Czy frytownica gastronomiczna na pewno przyda nam się w restauracji?

15 czerwca 2022; 06:54

Materiał promocyjny

Niewątpliwie przygotowywanie dań poprzez smażenie ich na głębokim tłuszczu jest jedną z najpopularniejszych technik obróbki termicznej, które wykorzystywane są w profesjonalnych kuchniach. Konieczne jednak będzie zakupienie profesjonalnego urządzenia, które pozwoli nam przyrządzić nie tylko idealne frytki, ale również pączki, czy nuggetsy. Jednak, możliwości takiego urządzenia są znacznie większe. Zastanówmy się jednak w dalszej części naszego tekstu, Czy frytownica gastronomiczna jest warta swojej inwestycji. Na pewno musimy ją kupować do restauracji?

Frytownica gastronomiczna – co to takiego?


Frytownica gastronomiczna to dość popularne urządzenie, które służy nam do frytowania. Jest to obróbka termiczna, która polega na smażeniu konkretnych produktów na głębokim tłuszczu. Wspomnieliśmy już o tym, że za jej pomocą możemy przygotować oczywiście frytki ziemniaczane, ale nie możemy także zapominać o panierowanych rybach, drobiu, warzywach, ciastka, pączkach. Określone produkty są zanurzone w gorącym oleju, czyli fryturze. Dzięki temu zyskują one w bardzo krótkim czasie chrupiącą skórkę, a ponadto możliwe jest zachowanie miękkiego i wilgotnego wnętrza tych produktów. Frytownica gastronomiczna pozostaje wyposażona we wbudowany termostat, który utrzymuje prawidłową temperaturę smażenia, a jednocześnie nie dopuszcza do nadmiernego rozgrzania tłuszczu. Śmiało więc możemy powiedzieć, że frytownica gastronomiczna przyda się wszędzie tam, gdzie w naszym menu oferujemy produkty smażone na głębokim oleju, zatem będzie ona doskonałym wyborem również do restauracji.

Czym należy kierować się podczas wyboru konkretnego urządzenia?


Na rynku znajdziemy dwie opcje do wyboru: gazową oraz elektryczną. Jednak warto wiedzieć, że różnią się one nie tylko sposobem zasilania, ale również kosztami eksploatacji, oczywiście ceną urządzenia oraz konserwację. Wspomnijmy również o tym, że niskie ceny paliwa w przypadku frytownic zasilanych gazem ziemskim lub propanem butanem sprawiają, że jest to rozwiązanie bardziej opłacalne w przypadku stałego oraz intensywnego użytkowania. Jednak z drugiej strony modele zasilane energią elektryczną będą tańsze w utrzymaniu i jednocześnie tańsze w naprawie, a także ich cena w porównaniu do lutownic gazowych bywa niższa.

Oczywiście znaczenie będzie miała również pojemność frytkownicy, która jest niezwykle ważnym aspektem. Należy dostosować ją do ilości zamówień w danej restauracji. Warto wiedzieć o tym, że niewielkie frytownice, są nastawne i mają pojemność zazwyczaj trzech lub czterech litrów i sprawdzą się one w restauracjach, które dania z głębokiego tłuszczu serwują dość sporadycznie i w niewielkich ilościach. Jeżeli jednak w naszym lokalu dania na głębokim tłuszczu są popularne, powinniśmy zainwestować większe urządzenie i bardziej zaawansowane. Frytownica gastronomiczna zatem powinna posiadać odpowiednio duży zbiornik, który zapewni komfort pracy i umożliwi przygotowanie większej ilości konkretnych porcji dań za jednym razem. Pojemna frytownica może mieć nawet 30 litrów. Popularnym rozwiązaniem jest także frytownica dwukomorowa, która pozwala płynnie realizować zamówienia nawet wtedy, kiedy w restauracji mamy dużo gości kropka zaś wtedy, kiedy ruch zmniejsza się, i jedną z komunii możemy po prostu wyłączyć i tym samym zredukować pobór energii. Bardzo ważna jest również moc frytownicy, gdyż to właśnie ona jest niezbędna do wydajnej pracy. moc odpowiada za szybkość nagrzewania oleju i utrzymanie wymaganej temperatury.

Podsumowanie

Jak widać w restauracji frytownica gastronomiczna powinna znaleźć swoje miejsce. Jednak na początek musimy zastanowić się nad tym, jakie dania serwujemy, gdyż to pomoże nam znacznie ułatwić wybór konkretnego urządzenia. Tak jak już wspomnieliśmy – jeżeli nasza restauracja nie serwuje sporej ilości dań smażonych na głębokim tłuszczu, warto zdecydować się na mniejsze urządzenie. Jeżeli jednak sytuacja jest odwrotna, powinniśmy zainwestować we frytownicę wydajną i pojemną.

 

Najnowsze artykuły

Wykaz punktów kontroli autobusów w wakacje 2022 Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało...
Policjanci złożyli ślubowanie. Czterech rozpocznie służbę w Grójcu Na placu przed Komendą Wojewódzką Policji zs. w Radomiu...
Sprzątanie pobudowlane i poremontowe Sprzątanie po budowie - to skomplikowana procedura, której...
Kino GOK zagra ostatni raz przed wakacyjną przerwą Publikujemy repertuar grójeckiego kina na ostatni weekend...
Terytorialsi z powiatu grójeckiego mają nową jednostkę! 6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej przenosi 61...

Najnowsze ogłoszenia

Profesjonalne usługi informatyczne... Profesjonalne usługi informatyczne Grójec i okolice. Konkurencyjne ceny,...
Zatrudnimy opiekunki i opiekunów... PRM STOWARZYSZENIE od ponad 15 lat świadczące usługi opiekuńcze we współpracy...
... Pracuj jako Mechanik samochodowy w Niemczech ‼️🇩🇪
uczciwej osoby do pisania szukam uczciwej osoby do pisania prostych tekstów. W razie zainteresowania...
Kierownik Elektromarketu - Grójec Jesteśmy Expertem. Media Expertem.
Rządzimy na rynku elektro...

Firmy z Grójca i okolic

Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Twoje Wnętrza Katarzyna Siedlecka Jesteśmy firmą zajmującą się aranżacją wnętrz oraz elementami wnętrzarskimi....

2013-2022 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.