Czarny piątek już tuż, tuż!

23 listopada 2019; 09:00

Materiał promocyjny

29 listopada 2019 roku będzie można skorzystać z setek promocji i kupić wiele produktów w atrakcyjnych cenach.

Czarny piątek (ang. Black friday) w USA to dzień po najważniejszym amerykańskim święcie – Dniu Dziękczynienia, i oznacza początek zakupów przed Bożym Narodzeniem.

Skąd wziął się ten termin? Teorie są różne. Zgodnie z jedną z nich został on ukuty w połowie lat sześćdziesiątych przez policjantów z Filadelfii, którzy mieli pełne ręce roboty z powodu wzmożonego ruchu na ulicach i w sklepach. Inna teoria na temat Czarnego Piątku mówi, że nazwę zawdzięcza on samym sprzedawcom. Między styczniem a listopadem notowali straty, a na swoje wychodzili dopiero w okresie przedświątecznym, który zaczynał się właśnie w piątek po święcie dziękczynienia. Media użyły tej nazwy po raz pierwszy w 1981 roku. Czarny jest kolorem atramentu, którym księgowi oraz sprzedawcy zaznaczali w swoich księgach zysk, czerwony oznaczał stratę.

Tygodnik „Newsweek” w jednym z artykułów zwraca uwagę, że lata sześćdziesiąte i siedemdziesiąte, kiedy fenomen Czarnego Piątku zaczynał się dopiero rodzić to nic w porównaniu z tym, czym stał się od początku XXI wieku. Przełom nastąpił w 2003 r., kiedy piątek po Święcie Dziękczynienia okazał się dniem największego ruchu w amerykańskich sklepach w ciągu całego roku. Od tego czasu klientów było coraz więcej. Zaczęło się czarnopiątkowe szaleństwo.

Do Polski szaleństwo to dotarło stosunkowo niedawno, bo w 2015 roku. Natomiast z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów. Mogą oni kupić towary, które przecenione są nawet o 90%.

Podobnie jak w innych krajach największym zainteresowaniem klientów cieszy się u nas tzw. elektronika czyli sprzęt RTV i AGD.

Co ciekawe, w Media Expert promocje nie są dostępne wyłącznie w Czarny Piątek. Zakupy w atrakcyjnych cenach możesz zrobić już wcześniej. Wystarczy zaglądać na stronę https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday aby znaleźć najlepsze okazje. Promocje wciąż się zmieniają – telewizory, laptopy, smartfony, tablety, Duże AGD i Małe AGD.

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Co dalej z rozgrywkami piłki nożnej? Ważna decyzja MZPN Jeśli rząd da zgodę, to w czerwcu piłkarze grójeckiego...
Na starym stadionie w Grójcu wyrośnie miasteczko do testów na COVID-19 Starosta grójecki Krzysztof Ambroziak udostępnił teren...
Koronawirus w powiecie grójeckim: raport z 26 maja Z wtorkowego komunikatu sanepidu w Grójcu wynika, że rośnie...
PKS Polonus przywrócił połączenia Grójec – Warszawa Metro Wilanowska PKS Polonus wznowił od poniedziałku realizację połączeń...
Spędź weekend na Mazowszu Świat walczy z kryzysem sanitarnym i ekonomicznym, a branża...
www.AUTOdoc.pl

Najnowsze ogłoszenia

tynkarze do Belgii
Firma SUNNY HOUSE poszukuje tynkarzy (podwykonawców, pojedyńcze...
Praca. Zapraszam do panelu internautów. Jest to ogólnopolska społeczność badawcza,...
części do silników Deutz ktservice.com.pl,... KT Service - posiadamy największy w Polsce magazyn części do silników...
Przyłbica dla dzieci - 2,90zł netto... Wychodząc naprzeciw potrzebom rynku stworzyliśmy lekki model
przyłbicy...
Kurs Specjalista ds. kadr i płac... NCKU SPD SZKOLENIA
wpisane do Rejestru Szkół i Placówek Oświatowych...

Firmy z Grójca i okolic

Firma przeprowadzkowa Lider - Przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową z Krakowa, jednak wykonujemy także przeprowadzki...
Take Care Polska sp. zoo. Firma zajmuje się dochodzeniem zaniżonych odszkodowań zarówno z OC sprawcy...
... Zapraszamy wszystkie firmy z Grójca i okolic do odwiedzenia sklepu internetowego...
ProPrzeprowadzki - przeprowadzki... Jesteśmy firmą przeprowadzkową zajmującą się przeprowadzkami domów,...
Twój Dzień - organizacja imprez okolicznościowych... Szukasz wodzireja na swoje wesela? Skontaktuj się z agencją Twój Event,...

2013-2020 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.