Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czas spłaty kredytu gotówkowego, a oprocentowanie

11 stycznia 2019; 10:56

Materiał promocyjny

Zaciągając kredyt gotówkowy, należy uwzględnić wiele różnych czynników, w tym czas jego spłaty. To ważny element, który bezpośrednio wpływa także na wysokość raty i oprocentowania. Dlatego ważne jest, aby odpowiednio dobrać termin spłaty kredytu, osiągając z tego jak największe korzyści finansowe i zarazem nie obciążając zbytnio budżetu domowego.

News will be here

Wysokość a termin spłaty kredytu

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, trzeba dobrać nie tylko jego kwotę, ale również termin spłaty. W zależności od banku z reguły wynosi on od 12 miesięcy do nawet kilkunastu lat. To, na jak długo można się zapożyczyć, zależy z jednej strony od oferty, a z drugiej od zdolności kredytobiorcy. Oferty opiewają bowiem na bardzo różne kwoty – przykładowo, w przypadku kredytów na oświadczenie niektóre banki proponują zaledwie 3000 zł, podczas gdy w ramach „standardowego” kredytu gotówkowego w innej placówce można zadłużyć się na kilkaset tys. zł. Jeśli chodzi o zdolność kredytową, im ona wyższa, tym na większą kwotę można się zapożyczyć w ramach kredytu gotówkowego.

Osoby z dobrą zdolnością kredytową mogą znacząco obniżyć koszty kredytu poprzez zmniejszenie liczby rat. Działa tu prosty mechanizm, ponieważ im mniej rat, tym mniejsze siłą rzeczy odsetki do spłaty, które są przecież naliczane od każdej raty. W przypadku słabej zdolności kredytowej nie jest natomiast możliwe rozłożenie dużej kwoty na niewielką liczbę rat, ponieważ stanowiłyby one zbyt duże obciążenie dla budżetu domowego, co mogłoby powodować problemy ze spłatą.

Jak dobrać termin spłaty

Wydłużenie czasu spłaty i rozłożenie zobowiązania na większą liczbę rat powoduje z jednej strony obniżenie wysokości raty, ale z drugiej podwyższa koszty. Ustalenie długiego terminu jest rozsądne przy niskich dochodach, kiedy liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo i pewność spłaty. Mając wysokie dochody, można zaś sobie pozwolić na szybkie oddanie pieniędzy, a tym samym oszczędzenie na mniejszych odsetkach. Zdecydowanie warto to robić, o ile finanse na to pozwalają – niezależnie od tego, czy interesuje Cię oferta kredytów gotówkowych ING, czy jakiegokolwiek innego banku.

Podsumowując, przy wyszukiwaniu ofert zwracaj uwagę na możliwe terminy spłaty, tak aby móc wybrać dogodny siebie czas zwrócenia długu. Najaktualniejsze kredyty na rynku znajdziesz na stronie kredytowo.org, która umożliwia szybkie porównanie wielu ofert i znalezienie tej najkorzystniejsze. Uwzględnia ona nie tylko koszty wyrażone wskaźnikiem RRSO, ale również inne ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, zaciągając kredyt, jak właśnie termin spłaty czy wysokość dostępnej kwoty.

 

Najnowsze artykuły

Liga okręgowa: Pilica Nowe Miasto – Mazowsze Grójec 0:2 W kończących sezon 2023/24 derbach powiatu grójeckiego...
Artur Banasiewicz nowym kierownikiem PT KRUS w Grójcu Sołtys Częstoniewa Artur Banasiewicz został w czwartek 20...
ZWiK: fetor nie ma swojego źródła w oczyszczalni ścieków w Kobylinie Nie jest uprawnione stwierdzenie, że odczuwany przez...
Czas na Słomczyn! W weekend Driftingowe Mistrzostwa Polski Tor Słomczyn kojarzy się fanom sportu motorowego przede...
Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu Douglas otwiera swoją pierwszą perfumerię w Grójcu, w...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.