Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czas na święto samorządności

3 kwietnia 2024; 09:18

Materiał promocyjny

Leszek Przybytniak Leszek Przybytniak

Przed nami ostatnia prosta, kilka dni kampanii wyborczej. Zbliża się czas decyzji. W niedzielę, 7 kwietnia zdecydujecie Państwo, kto będzie dbał o nasze interesy w samorządzie, począwszy od szczebla gmin, poprzez powiat, po władze wojewódzkie.

News will be here

Zwracam się do mieszkańców gmin i miast o powszechny udział w nadchodzących wyborach. Od Państwa głosów będzie zależeć przyszłość naszych małych ojczyzn i ranga samorządu terytorialnego w Polsce. To Wy zadecydujecie, kto i w jaki sposób będzie dbał o realizację naszych podstawowych praw obywatelskich: do mieszkania, zaopatrzenia w dobra i usługi, opieki społecznej, poziomu opieki medycznej, do kultury, wypoczynku, do edukacji dzieci.

Liczny udział obywateli w wyborach samorządowych jest szansą na potwierdzenie ich rangi i wagi. Chodzi nie tylko o utrzymanie entuzjazmu społecznego, który zaowocował rekordową frekwencją w wyborach parlamentarnych, ale pokazanie, że samorząd jest istotnym elementem życia publicznego i niezbywalną wartością dla wszystkich Polaków. Jako obywatele jesteście siłą samorządów. Siłą, której fundamentem jest aktywność obywateli i ich wspólnot.

Powinniśmy zadbać o wyższą frekwencję wyborczą w wyborach samorządowych, wskazując wyraźnie na fakt, że będąc najbliżej obywateli to samorządy w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju naszej najbliższej okolicy, regionu i kraju. To właśnie decyzje podejmowane na szczeblu lokalnym i regionalnym wpływają najsilniej na jakość codziennego życia.

Mamy szczęście żyć w państwie demokratycznym, w którym władza należy do wszystkich obywateli, czym jest możliwość, a nie obowiązek, brania udziału w wyborach. Większa frekwencja daje silniejszy mandat społeczny radnym, wójtom, burmistrzom czy prezydentom, starostom i marszałkom, który pozwoli im na odważniejsze i skuteczniejsze rozwijanie swoich małych ojczyzn dla dobra ich mieszkańców.

Samorząd to najlepsza forma uczestnictwa obywateli w życiu publicznym. Nowocześniejsze szpitale, nowe szkoły, obiekty sportowe, lepsze drogi, sprawne wodociągi i nowe miejsca pracy świadczą najlepiej o skuteczności władz samorządowych. W dniu wyborów mamy przywilej oddania głosu na naszych przedstawicieli, którzy w naszym imieniu będą jak najlepiej zarządzać naszym wspólnym dobrem.

Wybory samorządowe to święto społeczeństwa obywatelskiego, święto demokracji lokalnej. Pospieszmy licznie do urn w poczuciu wspólnoty.

Jestem przekonany, że przyszli samorządowcy, dzięki Państwa głosom, będą przez kolejne lata wypełniać swoją misję, kierując się przede wszystkim dobrem ogółu. To cena naszej jak najliczniejszej obecności w lokalach wyborczych tego dnia.

Leszek Przybytniak
Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego

Materiał KKW Trzecia Droga PSL - PL2050 Szymona Hołowni

TAGI:

 

Najnowsze artykuły

Zapadł wyrok sądowy za znieważenie policjantów z Grójca. Na żywo i w sieci 52-letni mężczyzna oraz jego 24-letnia córka usłyszeli...
Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm! Nadchodzi 63. edycja Święta Kwitnących Jabłoni Kubańczyk, Mesajah oraz Bajm to gwiazdy, które wystąpią...
Adaptogeny – jak wpływają na zdrowie? Adaptogeny stanowią interesujący obszar w dziedzinie...
Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy tymczasowej? Rozważasz elastyczność w zatrudnieniu i poszukujesz ścieżki...
Dwie kobiety na dłużej zapamiętają spotkanie z funkcjonariuszami Kolejne zatrzymane prawa jazdy to owoc pracy policjantów z...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.