Grójec, Powiat Grójecki - portal Grojec24.net
Autoryzowany punkt sprzedaży Bruk-bet Bruk Designer Olszany

Czy ławka ogrodowa może być wygodnym siedziskiem?

13 listopada 2023; 09:35

Materiał promocyjny

Samo posiadanie pięknego, przydomowego ogrodu to tylko połowa sukcesu. Jeżeli chcesz spędzać wolny czas pod gołym niebem w towarzystwie najbliższych i znajomych, musisz zadbać także o eleganckie i wygodne meble ogrodowe. W pierwszej kolejności należy tu wskazać na oryginalne fotele, sofy i kanapy do ogrodu. Czy do tej listy można dopisać ławkę ogrodową? Zapoznaj się z poniższym artykułem i przekonaj się, jakie są zalety i wady tradycyjnych ławek.

News will be here

Ławki ogrodowe – dlaczego mogą być lepszym wyborem niż kanapa ogrodowa?

 

Nie ma co ukrywać. Pod kątem wygody najlepszym wyborem do ogrodu lub na taras będą specjalne fotele i sofy ogrodowe. Takie meble pozwalają nie tylko wygodnie rozsiąść się przy stoliku podczas biesiadowania ze znajomymi, ale często także komfortowo zdrzemnąć się pod gołym niebem. Jednak standardowa kanapa ogrodowa kosztuje od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Ceny narożników mogą sięgać natomiast nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych! Inną wadą kanap i narożników ogrodowych może być ich spory rozmiar, uniemożliwiający postawienie ich na mniejszym tarasie czy trawniku.

 

Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, ławka ogrodowa rzeczywiście może być wyborem lepszym dla osób dysponujących ograniczonymi funduszami i przestrzenią w ogrodzie. Standardowa ławka bez problemu zmieści się pod pergolą, którą można zamówić na przykład na stronie https://cloveris.pl/pergola-ogrodowa.

 

Czy ławka może być wygodna?

 

Jednak czy tradycyjna ławka może być wygodna? Wszystko zależy od wymagań Twoich i Twoich bliskich. Z reguły ławki ogrodowe są mniejsze niż sofy, dlatego nie ma co się oszukiwać: nie nadadzą się do spania i drzemania na świeżym powietrzu. Trzeba też pamiętać o tym, że wiele ławek jest pozbawionych oparć, co również może mieć wpływ na komfort użytkowania.

 

Jeżeli jednak szukasz niedużego mebla, który ma być przeznaczony do siedzenia w ogrodzie podczas spotkań z bliskimi czy wypoczywania z książką w ręku, ławka ogrodowa sprawdzi się znakomicie. Świetnie pod tym względem prezentują się ławki z technorattanu – materiału, który łatwo poddaje się formowaniu. Z tego względu meble takie są odpowiednio wyprofilowane i zapewniają odpowiednią wygodę – zwłaszcza wtedy, gdy ułoży się na nich miękkie poduszki.

 

Inne popularne materiały, z których produkuje się ławki ogrodowe, to drewno (na przykład odporne na warunki pogodowe drewno teakowe) czy aluminium. Takie modele znajdziesz na stronie https://cloveris.pl/pl/c/Lawki-ogrodowe/162.

 

Zamów ławkę ogrodową na stronie sklepu Cloveris

 

Trzeba też mieć świadomość tego, że elegancka, wysokiej jakości ławka swoje kosztuje. Ceny takich ekskluzywnych mebli zaczynają się od około 1000 złotych. Na meblach ogrodowych nie warto jednak specjalnie oszczędzać, bo wybierając dobry jakościowo model, masz pewność, że będzie Ci on służył przez wiele lat. Warto to zatem potraktować jako swego rodzaju inwestycję.

 

Polecamy też korzystać z ofert doświadczonych, renomowanych producentów. Możemy tu wskazać na przykład na sklep Cloveris, który specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych, eleganckich i funkcjonalnych mebli i akcesoriów ogrodowych.

 

Najnowsze artykuły

Jak wybrać odpowiednią, elegancką torebkę? W niektórych sytuacjach niezbędny jest określony i stosowny...
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych na oczach policjantów Wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się 64-letni kierujący...
Poważny wypadek na DK50! Pojazdy stanęły w ogniu We wtorek około godziny 12:20 w miejscowości Dębówka (gmina...
Pomóż Ani wrócić do normalnego życia! Trwa zbiórka dla mieszkanki Grójca Na portalu zrzutka.pl trwa zbiórka dla 36-letniej...
Powiatowe obchody Święta Policji w Grójcu W piątek 19 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu...

Najnowsze ogłoszenia

Firmy z Grójca i okolic

OSK MANEWR PATRYK TOMASZ KUJAWA Dlaczego My? Odpowiedź jest prosta i zawarta w tym krótkim opisie.

2013-2023 © Grojec24.net - informacyjny portal mieszkańców Grójca i Powiatu Grójeckiego.

Wydawcą portalu jest AaaMedia.pl.