Czy jodła kaukaska to dobry wybór na święta?

4 stycznia 2022; 13:57

Materiał promocyjny

Marzysz o żywej choince na Boże Narodzenie? A może po prostu chciałbyś wzbogacić swój domowy ogród drzewkiem tego rodzaju? W niniejszym artykule podpowiadamy, na jaki rodzaj choinki warto zwrócić uwagę. Zatem, czy jodła kaukaska to dobry wybór?

Jodła kaukaska – inaczej abies nordmaniana – to obok świerka pospolitego najpopularniejsze drzewo iglaste, które wybiera się do przystrojenia na święta Bożego Narodzenia. W porównaniu do świerka jodła nie gubi w tak dużej ilości igieł i jest w stanie wytrzymać w mieszkaniu nawet dwa miesiące! Czym jeszcze wyróżnia się jodła kaukaska? Jak dbać o jodłę w doniczce? Jak wygląda pielęgnacja jodły kaukaskiej w ogrodzie? Odpowiedzi znajdziesz w niniejszym artykule.

Czym wyróżnia się jodła kaukaska?

Dziś praktycznie każda plantacja choinek oferuje zainteresowanym różnego rodzaju drzewa iglaste. Dzięki temu możemy wybrać najbardziej odpowiadające nam drzewko, wśród dostępnych rozwiązań. Do najpopularniejszych drzew iglastych, które wybiera się na choinki bożonarodzeniowe na święta, zalicza się świerk pospolity, jodłę kaukaską oraz sosnę pospolitą. Chociaż świerk pospolity wyróżnia się nierzadko intensywnym zapachem żywicznym i jest stosunkowo tanią opcją, to w porównaniu do - chociażby - jodły, bardzo kłuje i równie bardzo szybko i łatwo gubi igły. Te dwa parametry nierzadko sprawiają, że klienci chętniej wybierają jodłę, mimo iż ta jest droższa. Sosnę pospolitą natomiast wybiera się najrzadziej, ponieważ w większości przypadków ma po prostu rzadkie igły. Do jej zalet jednakże zalicza się atrakcyjną cenę i również zapach, który długo się utrzymuje na gałązkach.

Jeśli chcesz kupić żywą choinkę lub interesuje Cię jodła kaukaska sadzonki – czy sadzonki innego drzewa iglastego – koniecznie zapoznaj się z ofertą najbliższej plantacji choinek. Gwarantujemy, że na plantacji choinek znajdziesz wszystko, czego aktualnie poszukujesz!

Jodła kaukaska – gdzie kupić sadzonki?

Warto decydować się na jodłę kaukaską prosto z plantacji choinek, szczególnie takiej, która cieszy się wieloletnim doświadczeniem. Dlaczego? W takiej sytuacji możesz mieć pewność, że na dobrej plantacji przygoda Twojego przyszłego drzewa iglastego zaczyna się od zakupu wysokiej klasy nasion, które następnie dostarczane są do doświadczonych specjalistów. I to pod ich okiem najczęściej w maju zaczyna się wysiew nasion.

Sadzonki jodły – jak dbać o jodłę w ogrodzie?

Przy jodłach kaukaskich należy pamiętać, że te drzewa iglaste wytwarzają głęboki system korzeniowy. Dlatego zaleca się, by gleba pod uprawę jodły była głęboka. Dodatkowo specjaliści podpowiadają, że najlepsza gleba dla jodły kaukaskiej to taka, która jest odpowiednio wilgotna, żyzna i przepuszczalna.

Jeśli chcesz zasadzić jodłę kaukaską w swoim ogrodzie, najlepszym terminem na tego rodzaju działanie będzie koniec lata lub sam początek jesieni. Zaleca się również, by sadzonki jodły kaukaskiej sadzić po okresie gorącego okresu.

Jodła kaukaska należy do takich drzew iglastych, które nie lubią suszy. Dlatego należy je dostatecznie nawadniać, szczególnie w trakcie upałów. Dodatkowo pędy i igły można spryskiwać, dzięki czemu zagwarantujemy choince optymalną wilgotność powietrza. W przypadku nawożenia natomiast co jakiś czas należy jodłę nawozić, wykorzystując do tego nawóz organiczny. Zimą warto pamiętać, by odpowiednio zabezpieczyć drzewko przed niską temperaturą. W tej sytuacji zaleca się wykorzystać agrowłókninę. Jeśli natomiast mamy jodłę kaukaską w doniczce, warto jej pojemnik obłożyć styropianem, a ziemię zakryć nieco optymalną warstwą z kory. Wybierając odpowiednie sadzonki jodła zwiększasz szanse na to, że tworząc plantacje choinek odniesiesz sukces. Tym samym należy upewnić się, że plantacje choinkowe, w których sprzedawane są drzewka w postaci sadzonka dbają o to, aby był gęsto osadzone. Możesz też porównać świerk srebrny z takimi drzewkami jak jodła pospolita i wybrać dla siebie najlepszą opcję.

 

Najnowsze artykuły

Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych Widmo likwidacji dziesiątek linii autobusowych pojawiło si...
Grójecka Policja: Uwaga na nielegalne odpady! W ostatnich latach przybiera na sile zjawisko porzucania...
Policjanci z Grójca prowadzą dla uczniów zajęcia online W obecnym trudnym czasie policjanci zajmujący się...
Klimatyzacja - wszystko, co musisz wiedzieć Klimatyzacja do mieszkania i biura to wielka wygoda. Na to...
El-Dam: Profesjonaliści w swoim fachu (ZOBACZ FILMIK) Wiemy, że Twój czas jest cenny, dlatego zachęcamy, żebyś po...

Najnowsze ogłoszenia

Magazynier - praca w Berlinie W związku z rozpoczęciem nowego projektu poszukujemy osób do pracy w...
... Salon Endorfiny w Warce zatrudni fryzjerkę, jeżeli
posiadasz...
... Instalacje Serwis Utrzymanie
Praca w Niemczech/ Operator wozka... Pracuj w Niemczech jako operator wózka widłowego

Miejscowość:...
Praca w Niemczech/ Spawacz Pracuj jako Spawacz w Niemczech!
Miejscowość:Neuenhaus/ Możliwość...

Firmy z Grójca i okolic

Klinika Medycyny Estetycznej FabMed Klinika Medycyny Estetycznej FabMed działająca w Warszawie specjalizuje...
OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.
Wynajem koparki - 1Rent 1RENT to wypożyczalnia maszyn budowlanych z wieloletnim doświadczeniem...
Gabinet Psychoterapii Katarzyna Dolińska-Kłopotowska... Terapia uzależnień i współuzależnienia.
Psychoterapia osób z...
Serwis laptopów RatujLaptopa Masz problem ze swoim laptopem i szukasz specjalistów, którzy zadbają...

2013-2021 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.