Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Ćwiczenia z ewakuacji w liceum im. Piotra Skargi

4 listopada 2016; 11:41

Grojec24.net

1 komentarz

Fot. LO Grójec Fot. LO Grójec

26 października 2016 roku o godzinie 13.25. w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu przeprowadzone zostały ćwiczenia z zakresu ewakuacji - Praktyczne Sprawdzenie Ewakuacji (PSE).

News will be here

W ćwiczeniach uczestniczyli: mł. bryg. Adam Sewastianowicz  dowódca Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej oraz kpt. Grzegorz Michalski zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu oraz zastęp gaśniczy samochodem gaśniczym z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Państwowej w Grójcu

W trakcie ćwiczeń ewakuowano z budynku szkoły 305 uczniów oraz 18 pracowników w czasie – 2 minuty 55 sekund. Po sprawdzeniu liczby uczniów i pracowników na zewnątrz budynku w miejscu zbiórki do ewakuacji oraz przekazaniu meldunków dyrektorowi Liceum Zbigniewowi Krawczakowi i przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, uczniowie  powrócili do budynku szkoły. W auli szkoły mł. bryg. Adam Sewastianowicz oraz kpt. Grzegorz Michalski przedstawili prezentacje multimedialną z zakresu ochrony przeciwpożarowej dla uczniów klas pierwszych na temat sposobu reagowania w przypadku zagrożenia pożarowego, zasad postępowania w przypadku ewakuacji oraz sposobu powiadamiania służb ratunkowych. Uczniowie brali aktywny udział w spotkaniu i wykazali duże zainteresowanie omawianymi zagadnieniami.

Praktyczne Sprawdzenie Ewakuacji (PSE) zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami przeprowadzane jest w Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Skargi w Grójcu co najmniej raz w roku szkolnym.

Paweł Malchrowicz
LO Grójec

TAGI:

Komentarze (1):

:); 4 listopada 2016, 18:57

Wcześniej terroryści, teraz strażacy ewakuują, ciekawe kiedy uczniowie zaczną ewakuację z tego Lo?

Napisz komentarz:

Twój nick:

Treść komentarza:

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują zasady komentarzy.

 

Najnowsze artykuły

Niebezpieczna noc na S7 pod Grójcem. Doszło do dwóch zdarzeń W nocy z czwartku na piątek na drodze ekspresowej S7 w...
Będzie zmiana warty na parafii w Zbroszy Dużej Dotychczasowy proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w...
Rowerem przez Mazowsze Jak zapewnić sobie czas pełen wrażeń? Odpowiedź jest prosta...
Fałszywi kominiarze grasują po Grójcu. Jest ostrzeżenie Spółdzielnia Mieszkaniowa Samopomoc w Grójcu ostrzega...
Już w sobotę 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni. Kto wystąpi w Grójcu Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.