Advertisement

Cofnięty licznik – czy to może być tylko błąd komputera?

20 listopada 2021; 15:50

Materiał promocyjny

Wyobraźmy sobie sytuację, którą wiele osób już tak naprawdę przeżyło, więc zamiast ją sobie wyobrażać, może sobie po prostu przypomnieć.

Znajdujesz w sieci używane auto – stan niezły, cena dobra, przebieg obiecujący. Kupujesz raport na sprawdzauto.pl i pierwsze, co rzuca się w oczy, to punkt, w którym przebieg zmniejszył się o 50, 100, 200 czy 300 tysięcy kilometrów. Jakie są teraz możliwości?

Opcja 1: rezygnacja z zakupu

Jest parę przyczyn zmniejszenia się przebiegu, choć zawsze najbardziej prawdopodobne, że sprzedający (a może jeszcze wcześniejszy właściciel?) cofnął licznik, żeby sprzedać auto lepiej. Jeśli w tym momencie zrezygnujesz z zakupu, to prawdy nigdy się nie dowiesz. Może uda Ci się uniknąć miny, a może przejdzie Ci koło nosa mimo wszystko niezła okazja. Dlatego może, jeśli nie jest to jedyny problem, warto skorzystać z innej opcji.

Opcja 2: panie, ale to się samo/ panie, ale to nie ja

Jeżeli umówisz się na oględziny i tam powiesz, że wiesz o kręconym liczniku, to najprawdopodobniej usłyszysz jedną z dwóch wersji. Albo że samo się cofnęło po podpięciu pod komputer, albo że to musiał wcześniejszy właściciel. Czy błędy komputera się zdarzają? Tak, ale w nowoczesnych autach to sporadyczne przypadki. A już na pewno znacznie częstsze niż cofanie licznika celowo. Ale przecież zamówiłeś raport VIN, prawda? Jeśli zamówiłeś go w dobrym źródle, to bardzo prawdopodobne, że masz też historię zmian właścicieli. Jeśli ostatni właściciel przejeździł tym autem parę lat i to nie za jego kadencji licznik cofnięto, to prawdopodobnie musiał się sam już uporać ze wszystkimi tego konsekwencjami. W takiej sytuacji nadal masz szansę na zakup niezłego auta.

Opcja 3: i tak jest dobrze

Samo to, że licznik pokazuje nieprawdę, w niczym nie przeszkadza. Auto się od tego na skrzyżowaniu nie zatrzyma ani nie rozsypie w drodze do domu. Cofany licznik wpływa na dwie rzeczy: na cenę, bo wiadomo, że auto z niskim przebiegiem jest warte więcej, a także na zakres napraw do wykonania, bo przecież interwały wymian dwumasy czy oleju w automacie nie są uzależnione od wskazań drogomierza, a od rzeczywistej eksploatacji. Cenę często można negocjować. Naprawy też nie muszą kosztować wiele – wszystko zależy od tego, jak utrzymany był samochód i które interwały serwisowe ucierpiały na cofnięciu licznika. To możesz w miarę łatwo zweryfikować. Być może więc, choć zabrzmi to bardzo źle, czasem nie jest błędem dać się oszukać. Cofanie licznika jest poważnym problemem, ale jeśli wiesz kiedy, o ile był cofnięty i jakie naprawdę ma to dla Ciebie konsekwencje, to nadal możesz podjąć świadomą decyzję zakupową. Inna sprawa, czy sprzedający, który fałszuje przebieg, jest uczciwy w innych kwestiach.

 
Black Friday

Najnowsze artykuły

Wyzwania dla branży sadowniczej – jakość odpowiedzią na kłopoty na rynku? Niskie ceny jabłek nie leżą w interesie żadnego...
PILNE! Zderzenie na DK7 w Woli Mrokowskiej Na trasie Grójec - Warszawie występują duże utrudnienia po...
Koncert Mikołajkowy w Grójeckim Ośrodku Kultury W najbliższą niedzielę, 5 grudnia w sali widowiskowej Gró...
SP ZOZ Nowe Miasto nad Pilicą ponownie szpitalem covidowym SP ZOZ w Nowym Mieście nad Pilicą poinformował, że zgodnie...
Jak ocenić kompetencje kandydatów do pracy? Właściwa ocena kompetencji pracowniczych jest dla rekrutera...

Najnowsze ogłoszenia

Alarmy Kamery Napędy do Bram Napędy do Bram Nice
Systemy Alarmowe Satel
Domofony i...
Komisjoner odzieży (k/m) - Niemcy... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Praca dla studentów / uczniów na... Studencie!

Chcesz sobie dorobić podczas przerwy od nauki?...
Pracownik produkcji (k/m) - Pakowanie... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...
Pracownik (k/m) magazynu z wyposażeniem... Agencja Pracy Concept Plus Sp. z o.o. (nr 11738) poszukuje dla swojego...

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Ucando Wszystkich firmy i osoby prywatne z Grójca okolic zapraszamy do odwiedzenia...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...
Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.