2016 roku pozytywny wynik finansowy pozwolił na wypłacenie dywidendy za rok 2015 dla Gminy Starachowice. Na skutek właściwego zarządzania i efektów finansowych z tym związanych zwiększony został zakres inwestycji w naszym mieście. W tym miejscu warto podkreślić, że wynik finansowy za 2016 rok to ponad 1.6 mln zł netto.


Ciężka praca związana z pozyskiwaniem nowych odbiorców oraz podłączaniem wewnętrznych instalacji centralnej ciepłej wody użytkowej powoduje wzrost efektywności pracy systemu. Wiąże się to ze znacznym zmniejszeniem strat przesyłowych, szczególnie w okresie letnim.

Utrzymane w dobrej kondycji przedsiębiorstwo wraz z rozbudowaną infrastrukturą jest obiektem ciągłych, wrogich działań konkurencyjnych firm z udziałem kapitału zagranicznego. Tylko determinacja załogi oraz Prezydenta Starachowic, jako właściciela, pozwala w skuteczny sposób blokować próby podejmowane przez komercyjne podmioty.

Rzekome zwiększenie konkurencyjności na rynku energetycznym nie zawsze wpływało pozytywnie na obniżenie cen. Jako przykład można podać podwyżki, które dotknęły mieszkańców Jędrzejowa. Po przejęciu miejskiego zakładu cieplnego przez zachodnią firmę, nowy właściciel kilkukrotnie podnosił ceny ciepła - nawet o 20%. Warto przy tym zauważyć, że  krociowe zyski spółek z obcym kapitałem nie przełożyły się na nowe inwestycje, technologie ani rozwój naszych miast i kraju. Wiele podmiotów inwestuje bowiem swoje zyski poza granicami Polski.

Przykładem nierzetelnego podejścia do mieszkańców i nie uczciwej konkurencji jest firma Celsium.

Mieszkańcy Starachowic od dłuższego czasu mają okazję obserwować intensywne  działania reklamowe, oparte na nierzetelnych danych, zmierzające do przekonania dotychczasowych odbiorców ZEC-u Starachowice do zmiany dostawcy ciepła na Celsium. Spółka ta proponuje odbiorcom ze Starachowic obniżenie ceny ciepła poprzez wstawienie własnego węzła cieplnego zamiast węzła należącego do obecnego dostawcy, czyli ZECu Starachowice. Pozostaje zadać kolejne pytanie kto tym razem miałby zapłacić za dostawę i montaż nowego wymiennika?

Kolejnym przykładem manipulacji stosowanych przez władze Celsium jest sposób przedstawiania oferowanych cen energii. Nieprawdziwe są twierdzenia jakoby w miejscowościach, w których Celsium posiada swoje ciepłownie i ma pozycję dominującą mieszkańcy płacili znacznie mniej niż odbiorcy ZEC Starachowice.

Klienci Celsium w Skarżysku w porównaniu z klientami ZEC muszą zapłacić za ciepło do 13% więcej, taryfa obowiązująca w Grójcu to już różnica do 20%, zaś w Drzewicy to rozbieżność rzędu nawet 79% na niekorzyść odbiorców Celsium. Należy się zastanowić czy mieszkańcy Skarżyska, Grójca i Drzewicy nie muszą znacznie więcej płacić za ciepło, aby Celsium w celu nieuczciwej konkurencji mogło sztucznie zaniżać ceny w Starachowicach?

Bardzo istotną częścią działalności ciepłowniczej jest rzetelność, bezpieczeństwo i odpowiedzialność. ZEC Starachowice dokłada wszelkich starań by świadczone usługi były na najwyższym poziomie. Dlatego do dyspozycji mieszkańców jest 24 godzinne pogotowie ciepłownicze a usterki czy awarie usuwane są na bieżąco. Niedopuszczalne w standardach ZEC są wielokrotne w ciągu roku przerwy w dostawie ciepła, jak ma to miejsce u naszej konkurencji.

Materiał promocyjny Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Rozpoczyna się remont DK7 od Sękocina Starego do Rembertowa Rozpoczyna się ostatni etap realizacji S7 Lesznowola –...
Grójecki policjant na podium Mistrzostw Polski Policji w Triathlonie Grójecki dochodzeniowiec asp. szt. Paweł Jaroszyński zajął...
Amator cudzej borówki z Mogielnicy. Grozi mu teraz 5 lat odsiadki Z plantacji w gminie Promna skradziono krzewy borówki...
Mazowsze Grójec pozyskało nowego napastnika Z myślą o następnym sezonie 2024/25 GKS Mazowsze Grójec...
Rzadziej chorujemy Liczba zgonów i hospitalizacji z powodu złej jakości...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.