• Szkoła jazdy Manewr Ośrodek Szkolenia Kierowców Grójec
  • Nowa inwestycja w Grójcu: apartamenty przy ul. Kolarska 8
  • Koszary Arche Hotel w Górze Kalwarii
  • Trakt Królewski w Grójcu

Czy ktoś jeszcze pamięta o ewangelikach?

fot. dg
  • Perfumeria Tanellis & Biżuteria - Grójec Pasaż Intermarche
  • Szyte wnętrza - sklep z żaluzjami i zasłonami
  • Klucz Serwis - dorabianie kluczy do drzwi i samochodów

Teren cmentarza ewangelickiego przy ul. Mogielnickiej jest mocno zaniedbany – pisze w swoim ostatnim wydaniu gazeta „Nad Wisłą”.

Teren nekropolii, na której spoczywają dawni mieszkańcy Grójca, jest zaniedbany – działka pokryta jest chwastami, wyższymi od grobów. 

 

Jak pisze „Nad Wisłą”, nie ma pewności, czyją własnością jest cmentarz. Z ewidencji gruntów starostwa wynika, że właścicielem jest miasto, ale z kolei gmina nie posiada aktu własności tego gruntu. Istnieje zatem spore prawdopodobieństwo, że cmentarz należy do Skarbu Państwa.


Pomimo tych niejasności sprzątaniem cmentarza zajmuje się gmina. Prace porządkowe odbywają się tam 2 razy do roku: w czerwcu i październiku. Nekropolia ma zostać uprzątnięta do końca tego miesiąca. 

Cały artykuł można przeczytać na: nadwisla.pl/index.php?pokaz=tekst&id=3473

Więcej o społeczności ewangelickiej zamieszkującej Grójec: instytut-genealogii.com.pl/index.php?mod=artykuly&id=2&itemid=124




Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Redakcja portalu Grojec24.net nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Każdego użytkownika obowiązują Zasady Komentarzy.


  • Alarm24 - zgłoś nam swój news